30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Historický průlom: Slovák dostal pokutu za příliš pomalou jízdu!  (Přečteno 7021 krát)

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Historický průlom: Slovák dostal pokutu za příliš pomalou jízdu!
« Odpověď #15 kdy: 28 Února 2020, 23:04:33 »

No, to platí všude jinde kromě dálnice. Tam pokud nedosáhnu ani po rovince 80, tak musím sjet. Pokud tě chytnou poprvé, tak se vymluvit můžeš, např. na závadu a že sjedeš na nejbližším sjezdu.

Rozumné to je.. potkal jsem na dálnici nějaký vrak s rychlostí asi 40 a není to příjemné..

ale podle zákona musí jen auto být schopné jet víc než 80.. ale řidič nemusí tolik jet.
I když bude hezky a sucho tak třebas na "viděl jsem na dálnici něco ležet a tak jsem radši zpomalil".. "vedle dálnice byl pes a bál jsem se že mi tam vběhne".. a tak podobně..
na to SO asi nebude mít argument.

Neviem, ako v ČR, ale na Slovensku musíš

V ČR to je jak píše Fogyn.. vozidlo musí být schopné dosáhnout rychlost aspoň 80.
Ale pro policajty geniální nápad.. zavést že na dálnici musí všichni jet aspoň 80.. a pak jen obcházet kolony a kasírovat  ;D ;D
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Historický průlom: Slovák dostal pokutu za příliš pomalou jízdu!
« Odpověď #16 kdy: 01 Března 2020, 21:18:51 »

vozidlo nemusí být ani schopné
stačí, že má schválenu provozní rychlost stejnou nebo vyšší než 80kmh ( bývalo 60kmh )
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Historický průlom: Slovák dostal pokutu za příliš pomalou jízdu!
« Odpověď #17 kdy: 01 Března 2020, 22:01:04 »

Mike> Musí být schopné. V opačném případě musí dálnici opustit na nejbližším výjezdu.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Historický průlom: Slovák dostal pokutu za příliš pomalou jízdu!
« Odpověď #18 kdy: 02 Března 2020, 21:08:35 »

já to vztahoval k ostatním podmínkám, tedy povětrnost, provoz atp.

jinak jsem osobně zažil, že jedeme s kolegou s vlekem ( tenkrát ještě s Vmax 80kmh ) cca. 100kmh, ale v pravém pruhu
dojela nás barevná octávka, po chvíli předjela, plynule zpomalila na 80kmh a po chvíli "odjela"
inu, i my jsme po chvíli nasadili provozních 100kmh  8)

čili se na to asi dívali tak, že demonstruji schopnost vozidla - resp. soupravy - dosáhnou stavu uvedeného Číkusem a nepovažovali to za přestupek  ;)
IP zaznamenána

grg

  • Příspěvků: 89
    • Zobrazit profil
Re:Historický průlom: Slovák dostal pokutu za příliš pomalou jízdu!
« Odpověď #19 kdy: 03 Března 2020, 09:18:56 »

Ale pro policajty geniální nápad.. zavést že na dálnici musí všichni jet aspoň 80.. a pak jen obcházet kolony a kasírovat  ;D ;D
Tak ďaleko "právny štát" ešte nedošiel ani na Slovensku (kolóny, to je tá "súbežná jazda").
Zatiaľ som osobne nepočul o jedinom prípade, že by za to u nás niekto dostal pokutu (ale aspoň povedomie o tomto ustanovení odradí pár blbcov od narúšania plynulosti diaľnice, a zostanú už len korunovaní blbci ako ten z prvého postu... ostatne neďaleko tej trojpruhovej diaľnice vedie súbežná cesta 1. triedy, tam by tak nápadný nebol).
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Historický průlom: Slovák dostal pokutu za příliš pomalou jízdu!
« Odpověď #20 kdy: 03 Března 2020, 09:32:23 »

Mike> Musí být schopné. V opačném případě musí dálnici opustit na nejbližším výjezdu.

Ale úplně teoreticky podle textu zákona musíte dálnici opustit když k závadě dojde.. ale když závada na autě byla už předtím tak to zákon neřeší  ;D ;D
Samozřejmě to je absurdní výklad.

dojela nás barevná octávka, po chvíli předjela, plynule zpomalila na 80kmh a po chvíli "odjela"

Čekali jestli je předjedete aby inkasovali pokutičku za rychlost..

IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Historický průlom: Slovák dostal pokutu za příliš pomalou jízdu!
« Odpověď #21 kdy: 03 Března 2020, 20:28:37 »

na pokutičko by měli líp zaděláno, když jeli za námi...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Historický průlom: Slovák dostal pokutu za příliš pomalou jízdu!
« Odpověď #22 kdy: 03 Března 2020, 20:47:42 »

Ale úplně teoreticky podle textu zákona musíte dálnici opustit když k závadě dojde.. ale když závada na autě byla už předtím tak to zákon neřeší  ;D ;D
To je nápad! Láká mne tuhle argumentaci otestovat, ale musím vymyslet, jak to zrealizovat bez omezování a ohrožování ostatních.
IP zaznamenána