30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Upomínka nezaplaceného pojistného odpovědnosti  (Přečteno 1556 krát)

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Upomínka nezaplaceného pojistného odpovědnosti
« kdy: 13 Února 2020, 16:40:37 »

Ahoj,

stručný sled událostí:

1. pojišťovna doručuje na adresu kde nebydlím, tam také přistála (obyčejně) každoroční složenka na zaplacení pojistného na další rok, toto se ke mně nedostalo
2. pojišťovna poslala upozornění na neuhrazené pojistné (obyčejně), tento dopis se ke mně dostal se značným zpožděním od doručení
3. telefon na pojišťovnu, změna bydliště, dotaz na ukončení pojistky (již ji nepotřebuji; odpověď: nelze, nutno měsíc předem), meziřečí mi bylo řečeno že po mě budou chtít dalších 300 Kč za náklady na vymáhání protože mi dnes odeslali doporučený dopis
4. provedena platba ze stejné banky jako má pojišťovna ještě ten samý den, mohlo (ale taky možná ne) být připsáno ještě v tom samém dni jako bod 3
5. doporučený dopis skutečně přišel, nicméně jsem ho vůbec nepřebral já, přebrala ho jistá žena, která má stejné příjmení (přechýlené) jako já


Dotaz:
Opravdu mají nárok na 300 Kč za náklady na vymáhání? Vidím tam několik možných vad:
a. v době uzavření pojistky tato částka činila dle webu 160 Kč; v pojistné smlouvě tato částka uvedena vůbec není jen fráze ve smyslu "mám nárok na náklady na vymáhání"
b. pojistné bylo velmi pravděpodobně uhrazeno ještě před doručením tohoto drahého vymáhacího dopisu; vymáhací doporučený dopis mi vlastně doručen vůbec nebyl (jiné osobě viz bod 5)
c. v dopise z bodu 2 o těchto nákladech psali, ale neřekli kolik mám času, tedy kdy tento drahý dopis bude odeslán


Normálně bych to neřešil, ale pojištění za prvé již vůbec nepotřebuji a za druhé těch vydíracích 300 Kč je více než půlka částky za roční pojistné.
« Poslední změna: 13 Února 2020, 16:43:44 od am6 »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Upomínka nezaplaceného pojistného odpovědnosti
« Odpověď #1 kdy: 13 Února 2020, 18:01:45 »

Jednoduchá odpověď.. přečtěte si smlouvu s pojišťovnou.

Pojišťovna není správní orgán a tak pro doručování neplatí správní řád, ale to co máte ve smlouvě
..a ve smlouvě asi bude ta adresa na kterou posílali (jestli doručovali jinam než měli podle smlouvy.. třebas jste nahlásil změnu.. a můžete to dokázat tak to asi hratelné je).

Že bylo uhrazeno před doručením dopisu asi nehraje roli protože ty náklady jim vznikly už odesláním dopisu.
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:Upomínka nezaplaceného pojistného odpovědnosti
« Odpověď #2 kdy: 27 Února 2020, 11:37:15 »

nakonec win

po měsíci jsem jim napsal že se ke mně dostal ten dopis za 300 Kč, oni zkontrolovali v systému kdy byla platba doručena a viděli že ve stejný den jako odeslali dopis (banka neukazuje čas připsání platby) takže to vypadalo jako jejich chyba, že si nezkontrolovali před odesláním dopisu jestli bylo zaplaceno
IP zaznamenána