30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Šikovný garážník/automechanik, existuje to ještě?  (Přečteno 3374 krát)

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Šikovný garážník/automechanik, existuje to ještě?
« kdy: 17 Února 2020, 16:07:52 »

Jak si tak semtam po večerech provozuju operativní self-service mých samohybů, už vícekrát jsem narazil na nedostatek vhodných prostor, případně šikovných druhých rukou, neboť ne vše se dá udělat před barákem, zejména v zimě.
Na Moravě vhodné zázemí mám, ale pro pražskou sadu aut alternativu hledám už dlouho a kvůli každé kravině jezdit 300 kilometrů je opruz.

Něco mi říká, že tu na 30kmh, kde je vyšší koncentrace petrolheadů, bych mohl dostat nějaký tip na někoho z Prahy či okolí s garáží či obecně vhodnými prostory a chutí si přivydělat nenáročnými drobnostmi - vylisování/vymlácení čepu a nasazení nového, obroušení kousku blatníku a stříknutí sprejem, lehounké vaření COčkem atd. (žádné generálky motoru nebo podobné náročnosti).
Rád se někomu šikovnému za slušnou práci nebo aspoň možnost použití vhodných prostor adekvátně odměním, daleko radši než neznámému autoservisu. Podmínkou je možnost být u toho (což servisy zpravidla moc nenabízí); samozřejmě přidám ruku k dílu a poskytnu knowhow týkající se inkriminovaných vozidel. Vlastní vercajk není podmínkou (vyjma svářečky mám prakticky všechno).

Prosím, víte o někom takovém? :)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Šikovný garážník/automechanik, existuje to ještě?
« Odpověď #1 kdy: 19 Února 2020, 11:02:10 »

Škoda, že nehledáš v Sudetech :)
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Šikovný garážník/automechanik, existuje to ještě?
« Odpověď #2 kdy: 19 Února 2020, 11:13:42 »

A tak aj do těch Sudet bych dojel, když se nic bližšího nenajde :D
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Šikovný garážník/automechanik, existuje to ještě?
« Odpověď #3 kdy: 19 Února 2020, 11:18:19 »

Drkotat se k nám 150km a 150km zpátky kvůli zavaření dírky v blatníku, nebo vymlácení čepu asi nebude moc ekonomický  :D

Nějak se mi nechce věřit, že v matičce měst není nikdo s větší garáží kdo rád podpoří členy tohohle fóra :)
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Šikovný garážník/automechanik, existuje to ještě?
« Odpověď #4 kdy: 20 Února 2020, 13:46:16 »

Tohle je věc kterou bohužel také postrádám, dost jsem hledal, zda tu není něco po vzoru zahraničí ve smyslu samoopraven = zvedak za hodinový pronájem, bohužel nic takového v tuhle chvíli v Praze není, sice je pár zmínek že jistý čas pár let nazpět měl někdo záměr něco podobného vybudovat nebo dokonce vybudoval nicméně již projekt zanikl. Co jsem si to tak počítal (zda by to nebyl příjemný podnikatelský záměr) tak to bohužel v Praze v současné době nevychází aby si nemusel střelit cenu pronajmu zvedáku příliš vysoko a pak by o to zase nikdo neměl zájem, za 40 km za Prahou sice by byly prostory za rozumnou ceno ale mám pochybnosti zda by o to byl v takové vzdálenosti zájem.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Šikovný garážník/automechanik, existuje to ještě?
« Odpověď #5 kdy: 20 Února 2020, 14:47:33 »

Přesně uhozen hřebíček na hlavičku. Sdílená dílna k samoobslužnému řešení autoproblémů v Praze nejspíš není. Byla tu jistá snaha o vybudování přesně takové dílny - https://www.startovac.cz/projekty/dream-garage-pro-nadsence/starteri/, taky jsem podpořil, ale bohužel se vybralo daleko méně peněz, než byl cíl projektu, takže se mi peníze vrátly nazpět.
Nabídl jsem následně pomoc i mimo Startovač, možná se v tom do budoucna budu angažovat, leč momentálně na to postrádám kapacitu.

Bývat v Praze častěji a déle, asi si už dávno vyhlídnu nějakou garáž (aspoň s jámou, když už ne s prostorem na regulerní sloupový zvedák), pronajmu a vybavím, ale aktuálně není situace toto dělat jako one-man projekt, kor když ve stověžaté zas tolik self-servisu nepotřebuju (daily káru servisuju na Zlínsku)

Kdyby byl někde v blízkém okolí Prahy pronájem zvedáku za pětistovku na hodinu, furt si spojku na Felicii vyměním levněji než v servise a hlavně - když něco podělám, můžu si za to sám a nebudu se s nikým handrkovat o náhradu škody :D (ano, kdysi mi v servise odevzdali auto s převodovkou s vypuštěným olejem)
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Šikovný garážník/automechanik, existuje to ještě?
« Odpověď #6 kdy: 20 Února 2020, 15:11:42 »

Aha tak to je nový projekt o kterém sem ale neslyšel, je to škoda že to nevyšlo, nevím jakou to mělo marketingovou podporu, pokud alespoň nějakou, třeba obepsali autofora, a přesto se vybralo 10k tak to něco říká... Ono sice možná známe pár kamarádů kteří jsou ochotni si třeba měnit olej ale taky je možné že jsme zavřeni v určité skupině. Když si to tak vezmeš většinu lidí otravuje i to že musí dolívat ostřikovače..
IP zaznamenána

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Šikovný garážník/automechanik, existuje to ještě?
« Odpověď #7 kdy: 20 Února 2020, 16:22:35 »

Z tohohle bych nejvíc vinil paranou v automobilové komunitě. To je snad horší než v organizovaném zločinu.
Osobně bych se taky dvakrát rozmýšlel, jestli swapovat motor doma za zavřenými dveřmi nebo se tím někde chlubit. STK je svině.
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Šikovný garážník/automechanik, existuje to ještě?
« Odpověď #8 kdy: 20 Února 2020, 16:34:51 »

V automobilových komunitách se samozřejmě vždycky najde někdo, kdo buďto disponuje raznicemi na typ motoru, nebo umí STK "trochu dráž" = kde se něco dá přehlédnout (dříve dokonce i STK over PPL, než se začalo fotit), takže swapem motoru se samozřejmě každý hrdě pochlubil - přece mít v sociálním Civicu motor z Integry Type-R musí vzbudit v komunitě kotel závisti..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Šikovný garážník/automechanik, existuje to ještě?
« Odpověď #9 kdy: 20 Února 2020, 16:39:30 »

Jo jo, bejvávalo...
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Šikovný garážník/automechanik, existuje to ještě?
« Odpověď #10 kdy: 20 Února 2020, 21:23:13 »

především bych hledal "chybu" v legislativě
taková oficiální dílna musí splňovat nesmysl předpisů
počínaje revizí toho heveru a hasičáky konče
předpokládám, že taková věc je i v Praze neufinancovatelná
obzvlášť, dá-li se dnes slušný dvousloupák koupit okolo 20bez DPH
slušný ve smyslu na takové to domácí šudlání auta do 1,5tuny

osobně vím asi o 3 takových domácích dílnách, kde majitel chodí do normální práce ( dokonce i mimo autoservisní činnost ) a tohle si postavil fakt pro sebe, má klientelu, které dělá ty oleje, filtry, klimy, nástřiky spodku a samo i to STK
a určitě netouží po tom, aby mu tam někdo neznámý lezl třeba se skrytou kamerou atp...
IP zaznamenána

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Šikovný garážník/automechanik, existuje to ještě?
« Odpověď #11 kdy: 21 Února 2020, 00:13:23 »

Tak mě napadá, nešlo by tohle vyřešit alá "časosběrný dokument a bar kde se kouří"? Prostě podepsat si pár papírů, že je to sociální experiment a srát na stát?
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro

Luban

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Šikovný garážník/automechanik, existuje to ještě?
« Odpověď #12 kdy: 25 Února 2020, 16:18:14 »

Po podobným prostoru koukám v Praze cca 4 roky a nikde nic není.
Měl jsem ideu táhnout všechno sám jako klasický pronájem skladovacích/výrobních prostor, jenže v praze a přilehlym okolí je to za 100m2 cca 30k/měsíc dle velikosti. Což nedává ekonomicky žádný smysl pro vlastní potřebu (potřebu pár lidí).
Představa byla tam parkovat i pár auto-moto veteránů, jenže to by komunita lidí s přístupem byla dost omezená a osobně bych měl dost problém tam pozvat "kámoše kámoše" ať si tam něco udělá...
IP zaznamenána

Jeff

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Šikovný garážník/automechanik, existuje to ještě?
« Odpověď #13 kdy: 25 Února 2020, 17:03:30 »

No a jak to dělaj v Germánii? Vím, že tam jsou tyhle dílny docela rozšířený a fungujou stylem "nářadí si dones sám, zázemí máme".
IP zaznamenána
Markus Meechan | Carl Benjamin | Milton Friedman | John Stossel | Tucker Carlson | Katie Hopkins | Tommy Robinson  | Jordan Peterson | Dave Rubin | Ben Shapiro