30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] dokazování ve správním řízení  (Přečteno 4129 krát)

okurkář

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
[WIN] dokazování ve správním řízení
« kdy: 05 Března 2020, 08:43:40 »

Překlopil jsem se po podaném odporu do spr řízení. Parkování v Pardubicích bez zaplaceného poplatku v délce 4 min /dle kamery/. je to až směšné, čím se to úřednictvo zabývá. No prostě řekl jsem dost. Mohli byste mi někdo poradit, když tedka začne spr řízení a chci dodělat posudek , resp posudky, musím ty důkazy požadovat hned všechny naráz nebo můžu nejprve chtít posudek znalce na dopravu a až přijde žádat posudek na IT - kamerový záznam atd. ?
IP zaznamenána

mortas

  • Příspěvků: 151
    • Zobrazit profil
Re:dokazování ve správním řízení
« Odpověď #1 kdy: 05 Března 2020, 08:55:24 »

Jestli se nepletu, tak je už dokonce judikát, který uznává, že v městském prostředí může být "chvilkové" zastavení až 30 minut - hledáte parkovací automat, jdete si rozměnit drobné do trafiky... akutně hledáte veřejné WC... Takže by snad hájení se šlo bez obtíží napasovat tímto směrem...?
IP zaznamenána

okurkář

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:dokazování ve správním řízení
« Odpověď #2 kdy: 05 Března 2020, 09:13:01 »

když jsem dostal první odpustek 500, tak jsem mu napsal, že se mi nechce věřit, že se zabývá takovými prkotinami a asi jsem ho nažhavil a spis má dnes už 26 dokladů :) Jsem pevně rozhodnutý jít do toho až na krev, ale právě nevím, jestli můžu ty důkazy požadovat průběžně nebo to musím vypsat všechno naráz.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:dokazování ve správním řízení
« Odpověď #3 kdy: 05 Března 2020, 10:59:43 »

Jedná se o rozsudek NSS č.j. 2 As 159/2016 – 36 ze dne 15.6.2017. Stěžejní je zejm. bod [45].

Pokud je správní orgán schopen prokázat "parkování" po dobu 4 minut, měl by obviněný trvat na tom, že se nejednalo o stání, ale pouze o zastavení.
IP zaznamenána

okurkář

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:dokazování ve správním řízení
« Odpověď #4 kdy: 28 Dubna 2020, 08:39:17 »

Tak už po pandemické dovolené se probudili a poslali mi vyrozumění o pokračování správního řízení , vyrozumění o provedení důkazů mimo ústní jednání a poučení o možnosti vyjádřit se k podkladům.

Víte někdo, jestli tedka přichází ta pravá chvíle, kdy mám navrhovat důkazy a rozporovat podklady a  výklady úředníka správního orgánu, nebo až po vydání rozhodnutí ?

PS: kromě toho, že mi to poslali s neúplnými údaji o obviněném - v názvu svého sro  mám svoje příjmení a tak to adresovali pan -bytem, tak to poslali ještě v době, kdy byl zákaz volného pohybu a úřady nebyly otevřené, takže seznámení se spisem .
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:dokazování ve správním řízení
« Odpověď #5 kdy: 28 Dubna 2020, 14:49:11 »

Dobrou možností obrany by bylo, ze jste v předmětné době 4 min. stání šel zjistit, kolik že to vlastně parkování stojí a po zjištění zcela zlodějské ceny jste se rozhodl, že této zlodějině nebudete nápomocen a odjedete. Žádný předpis vám neukládá povinnost nosit v hlavě  ceník parkovného a tedy se s nim musíte nejprve seznámit. Obdobný potenciál má hledání rozměnění bankovky, případně vaše snaha uhradit parkovné způsobem, který parkomat nepodporuje. Následně jste prostě odjel bez využití služby. Orgán bude mít pak problém s odůvodněním sankce.
IP zaznamenána

okurkář

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:dokazování ve správním řízení
« Odpověď #6 kdy: 25 Června 2020, 09:44:41 »

Přátelé, díky všem za rady. Po 8 měsících mi po mém zdůvodnění ohledně 4 min parkování bez placení napsali, že jim toto oznámila Mě Policie Pardubice a jako důkaz přiložila fotku bez data a bez časů, takže mi dávají za pravdu a zastavují řízení, neboť nebylo prokázáno, že se skutek stal. Je to skandální, že vůbec při takových důkazech to řízení zahájili, nebot podle spr řádu ho mají zahájit jen není-li pochybnost. Tak jsem ještě sepsal stížnost a odvolal jsem se proti zdůvodnění rozhodnutí.aby měli ti paraziti co napráci.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] dokazování ve správním řízení
« Odpověď #7 kdy: 25 Června 2020, 10:42:41 »

to neni-li pochybnost me zajima, to by se ovsem ourada musel s prestupkem pred odeslanim vypalneho seznamit, coz nedelaji (turbo), neni uz tedy toto poruseni spravniho radu? Mam 2x zkusenost, zle platfusovy poloop neco zaznamenal a az u spravniho vyslo najevo ze dana skutecnost nemohla ani nastat, tz ze prestupek se nemohl stat a ani podezreni, protoze to byl proste kreten neznaly predpisu a znacek.
IP zaznamenána

okurkář

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
pochybnosti
« Odpověď #8 kdy: 29 Června 2020, 10:22:00 »

dle mého názoru toto praví §3 správního řádu

"Nevyplývá-li ze zákona něco jiného, postupuje správní orgán tak, aby byl zjištěn stav věci, o němž nejsou důvodné pochybnosti, a to v rozsahu, který je nezbytný pro soulad jeho úkonu s požadavky uvedenými v § 2."

Tedy neměly by být důvodné pochybnosti.
IP zaznamenána

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:dokazování ve správním řízení
« Odpověď #9 kdy: 29 Června 2020, 13:14:37 »

Jedná se o rozsudek NSS č.j. 2 As 159/2016 – 36 ze dne 15.6.2017. Stěžejní je zejm. bod [45].

Pokud je správní orgán schopen prokázat "parkování" po dobu 4 minut, měl by obviněný trvat na tom, že se nejednalo o stání, ale pouze o zastavení.

Díky za skvělou judikaturu, tohle se fakt hodí :) Uloženo pro budoucí potřeby .....
IP zaznamenána