30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: pokuta v itálii - nebyl jsem tam  (Přečteno 4338 krát)

nica

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
pokuta v itálii - nebyl jsem tam
« kdy: 03 Března 2020, 20:29:12 »

Potřebuji poradit. Z Itálie mi přišla výzva k zaplacení pokuty, ale v tom městě jsem nikdy nebyl. Prý vyfotili mé auto - RZ sedí, ale značku - typ uvádějí jiný, to nemám. Je možné, že moji SPZ má i jiné auto? nebo špatně přečetli SPZ? Nevím co mám dělat. V prosinci 2019 přišla výzva obyč poštou, teď v březnu už doporučeně a vyšší o poštovné. Poradíte někdo?
« Poslední změna: 03 Března 2020, 20:34:15 od nica »
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:pokuta v itálii - nebyl jsem tam
« Odpověď #1 kdy: 03 Března 2020, 21:07:02 »

Zdravím,
možné je všechno, v jakém je ta výzva jazyce? Byly by nejlepší sem tu výzvu anonymizovanou přiložit.
IP zaznamenána

l_oupi

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:pokuta v itálii - nebyl jsem tam
« Odpověď #2 kdy: 03 Března 2020, 21:10:46 »

Přišlo to obyč nebo doporučeně? Osobně bych to ignoroval.
IP zaznamenána

nica

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:pokuta v itálii - nebyl jsem tam
« Odpověď #3 kdy: 03 Března 2020, 21:21:38 »

Přišlo to v prosinci obyčejně, teď doporučeně. Obě jsou v angličtině. Přiložil bych, ale nevím jak anonymizovat.
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:pokuta v itálii - nebyl jsem tam
« Odpověď #4 kdy: 03 Března 2020, 21:35:15 »

IP zaznamenána

nica

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:pokuta v itálii - nebyl jsem tam
« Odpověď #5 kdy: 03 Března 2020, 22:07:36 »

Jsem starej a levej, jak sem přiložím to .jpg?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:pokuta v itálii - nebyl jsem tam
« Odpověď #6 kdy: 04 Března 2020, 06:54:07 »

Při psaní příspěvku klikněte na rozšířené možnosti a tam na připojit přílohu.
IP zaznamenána

nica

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:pokuta v itálii - nebyl jsem tam
« Odpověď #7 kdy: 04 Března 2020, 08:22:29 »

Dík za trpělivost, příloha zde. Syn jim v prosinci mailem poslal, že tam auto nebylo, že nemáme Citroen, vyžádali si scan TP, dostali, a teď přišlo tohle.
« Poslední změna: 04 Března 2020, 08:40:10 od nica »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:pokuta v itálii - nebyl jsem tam
« Odpověď #8 kdy: 04 Března 2020, 08:48:32 »

Pokud to nechcete vyloženě ignorovat (což bych udělal já), napište jim klidně česky na tu e-mailovou adresu, kterou uvádějí na konci druhé strany, že jste jim už veškerou součinnost poskytl, Citroen nemáte a vozidlo bylo v uvedenou dobu v ČR.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:pokuta v itálii - nebyl jsem tam
« Odpověď #9 kdy: 04 Března 2020, 09:31:05 »

Podle případu z Görlitzu z https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/2737067-nekompromisni-pokuty-ze-zahranici-pri-poruseni-rychlosti-muzou-dostat-cesti-ridici-i to vypadá, že jediný způsob, jak někoho donutit uznat, že míří na chybného provozovatele, je angažovat nějakou televizi.

Na druhou stranu byste mohl zkusit kobercově obeslat vhodná ministerstva s žádostí, aby Vás ochránili před vydíráním ze strany (pravděpodobně) ozbrojené složky jiného státu, a přitom zmínit, že jinak budete asi muset hledat zastání v médiích. Co víte, třeba dokonce někdo začne makat.
IP zaznamenána

nica

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:pokuta v itálii - nebyl jsem tam
« Odpověď #10 kdy: 04 Března 2020, 09:33:19 »

Dík za radu, syn už je pryč, já anglicky neumím a kolega v práci říkal, že je tam napsané, že přijde exekuce, což bych nerad.
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:pokuta v itálii - nebyl jsem tam
« Odpověď #11 kdy: 04 Března 2020, 10:12:30 »

Nejhorší je smrt z vyděšení. Pokud kolega v práci není právník a ani se podobnými věcmi nějak nezabývá, tak bych spíš věřil místnímu osazenstvu. Já v tom dopise nic o exekuci nevidím a ani si to nedokážu prakticky představit.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:pokuta v itálii - nebyl jsem tam
« Odpověď #12 kdy: 04 Března 2020, 10:47:31 »

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:pokuta v itálii - nebyl jsem tam
« Odpověď #13 kdy: 04 Března 2020, 12:40:32 »

Italy bych v klidu ignoroval - s tím, jaký mají obecně v administrativě bordel, si neumím představit, že by tu pokutu jakkoliv vymáhali. Cca 3 roky zpět mi něco podobného přišlo z Florencie, měl jsem půjčené auto, hotel včetně parkování uvnitř ZTL, vše jsem poctivě dopředu nahlásil, hotel mě ujistil, že RZ auta je zaregistrovaná do systému. Po 1/2 roce přišel blábol podobný tomu přiloženému (půjčovna mě evidentně naprášila, aniž by jí to stálo za kontakt), víceméně z cvičných důvodů jsem podal odvolání k prefektuře, včetně doložení toho ubytování a nějakého potvrzení z hotelu. Dokonce jsem to s pomocí google translate napsal v něčem, co snad mohlo vzdáleně připomínat Danteho jazyk.

Dlouho se nic nedělo, tak jsem předpokládal, že to umřelo. Po asi 2 letech mi z příslušné prefektury přišlo, že zrušili pokutu, ale někoho úplně jiného, jiný den a dokonce i jiný přestupek (parkování, můj byl vjezd do ZTL, technicky porušení zákazu vjezdu). Původně jsem myslel, že po vzoru České pošty jen špatně spárovali odesílanou písemnost s obálkou, ale když jsem se začetl podrobněji, tak v odůvodnění odkazovali jednoznačně na mé podání a jeho přílohy, akorát to vůbec nedávalo smysl. Tak jsem to dál neřešil s dobrým pocitem, že jsem obhájil někoho, kdo o tom nejspíš ani nevěděl.

Rozhodně tedy nepropadejte panice. Jestli to nechcete ignorovat a přitom je jednoznačné, že to, z čeho vás viní, se nemohlo stát, můžeme nějaké odvolání dát dohromady, třeba i otestovat, jak vážně berou Italové čl. 6 EÚLP a nakolik je s ním kompatibilní jejich presumpce viny vlastníka vozidla plynoucí z italského silničního zákona. Ale výsledek nejspíš bude stejný, jako kdybyste věc ignoroval, nestane se nic.
« Poslední změna: 04 Března 2020, 12:42:19 od hh »
IP zaznamenána

nica

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:pokuta v itálii - nebyl jsem tam
« Odpověď #14 kdy: 04 Března 2020, 13:04:58 »

Děkuji všem za rady, moc mi pomohly.
Z Ministerstva zahraničních věcí mi přišla odpověď, abych se obrátil na  náš úřad v Římě a také na velvyslanectví Itálie v Praze (i s konkrétním kontaktem).
Zároveň jsem dostal mailem z adresy uvedené v pokutě požadované foto incidentu, kde RZ je přesvětlená a značně nečitelná, ale na autě mají firemní reklamy, takže identifikace auta, které vyfotili, doufám nebude problém.
Ještě jednou díky za rady a psychickou podporu - obojí je důležité.
IP zaznamenána