30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)  (Přečteno 32469 krát)

sepp

  • Příspěvků: 173
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #45 kdy: 02 Listopadu 2020, 19:35:55 »

Dobrý večer vespolek,  mám zde další oběť chlístovského radaru (pokud je to nutné, založím nové téma) - moje paní tam nedávno "letěla" skoro 70. Dlouho jsem si už nepsal s úřady a protože Nezaplatim.cz už nebere výzvy k úhradě odpustků, je to na mně. Z diskusí zde jsem pochopil, že obrana pomocí udání fiktivního (ač kontaktního) Helmuta už pro úřady nepředstavuje neřešitelný problém a proto se chci zeptat, jak z toho manželku vysekat jinak. Napadlo mě tedy, že by žena udala mě jako řidiče a já to pak zkusil odšermovat za ni, nemám s tímto postupem ale vůbec žádnou zkušenost. Ale předpokládám, že k úspěchu vede následná zdržovací taktika, kdy já budu tak dlouho vodit úřad za nos, až uběhne lhůta, do dy mohou potrestat ženu a následně "se zjistí", že já vlastně neřídil. Proto bych, prosím, potřeboval nastínit, jaký by měl být další postup v případě, že mě následně úřad obešle jako udaného řidiče, co mi hrozí v případě prohry atp. Podotýkám, že jsem letos získal 7 bodů a nerad bych obdržel další...

Díky!
« Poslední změna: 02 Listopadu 2020, 19:38:21 od sepp »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #46 kdy: 02 Listopadu 2020, 22:39:32 »

sepp> Poslal jsem soukromou zprávu.
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #47 kdy: 05 Prosince 2020, 16:35:27 »

Zdravím vespolek,
tak s podanou námitkou podjatosti se Benešov vypořádává postupně..přikládám scan - argumentace SO je šablonová, nerozumím tomu jak je možné, že pokud jsem podal námitku podjatosti na ouřadu na úrovni 0 plus nadřízeného level 1 + všechny další levely až ke starostovi, tak o podjatosti levelu 0 rozhoduje level 1, na který námitka mířila..to je standardní úřednickej ojeb?

Dotaz 2 - má cenu podávat odvolání?
IP zaznamenána

JF

  • Příspěvků: 157
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #48 kdy: 05 Prosince 2020, 18:00:33 »

Odvolání ne, je třeba podat stížnost. Orgán level 1, proti kterému také směřovala námitka, rozhodl o námitce proti level 0, aniž bylo rozhodnuto o námitce proti němu samému. Poslat asi na kraj a kopii do Benešova, oni už si to buď správně přepošlou, nebo, doufejme, vnesou do řízení další vadu.

Pokud rozhodnou o přestupku dřív než o podjatosti, bude třeba podat odvolání, nejdřív blanketní, pokud správně vyzvou k doplnění, doplnit, že rozhodla podjatá osoba.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #49 kdy: 05 Prosince 2020, 18:45:45 »

nilfgaard> Já bych určitě odvolání podal, pro začátek blanketní. Přidá to úřednímu parazitovi práci a vznikne mu více příležitostí udělat nějakou chybu.
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #50 kdy: 07 Prosince 2020, 08:18:01 »

Odvolání ne, je třeba podat stížnost.

nilfgaard> Já bych určitě odvolání podal, pro začátek blanketní.

Tak teď nevím...
JF> stížnost lze podat v rámci odvolání ne?

IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #51 kdy: 07 Prosince 2020, 22:51:10 »

Stížnost lze podat kdykoliv.
Pokud to bude v rámci odvolání tak je to fajn, orgáni milujou multipodání a pravidelně něco důležitého přehlédnou.
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #52 kdy: 09 Prosince 2020, 17:44:56 »

Stížnost lze podat kdykoliv.
Pokud to bude v rámci odvolání tak je to fajn, orgáni milujou multipodání a pravidelně něco důležitého přehlédnou.

Podal jsem blanket odvolání, stížnost sesmolím do doplnění, ať mají zábavu na Vánoce  ;D
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #53 kdy: 12 Ledna 2021, 14:25:56 »

Zdravím všechbny, jenom rychlý update - Benešov se mi snažil něco o svátkách doručit, ale po uplynutí doby ČP nevhazuje do schránky, ale vrací odesílateli, viz napr: https://www.postaonline.cz/cs/trackandtrace/-/zasilka/cislo?parcelNumbers=RR751912385CZ#RR751912385CZ-detail
Nevím co si o tom myslet...
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 920
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #54 kdy: 12 Ledna 2021, 15:00:09 »

No a co je zaskrtnuto na oznameni o ulozeni zasilky? Respektive jak odesilatel instruoval postu? Vhodit do schranky nebo vratit odesilateli? Podle toho lze urcit, co si o tom mate myslet ...
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #55 kdy: 13 Ledna 2021, 09:44:04 »

No a co je zaskrtnuto na oznameni o ulozeni zasilky? Respektive jak odesilatel instruoval postu? Vhodit do schranky nebo vratit odesilateli? Podle toho lze urcit, co si o tom mate myslet ...

No, na Výzvě k vyzvednutí zásilky (modrý papírek formátu složenky) není nic. ČP se neobtěžuje na zadní stranu zaškrtnout co se bude se zásilkou dít.
Předpokládám,  že pokud by odesílatel instruoval poštu ke vhození do schránky, tak by tam bylo učiněno...
Lze se tedy domnívat, že fikce doručení nenastala?

PS: vzhledem k tomu že jsem před Vánoci posílal blanketní odvolání, předpokládám že se mohlo jednat o výzvu k doplnění..
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #56 kdy: 13 Ledna 2021, 09:51:11 »

Na zadní straně se nic nezaškrtává, jedná se o vysvětlivky. Vepředu máte vytištěno "pozn.1" nebo "pozn.2", hned vedle data do kdy je zásilku možno vyzvednout.
IP zaznamenána

nilfgaard

  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #57 kdy: 13 Ledna 2021, 16:29:49 »

Na zadní straně se nic nezaškrtává, jedná se o vysvětlivky. Vepředu máte vytištěno "pozn.1" nebo "pozn.2", hned vedle data do kdy je zásilku možno vyzvednout.

díky za ochytření, už je mi to jasné..je tam pozn.1, tzn. vrací odesílateli..platí tedy že nikdy nebylo doručeno že?  :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #58 kdy: 13 Ledna 2021, 16:34:46 »

Já mám za to, že (pokud bylo spolu s výzvou vhozeno i poučení) bylo doručeno fikcí 7.1.2021.
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 359
    • Zobrazit profil
Re:VÝZVA PROVOZOVATELI VOZIDLA K UHRAZENÍ URČENÉ ČÁSTKY (Benešov)
« Odpověď #59 kdy: 14 Ledna 2021, 09:31:30 »

Mám zajímavý případ, pošťačka mi chtěla doručit psaní z jakéhosi odboru dopravy, ale řekl jsem jí, že si počkám na vhození do schránky. Protože už se těšila, že to má vyřízené, něco ve svých podkladech přeškrtala, dopis si zbalila a narychlo mi vrazila oznámení. Ovšem bez poučení. Nicméně očekávám, že to v příslušnou dobu do schránky hodí, vhazují sice o 1-2 dny později, ale spolehlivě. Je možné toto nějak využít?
IP zaznamenána