30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Podobnost jmen a nesprávné doručování  (Přečteno 3234 krát)

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Podobnost jmen a nesprávné doručování
« kdy: 05 Března 2020, 21:38:22 »

Pokud tato sekce není vhodná k teoretizování, prosím o přesun do vhodné sekce.

Oč mi jde: klasický činžák, domovní schránky, vedle sebe moje a sousedky podobného jména. I přes opakované písemné stížnosti na poště (jak instituci, tak lokální pobočce) stále nacházím sousedčiny písemnosti (včera dopis z banky, dnes výzva k vyzvednutí dopisu s dodejkou, v minulosti např. fikcí doručený dopis pravděpodobně o exekuci apod.). Já jí dopisy do schránky házím, leč nemohu spoléhat na to, že ona to dělá taky. Když jsem ji potkal, mluvil jsem s ní, odkejvala mi to, ale jelikož jde o členku jistého etnika, spoléhat na to nemůžu.
Datovku nechci. Existuje nějaká možnost, jak se bránit fikci doručení, kdyby mi nebylo doručeno něco, co doručeno být mělo? (stížnosti a odpovědi pošty o tom jak bude zjednána náprava si archivuji, ale nevím, zda by to obstálo - protože když vím že je tu problém s doručováním, bude odpověď znít že jsem si měl zřídit datovku...)
Díky za názory.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Podobnost jmen a nesprávné doručování
« Odpověď #1 kdy: 06 Března 2020, 02:50:42 »

Byl jsem v obdobné situaci, snad jen s tím rozdílem, že dotyčná s podobným příjmením nejeví a priori žádné vnější znaky, ze kterých by se dalo usuzovat na nějaké problémy. Ale spolehnout se na to, že mi bude poctivě zásilky přehazovat, a že mi nebudou doručovat něco podstatného v době, kdy je měsíc mimo, se taky nemohu.

Vůči poště zkoušeno řešit mnohokrát, po dobrém i po zlém. Nemám moc rád konflikty, ale jednou mě vedoucí doručovatelek svým přístupem a chováním (prakticky mě obvinila, že si to vymýšlím) vytočila natolik, že jsem v té věci podal podnět k ČTÚ a věnoval jsem tomu dost energie na to, aby to skončilo pro poštu nějakou pokutou. Pomohlo to jen trochu, stálé doručovatelky si dávají pozor, ale různým občasným brigádám či jiným fluktuantům je to fuk.

Největší efekt mělo, že jsme si se sousedkou dali na schránku křížově cedulku informující o tom, čí schránka to není. Pak se to definitivně vyřešilo tím, že se sousedka přejmenovala. Žádný průšvih z toho nakonec nebyl, ale uklidňoval jsem se tím, že kdyby mi opravdu něco podstatného doručili-nedoručili do její schránky, tak poukazem na opakované stížnosti a snahy problém řešit, případně i možné svědectví sousedky, bych to nedoručení zvládnul prokázat.
IP zaznamenána

Cz

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Podobnost jmen a nesprávné doručování
« Odpověď #2 kdy: 08 Dubna 2020, 21:58:54 »

Jen tak mimochodem, Nejvyšší soud si kdysi v plénu vydal svoje stanovisko (zn. Plsn 1/2015), že v občanském soudním řízení a v trestním řízení se i na fikci do datovky uplatní normální ustanovení o běhu lhůt, což v praxi znamená, že i doručení se posouvá, pokud konec lhůty vyjde na sobotu nebo neděli. Nebylo by vůbec špatné, kdyby to někdo rozstřelil a prosadil sjednocení toho, že to platí i pro správní řízení a správní soudnictví. Vždyť přece ten zákon 300/08 je obecný pro všechno doručování od orgánů věř. moci, tak je nesmysl dělat rozdíly v tom, co se zrovna projednává.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 312
    • Zobrazit profil
Re:Podobnost jmen a nesprávné doručování
« Odpověď #3 kdy: 08 Dubna 2020, 22:23:48 »

Jen tak mimochodem, když si hodíte onu poměrně raritní registraturu "Plsn" do místního vyhledávače, zjistíte, že nejste první, kdo na to nešťastné judikatorní schizma narazil ...
IP zaznamenána