30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 7

Autor Téma: [?] Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?  (Přečteno 63708 krát)

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #30 kdy: 19 Prosince 2014, 00:02:59 »

A proč vůbec udělali tu novelu č. 230/2014 Sb., když už ta prekluze platila předtím, takže ji vůbec nebylo potřeba dělat?  ;)

Vládní novela zajišťuje zejména řádnou implementaci právních předpisů Evropské unie do českého právního řádu. Vládní návrh dokončuje transpozici evropské směrnice 2011/82/EU o usnadnění přeshraniční výměny informací o dopravních deliktech v oblasti bezpečnosti silničního provozu a směrnici 2006/126/ES o řidičských průkazech a jejich dvou novel.
Úprava znění § 125e odst. 5 je jen jedním z x technických bodů, ustanovení původně znělo "obdobně to platí pro odpovědnost fyzické osoby za správní delikt podle § 125d", tedy zákon upravoval promlčení jak pro právnické, tak i fyzické osoby. Obecné liberační důvody jsou pro správní delikt dle § 125f moderovány speciálním ustanovením § 125f odst. 5. Navíc je to jedno, protože důvody typu: "poučil jsem řidiče atd." by běžně neobstály (NSS na něco podobného již zveřejnil právní větu).
Na prekluzi správního deliktu po roce proto nespoléhám. Metodika se nicméně bude hodit v případě, že to odvolačky mimo Prahu pustí, potom je lepší volba to napadnout v přezkumu než u soudu, protože ten se může na nějakou metodiku vykašlat. Autorovi vlákna se omlouvám za off-topic.
IP zaznamenána

cestmir

  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #31 kdy: 12 Ledna 2015, 18:32:49 »

need2drive: Teď je nutné podat odpor jak jste správně psal. Nejlépe i žádost o spis (je tu na fóru vzor).

Je mozne po podani odporu (na podatelne) rovnou zadat o spis nebo musim cekat, nez ten odpor zpracuji?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #32 kdy: 12 Ledna 2015, 18:39:35 »

Když podáváte odpor tak musel být příkaz a tím i řízení a můžete chtít spis.

Jestli dáváte odpor v podatelně tak je asi nejlepší tam přijít v úředních hodinách a rovnou chtít nahlížet do spisu (když chcete spis poštou tak se dává žádost podle InfZ).
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #33 kdy: 12 Ledna 2015, 19:28:13 »

Když podáváte odpor tak musel být příkaz a tím i řízení a můžete chtít spis.

Jestli dáváte odpor v podatelně tak je asi nejlepší tam přijít v úředních hodinách a rovnou chtít nahlížet do spisu (když chcete spis poštou tak se dává žádost podle InfZ).

Může kdykoliv, podatelna musí fungovat i mimo úřední dny a oddělení přestupků také. Zásadně chodím mimo úřední dny, žádné fronty a klídeček.
IP zaznamenána

MidnightTalker

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #34 kdy: 13 Ledna 2015, 15:52:58 »

Chtěl bych se zeptat zdejších zkušenějších, řeším podobný případ, parkování s propadlým lístkem na Kladně, ignorace lístku za oknem, ignorace výpalného, podání vysvětlení a udání cizince (Ind) - na to úřad, že není v jeho silách někoho takového najít a že je zpět odpovědnost na mě jako provozovateli vozidla zajistit, aby s autem nebylo blabla. Na to odpor a vyžádání kopie spisu.
Teďko ale řeším, že přišlo zpátky vyjádření úřadu, že podání odporu přišlo o několik dní později, než byla lhůta (8 dní od doručení). Konkrétně vyzvednuto 12.12. a lhůta byla tedy do 20.12.(?), podání odporu na poštu a "podací lístek" 19.12. a jim to prý přišlo 23.12.. Otázka tedy je teďko, jakou váhu má podací lístek (originál) z pošty a má úřad právo mě posílat k šípku s tím, že podaný odpor byl podán opožděně a nebude k němu orgán přihlížet plus po mě chtít zaplatit částku za správní delikt za rebelství (chtěj 1500,- ale hrozili i horní sazbou 10 000,-)?
PS. Poslední den k zaplacení příkazu o uložení sankce (těch 1500,-) je zítra 15.1.
Předem díky
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #35 kdy: 13 Ledna 2015, 16:14:56 »

Nasrat na ně, důležitý je podání. To, kdy jim to dojde je jejich problém.
IP zaznamenána

kraklakvakve

  • Příspěvků: 27
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #36 kdy: 13 Ledna 2015, 16:20:18 »

... o několik dní později, než byla lhůta (8 dní od doručení). Konkrétně vyzvednuto 12.12. ...

Bylo doručeno normálně, nebo fikcí? Odkdy byla písemnost připravena k vyzvednutí?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #37 kdy: 13 Ledna 2015, 17:19:36 »

Konkrétně vyzvednuto 12.12. a lhůta byla tedy do 20.12.(?), podání odporu na poštu a "podací lístek" 19.12. a jim to prý přišlo 23.12.

Nikoliv lhůta byla do 22.12.
20.12. vychází na sobotu a pak se lhůta posouvá na následující pracovní den. Odpor bylo tedy možné podat 22.12. na poště.
Kdy jim to dorazí na úřad nás nezajímá, pokud by se to posílalo třeba z USA a došlo by to za 14 dní, tak to bude taky platné a správné podání.

Nejlepší je vložit někam ke stažení kopii spisu a příjdeme na to, kde je háček.
IP zaznamenána

MidnightTalker

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #38 kdy: 13 Ledna 2015, 18:35:56 »

Bylo doručeno normálně.

Tady jsem nahrál kopii spisu (nechal jsem si to poslat poštou tak jsem to nafotil a zanonymizoval):
http://www.edisk.cz/stahni/86584/kopie_spisu1.rar_14.62MB.html

Podle toho co tady píšete opravdu nevím co tady potom na mě úřad zkouší. Jaký má být tedy další postup? Rád bych se vyhl nějakému dalšímu eskalování, pokud jim do zítra nepošlu těch 1500,- nebo nějak jinak nezareaguji.

Pro úplnost, provozovatelem je máti, ale řídím auto a řeším to já.
« Poslední změna: 13 Ledna 2015, 19:44:39 od MidnightTalker »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #39 kdy: 13 Ledna 2015, 18:59:12 »

Podle spisu byla skutečně lhůta do 22.12. a oni se tváří že to bylo podané 23.12.

Možná se snaží ušít boudu, ale jestli máte podací lístek na odpor z 19.12. tak máte zákony na své straně.

Pro ty odvážné by šlo to ignorovat a zaútočit až když tu pokutu začnou nějak vymáhat a zatím nechat plynout čas do prekluze.

Kdo na to nemá žaludek a nechce riskovat exekutora tak je na to upozornit a podat stížnost.
IP zaznamenána

MidnightTalker

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #40 kdy: 13 Ledna 2015, 20:55:42 »

Mohl bych požádat o nějaký nástřel té stížnosti, o co se v ní opřít a na co se odvolávat? Děkuji moc
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #41 kdy: 13 Ledna 2015, 21:29:46 »

Podle spisu byla skutečně lhůta do 22.12. a oni se tváří že to bylo podané 23.12.
Možná se snaží ušít boudu, ale jestli máte podací lístek na odpor z 19.12. tak máte zákony na své straně.

Součástí spisu musí být i obálka s podaným odporem. Na té obálce je štítek od pošty s datem, kdy byla předána k přepravě.
Na ní bude 19.12. a to na roztřel stačí.

Jaký má být tedy další postup? Rád bych se vyhl nějakému dalšímu eskalování, pokud jim do zítra nepošlu těch 1500,- nebo nějak jinak nezareaguji.

Podat stížnost na postup správního orgánu - ihned, pokud máte strach z případného vymáhání. Zajít tam znovu a ofotit obálku s datem podání.

Pokutu určitě neplatit, i kdyby to bylo z jejich strany správně, jako že není, tak splatnost je do 30 dnů od nabytí právní moci, tedy do 22.1. Ani po nezaplacení se nic neděje, určitě by posílali ještě upomínku. Odhaduji, že krz sankci je čas cca 1 měsíc, než by započali vymáhání. To je dostatečná doba na to, aby si udělali pořádek.

Pro ty odvážné by šlo to ignorovat a zaútočit až když tu pokutu začnou nějak vymáhat a zatím nechat plynout čas do prekluze.

V tomto případě bych se toho nebál, zašel bych akorát nahlédnout do spisu a ofotil tu obálku s datem podání, aby bylo jasno.
Jde jen o peníze, které posléze rádi a s omluvou vrátí. Získaný čas do prekluze způsobený jejich chybou je dobrý dárek.

Ten postup Kladna mě překvapuje, zhruba ze stejné doby tam jeden můj známý překročil rychlost. Byl udán ukrajinec s bydlištěm na ukrajině a do současný doby nepřišel žádný dopis. Asi mají určitá kritéria na výběr oveček.



IP zaznamenána

wit.cz

  • Příspěvků: 128
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #42 kdy: 13 Ledna 2015, 21:49:29 »

Asi jim Ind nepřišel vhod  ;)
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #43 kdy: 13 Ledna 2015, 22:11:56 »

Asi jim Ind nepřišel vhod  ;)

Jo jo, Indové jsou evidntně problém.
Mně se líbí jejich tvrzení z odůvodnění příkazu "Vzhledem k tomu, že takovou osobu není v silách správního orgánu kontaktovat a není předpoklad, že by bylo možné do 60 dnů zahájit řízení, byla správním orgánem věc.......... odložena" :)

Si dělají asi pr...

Ještě takový poznatek k tomu "Sdělení k podanému odporu" ze dne 5.1.

Oni mají povinnost, v případě opožděného odporu, do 10 dnů předat spisovou dokumentaci nadřízenému správnímu orgánu (Krajský úřad Středočeského kraje) k přezkumnému řízení. Jestli je dokumentace celá, tak se na to evidentně vys..., což by si zasloužilo další stížnost. Tohle jsou přesně ty případy, které nás utvrzují v tom, že takové forum jako je tady má smysl.

IP zaznamenána

MidnightTalker

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz - proignoroval jsem se až k příkazu,co dál?
« Odpověď #44 kdy: 13 Ledna 2015, 22:23:53 »

Jo na tohle jsem taky koukal a říkal si jestli to myslí vážně. Prokazovat by přece měli vždycky oni, my si svoji povinnost splnili.

Do spisu jsem nenafotil úplně všechno, jen to důležité, nicméně nic takového co tady zmiňujete tam rozhodně není.

Možná jsem si zbytečně rýpnul s Indem a jeho dialektem podle kolegy Concorde a to jim dalo záminku to řešit důsledněji tentokrát, kdo ví.
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 7