30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Pozdrav z MěÚ Poděbrady  (Přečteno 8219 krát)

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav z MěÚ Poděbrady
« Odpověď #15 kdy: 10 Prosince 2020, 08:08:48 »

Je to stále uvedeno v TP 65: Zákaz vyjádřený značkou č. B 28 končí na nejbližší křižovatce nebo u značky stanovující odlišnou úpravu, tj. u značky č. B 29 „Zákaz stání“ a značek označujících parkoviště (č. IP 11a až č. IP 11c, č. IP 11f až č. IP 12, č. IP 13b a č. IP 13c); má-li zákaz zastavení dále pokračovat, je nutno značku č. B 28 opakovat.
« Poslední změna: 10 Prosince 2020, 10:42:36 od solaris »
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav z MěÚ Poděbrady
« Odpověď #16 kdy: 10 Prosince 2020, 09:59:02 »

edit 2: Pokud byste potřeboval spolupracujícího řidiče, dejte vědět.

Jé to bych opravdu potřeboval, zvlášť tak zkušeného, který by jim přiznal, že tam přijel ulicí Palachova a zaparkoval naproti ní v křižovatce tvaru "T", tedy že kolem zákazové značky neprojel a ani o ní nevěděl. V ul. Palachova jsou pouze dopravní značky dej přednost v jízdě a zákaz odbočení vlevo.

Parkování také nebylo uhrazeno, ale to asi nemají jak zjistit, když nejsou fotografie čelního skla bez parkovacího lístku. Jediné porušení zákona, co by mohli možná ještě najít, že se má správně parkovat vpravo ve směru jízdy, a auto bylo zaparkováno kolmo ke směru jízdy. V blízkém okolí jsou sice vyznačena kolmá stání, ale v té křižovatce ne.
« Poslední změna: 10 Prosince 2020, 10:11:28 od alo.is »
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav z MěÚ Poděbrady
« Odpověď #17 kdy: 07 Října 2021, 11:32:27 »

Čin spáchán 30.10.2020, to už asi nestihnou do roka nijak rozhodnout, když na to, že jsem nabonzoval spolupracujícího řidiče, asi nijak nereagovali, protože spolupracující řidič by mi to dal jinak vědět. Takže WIN?
« Poslední změna: 07 Října 2021, 11:36:40 od alo.is »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav z MěÚ Poděbrady
« Odpověď #18 kdy: 07 Října 2021, 14:10:49 »

Nevím, jaký byl průběh. Pokud Číkusovi doposud nic nepřišlo, pak nemají šanci. Ale pokud už má Číkus řízení tak nějak rozjeté, určitě by jim nic nebránilo jemu vypravit usnesení o zastavení řízení pro důkazní nouzi & vám vypravit oznámení o zahájení sprdelního řízení.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav z MěÚ Poděbrady
« Odpověď #19 kdy: 07 Října 2021, 16:22:35 »

+1

Dostříhejte na pomyslném metru posledních pár dní. Pokud by se něco od daného úřadu objevilo ve schránce koncem října (tedy před 31.10., ale tak, že 10denní úložní lhůta by končila až 31. či v listopadu), tak to hlavně neberte od pošťačky. U zahájení řízení je rozhodující doručení, tedy kdyby to SO zkoušel na poslední chvíli dohnat, může i to, kdy si dopis vyzvednete, hrát zásadní roli.

Jinak byl-li udán kontaktní řidič a dosud se nic nestalo, je opravdu málo pravděpodobné, že by to ještě SO řešil. Možné je ale všechno, vyčkejte a uvidíte.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav z MěÚ Poděbrady
« Odpověď #20 kdy: 07 Října 2021, 17:46:25 »

Nic mi nepřišlo, to bych se pochlubil.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav z MěÚ Poděbrady
« Odpověď #21 kdy: 07 Října 2021, 19:06:03 »

Asi dostali úředníci posvátný strach, když zjistli, proti jakému řidiči by museli vést řízení. :-)  Děkuji.

Doručování dopisem pošťačkou mi asi nehrozí, mám datovou schránku.
« Poslední změna: 07 Října 2021, 19:10:06 od alo.is »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Pozdrav z MěÚ Poděbrady
« Odpověď #22 kdy: 07 Října 2021, 22:56:04 »

V případě DS to platí obdobně, nehlásit se do schránky nebo neudělat jinou operaci s účinky doručení dodaných zpráv 10 dní před cílovou páskou. A s pošťačkou taky opatrně - existence DS chrání před doručením poštou fikcí, ale ne před tzv. materiálním doručením. Aktivní odmítnutí převzetí papírového dopisu od doručovatelky (§ 24(3) SprŘ) při současné povinnosti orgánu doručovat do DS je hraniční případ (a AFAIK zatím judikaturou neřešený).

Doručování dopisem pošťačkou mi asi nehrozí, mám datovou schránku.
V tom případě buď máte tu DS krátce, nebo vám úřední pošty obecně chodí málo, nebo jste z nějakého nadstandardně digitalizovaného kraje.
« Poslední změna: 07 Října 2021, 23:01:49 od hh »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Pozdrav z MěÚ Poděbrady
« Odpověď #23 kdy: 29 Října 2021, 23:27:47 »

Promlčeno, WIN.

Jen je mi trochu líto, že jsem si s nimi nemohl popovídat, bylo by to jistě zábavné.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Pozdrav z MěÚ Poděbrady
« Odpověď #24 kdy: 30 Října 2021, 07:31:19 »

Nakonec to bylo lehčí, než jsem očekával. Děkuji za pomoc.
V Poděbradech stačí provozovateli evidentně nezaplatit, předhodit existující osobu jako řidiče a počkat na promlčení. Škoda že to tak není všude.
IP zaznamenána