30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Sdělení totožnosti  (Přečteno 8329 krát)

začátečník

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Sdělení totožnosti
« kdy: 11 Listopadu 2017, 01:38:46 »

Zdravíčko, mám jen skromný dotaz na který nikde nemohu najít odpověď.

Už se mi stalo podruhé, že úřád žádá datum narození jako potřebný údaj k určení totožnosti. Já tohle za boha živého nemohu nikde v zákonech najít. Nikde není vysloveně napsáno, které údaje jsou potřebné k určení totožnosti.

§10 (1) d) 361/2000 Sb. Provozovatel vozidla nesmí přikázat nebo svěřit samostatné řízení vozidla osobě, o které nezná údaje potřebné k určení její totožnosti.

Jednou jsem úřadu odpověděl, že na dané adrese se zdržuje pouze jedna osoba toho jména a proto k určení její totožnosti jsou výše sdělené údaje dostatečné.
Žádná další odpověď už nepřišla (případ starý dva roky). Ale chtěl bych vědět jak to vidíte vy. Uctivě děkuji.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Sdělení totožnosti
« Odpověď #1 kdy: 11 Listopadu 2017, 02:31:08 »

Jsem v dané hodině líný hledat konkrétní zdroj, ale běžně se bere kombinace jméno(a)+příjmení+trvalý pobyt jako dostatečná, stejně jako jméno(a)+příjmení+datum narození, ovšem za předpokladu, že v CEO je právě jedna osoba, která takovým parametrům vyhovuje. Vhodné je uvádět pobyt i narození, protože tam už je duplicita téměř vyloučena. Pro ty neúplné kombinace to neplatí vždy, protože např. příbuzní stejného jména na jedné adrese nejsou až tak vzácným jevem, stejně tak Janů Nováků určitě existuje v ČR dost na to, aby někteří byli narozeni ve stejný den.
IP zaznamenána

jakubb

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 560
    • Zobrazit profil
Re:Sdělení totožnosti
« Odpověď #2 kdy: 11 Listopadu 2017, 04:57:59 »

Obecně vycházím z tohoto: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-500#p37-2 Tedy že Datum narození je součástí identifikátoru.

Jestli jsou pro jiné úkony (např. označení totožnosti řidiče) jiné nźákonné podmínky, netuším.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Sdělení totožnosti
« Odpověď #3 kdy: 11 Listopadu 2017, 10:27:39 »

Jednou jsem úřadu odpověděl, že na dané adrese se zdržuje pouze jedna osoba toho jména a proto k určení její totožnosti jsou výše sdělené údaje dostatečné.
Žádná další odpověď už nepřišla (případ starý dva roky). Ale chtěl bych vědět jak to vidíte vy. Uctivě děkuji.
Odpoved ani necekejte. Oni chteli totoznost, vy jste sdelil neuplne udaje. Oni jsou spokojeni, protoze formalne hledali, ale nenasli, tedy prestupek odlozi, protoze neslo zahajit rizeni s konkretni osobou a zahaji prestupek provozovatele, protoze toho znaji podle SPZ.

Je tedy zadouci parazitum odpovidat jednoznacne, zejmena u Helmutu, jinak se to vrati zpet k vam.
IP zaznamenána

začátečník

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Sdělení totožnosti
« Odpověď #4 kdy: 11 Listopadu 2017, 12:35:18 »

Citace
Jsem v dané hodině líný hledat konkrétní zdroj, ale běžně se bere kombinace jméno(a)+příjmení+trvalý pobyt jako dostatečná, stejně jako jméno(a)+příjmení+datum narození, ovšem za předpokladu, že v CEO je právě jedna osoba, která takovým parametrům vyhovuje. Vhodné je uvádět pobyt i narození, protože tam už je duplicita téměř vyloučena. Pro ty neúplné kombinace to neplatí vždy, protože např. příbuzní stejného jména na jedné adrese nejsou až tak vzácným jevem, stejně tak Janů Nováků určitě existuje v ČR dost na to, aby někteří byli narozeni ve stejný den.

Právě takhle jsem k tomu vždy přistupoval. Ale asi začnu oznamovat i datum narození. Stejně je to bezpředmětné. Kdo mě bude asi stíhat za to, že mi někdo předložil falešný průkaz... Nemám to jak ověřit.


Citace
Obecně vycházím z tohoto: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-500#p37-2 Tedy že Datum narození je součástí identifikátoru.
Jestli jsou pro jiné úkony (např. označení totožnosti řidiče) jiné nźákonné podmínky, netuším.

Tohle vypadá jako to co jsem hledal. Děkuji


Citace
Odpoved ani necekejte. Oni chteli totoznost, vy jste sdelil neuplne udaje. Oni jsou spokojeni, protoze formalne hledali, ale nenasli, tedy prestupek odlozi, protoze neslo zahajit rizeni s konkretni osobou a zahaji prestupek provozovatele, protoze toho znaji podle SPZ.

Kdyby to chtěli udělat už by to udělali. Proto jsem psal, že je to dva roky starý případ.




IP zaznamenána

ridic

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil
Re:Sdělení totožnosti
« Odpověď #5 kdy: 18 Prosince 2017, 00:07:25 »

Jsem v dané hodině líný hledat konkrétní zdroj, ale běžně se bere kombinace jméno(a)+příjmení+trvalý pobyt jako dostatečná, stejně jako jméno(a)+příjmení+datum narození, ovšem za předpokladu, že v CEO je právě jedna osoba, která takovým parametrům vyhovuje. Vhodné je uvádět pobyt i narození, protože tam už je duplicita téměř vyloučena. Pro ty neúplné kombinace to neplatí vždy, protože např. příbuzní stejného jména na jedné adrese nejsou až tak vzácným jevem, stejně tak Janů Nováků určitě existuje v ČR dost na to, aby někteří byli narozeni ve stejný den.

Napadla mě jedna taková teoretická... Janů Nováků narozených ve stejný den pár bude, byť třeba jen v jednotkách. Co kdyby se oba nějak vzájemně dohledali, zkontaktovali se a nahlásili si společně trvalý pobyt na nějaký stejný magistrát? To by teprv byl oříšek pro doručování :) Nebylo by je možné jinak odlišit.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Sdělení totožnosti
« Odpověď #6 kdy: 19 Prosince 2017, 09:02:33 »

Napadla mě jedna taková teoretická... Janů Nováků narozených ve stejný den pár bude, byť třeba jen v jednotkách. Co kdyby se oba nějak vzájemně dohledali, zkontaktovali se a nahlásili si společně trvalý pobyt na nějaký stejný magistrát? To by teprv byl oříšek pro doručování :) Nebylo by je možné jinak odlišit.

Mno oříšek by byl také v tom "nahlásili si trvalý pobyt na nějaký stejný magistrát" protože na magistrát se nehlásíte. Trvalé bydliště na úřadě dostanete pouze na základě správního řízení, které vyvolá majitel nemovitosti ve které máte svůj stávající trvalý pobyt na základě toho že tam nebydlíte. Procedura trvá cca 8-15 měsíců i když to co nejvíce popoháníte. Samozřejmě úřad si nevybíráte, je to ten kde jste měl poslední trvalý pobyt.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Sdělení totožnosti
« Odpověď #7 kdy: 19 Prosince 2017, 09:05:39 »

Nevím jak je to teď ale já měl vyřízen před pár lety trv. pobyt na národním výboru do 30 dnů

Teď je jen blbý že vám k tý adrese na OP napíšou že se jedná o adresu ohlašovny, přemýšlím o koupi nemovitosti, nějaký ruiny do 50 000 kde bych mohl mít adresu i se sídlem podnikání, ubytoval bych tam nějaký bezďáky za pár korun aby se tím platila daň z nemovitosti, navíc bych ušetřil za virtuální sídlo. Je to furt vyhodnější než mít za 10 000 ročně trvalej pobyt přes firmy co to nabízej
« Poslední změna: 19 Prosince 2017, 09:25:14 od t4455 »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Sdělení totožnosti
« Odpověď #8 kdy: 19 Prosince 2017, 11:55:44 »

Asi záleží na konkrétním ouřadě - já mám zkušenosti z Prahy.
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:Sdělení totožnosti
« Odpověď #9 kdy: 19 Prosince 2017, 12:20:47 »

Asi záleží na konkrétním ouřadě - já mám zkušenosti z Prahy.

zalezi na velikosti diry, nekde stacilo jen prohlaseni ze tam nejste, pak to bylo raz na raz, ale povetsinou chteli svedky ze tam opravdu nejste, zvlaste v chudych regionech, to pak je na dlouho ...
IP zaznamenána

Danny350

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Sdělení totožnosti
« Odpověď #10 kdy: 05 Března 2020, 09:46:42 »

Tak přidám jednu čerstvou zkušenost s tímto problémem, týká se Židlochovic. Jelikož vedu několik řízení, zkouším různé postupy.
Na výzvu provozovateli jsem napráskal sám sebe jakožto řidiče udáním jména a adresy trvalého bydliště bez podpisu.
Orgán mi poslal výzvu k doplnění podpisu a údajů o řidiči.
Na to jsem reagoval doplněním podpisu a následujícím textem (jméno a adresa pozměněny):

"Velevážený správní orgáne,
jakožto provozovatel vozidla r. z. XYZ doplňuji své předchozí sdělení. Totožnost řidiče, který měl vozidlo v inkriminované době v držení:

Jan Novák, Vlhká 1, Brno

Osoba tohoto jména a příjmení je v ČR, potažmo na světě, pouze jedna, výše uvedené údaje jsou tedy plně dostačující k její nepochybné identifikaci (navíc v kombinaci s uvedeným trvalým bydlištěm). Tímto bezezbytku splňuji svoji povinnost danou mi zákonem.

V případě, že správní orgán potřebuje o této osobě zpracovávat jakékoliv další údaje, může si je zjistit sám z evidence osob. Tímto tedy žádám (v souladu s § č. 6 odst. 2 zákona č. 500/2004 Sb. správní řád), aby si správní orgán další případné údaje o osobě řidiče získal sám z úřední evidence.

Dále uvádím, že jsem výše uvedené osobě svěřil řízení vozidla pouze za podmínky asistence další osoby, tedy nikoliv k samostatnému řízení."

Orgán stáhl ocas a poslal řidiči výzvu k podání vysvětlení.
Podle mého názoru je jméno a adresa trvalého bydliště dostatečným identifikátorem ve všech případech, kdy na dané adrese nemají trvalé bydliště dvě osoby shodného jména a příjmení.
V kombinaci s víše uvedenou žádostí, aby si to orgán zjistil sám, bych to prohlásil za spolehlivou věc.
IP zaznamenána