30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] V obci - 98 km/h - překročení rychlosti o 40 km/h a více  (Přečteno 41733 krát)

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:V obci - 98 km/h - překročení rychlosti o 40 km/h a více
« Odpověď #15 kdy: 09 Ledna 2015, 01:17:38 »

přihlížet můžou, ale tady nemaji částku nijak odůvodněnou
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:V obci - 98 km/h - překročení rychlosti o 40 km/h a více
« Odpověď #16 kdy: 09 Ledna 2015, 07:46:14 »

Snad se toho tady někdo ujme. Tohle si přímo žádá o rozstřel, ale já jsem teď bohužel zavalen řadou akutních věcí.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:V obci - 98 km/h - překročení rychlosti o 40 km/h a více
« Odpověď #17 kdy: 09 Ledna 2015, 08:50:04 »

Ja bych v tomto stadiu zacinal mit hodne neprijemne pocity :-\ Tuto odvolacku vyhrajete, ale rozhodne si nemyslim, ze by tam bylo hodne tutovych bodu. A z kontextu je videt, ze jste pripad, ktery nehodi do kose, ale naopak po nem pujdou, protoze carka za zakaz rizeni se obzvlaste ceni. A casu maji dost...

ad 1) Vyslech policistu? Tady bych si nebyl tak jisty. Policistou sepsany blabol neni dukaz, o tom neni sporu. Ale organ muze rozhodnout na zaklade cehokoli a on ma v ruce zaznam z radaru a ten jste nijak (samozrejme muzete az v odvolani) nerozporoval.

ad 2) To se lisi kraj od kraje, v karlovarskem kraji dokonce zduvodneni vyse pokuty uvedl kraj sam do zruseni rozhodnuti, i kdyz jsem to v odvolani nezminoval. Vy jste ale v naprosto jine situaci- kraj rozhodne, v ten moment nemate ridicak a za par let soud rekne, ze jste byl v pravu...

ad 3) Napiste podle pravdy terminy, zminte vanoce a zduraznete, ze nemuzete chtit omluvenku uz pri objednani k lekari, kdyz nevite predem, ze budete vyzvan k ustnimu jednani.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:V obci - 98 km/h - překročení rychlosti o 40 km/h a více
« Odpověď #18 kdy: 09 Ledna 2015, 09:14:19 »

Já to odvolání klidně sepíšu, to bude brnkačka.
Jedině váhám jak se postavit k neuznání omluvenky.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:V obci - 98 km/h - překročení rychlosti o 40 km/h a více
« Odpověď #19 kdy: 09 Ledna 2015, 09:38:06 »

neuznání omluvenky bych označil za protizákonné, účelové a jako jasný důkaz podjatosti úřadu.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:V obci - 98 km/h - překročení rychlosti o 40 km/h a více
« Odpověď #20 kdy: 09 Ledna 2015, 09:39:42 »

Já to odvolání klidně sepíšu, to bude brnkačka.
Jedině váhám jak se postavit k neuznání omluvenky.

neuznání omluvenky vidím jako sekundární munici, ale rozhodně použít. v jednom odvolání jsem se o tom obšírně rozepsal, kdybys chtěl inspiraci. rovněž bych neopoměl absenci možnosti seznámení se s podklady rozhodnutí dle §36SŘ. úřad sice tuto možnost nabídl formou 2v1 s ústním jednáním, ale toto neproběhlo, tudíž a jelikož dle mého názoru měl před rozhodnutím upozornit na možnost seznámení se s podklady. tohle téma mám rovněž v jednom dvolání rozpracované
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:V obci - 98 km/h - překročení rychlosti o 40 km/h a více
« Odpověď #21 kdy: 09 Ledna 2015, 09:45:40 »

ladin: Z dalšího vývoje mám taky obavy. Mají spoustu času a další kolo asi nebude tak snadné.

Ale ještě se může stát hodně věcí. Pořád se to může někde zaseknout. A jestli úřad ve druhém kole bude pokračovat v "kvalitní" práci tak to není ztracené.

A i kdyby to nevyšlo tak aspoň můžeme dosáhnout nižší pokuty. Malá náplast, ale lepší než nic.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:V obci - 98 km/h - překročení rychlosti o 40 km/h a více
« Odpověď #22 kdy: 09 Ledna 2015, 10:04:34 »

ladin: Z dalšího vývoje mám taky obavy. Mají spoustu času a další kolo asi nebude tak snadné.

Ale ještě se může stát hodně věcí. Pořád se to může někde zaseknout. A jestli úřad ve druhém kole bude pokračovat v "kvalitní" práci tak to není ztracené.

A i kdyby to nevyšlo tak aspoň můžeme dosáhnout nižší pokuty. Malá náplast, ale lepší než nic.

já vidím šance jako dobré... teď se dá blanket 22.1., úřad obratem vyzve (cca 23.1.- 26.1.), 10 dní na doručení + 5 dní lhůta na podání, tozn. ostré odvolání cca 10.2.. i kdyby to na kraj poslali obratem, což je nepravděpodobné, tak rychlý kraj rozhodne cca během 2-3 měsíců. reálně by tak měl ouřada necelý půlrok na to, aby to udělal pořádně, což se jeví jako nereálné, zvlášť když se tomu trochu pomůže

judikatura k jednání v nepřítomnosti: NSS 7 As 28/2009 – 105, NSS 7 As 9/2009-66
neumožnění seznámení se s podklady pro vydání rozhodnutí: rozsudek Krajského soudu v Plzni, č.j. 57Ca 18/2008, rozsudek Krajského soudu v Plzni ze dne 11.2.2009, č.j. 57Ca 17/2008, rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem ze dne 25.6.2009, čj. 15 Ca 258/2008 – 55, č. 2664/2012 Sb. NSS, rozsudek NSS č.j. 7 A 112/2002 – 3 ze dne 14.11.2003

pokud bys chtěl nějaké pasáže z různých odvolání na tato témata, pošli PM
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:V obci - 98 km/h - překročení rychlosti o 40 km/h a více
« Odpověď #23 kdy: 09 Ledna 2015, 11:10:37 »

Půl roku je pořád dost.
Hlavně jestli "pyráta" s 98 v obci (v dokumentech je správně cenzurované přesné místo a čas, ale jestli to je tam co si myslím a kdy si myslím tak to není takové drama) budou řešit přednostně.

Tak teď počkám co na to vlada.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:V obci - 98 km/h - překročení rychlosti o 40 km/h a více
« Odpověď #24 kdy: 09 Ledna 2015, 12:45:15 »

S omluvenkou neni na co cekat, ta je pouzitelna jedine nyni anebo az u soudu. V pripadnem dalsim kole spravniho rizeni bude k nicemu. Argumentujte i tim, ze od prestupku ubehly dva mesice a urad nemel kam spechat a poukazujte, jak ucelove rychle vydal rozhodnuti. Ja bych v tomto pripade spal klidneji, kdybych mel odvolani na deset stranek (technicke zalezitosti kolem radaru, materialni aspekt, citace rozsudku, kopirovat vse jen trochu souvisejici) a pak to kraj necha nekde lezet nebo vyhovi odvolateli na zaklade 1-2 procesnich veci. V opacnem pripade by se kraj musel venovat vsem bodum odvolani a zase tak exemplarni pripad snad nejste.

S tim blanketnim odvolanim na kraj to myslite vazne? Kdyby tady slo jen o terminy, tak nereknu. Ale tady je v prvni rade potreba, aby byl kraj na strane odvolatele, takze kraj nenasirat, protoze pak uz zadne "potom" nebude. A opravdu to na me pusobi dojmem, ze muze kraj s nemalou pravdepodobnosti rozhodnout vedome protizakonne, nic si na nich nevezmete a jste bez papiru.

Na to seznameni s podklady podle paragrafu 36 formou 2v1 jsem zvedav. Ja to pouzil mnohokrat i mimo dopravni prestupky a vzdy se tomu odvolaci organ vyhnul a vyhovel mi z jinych (krome jednoho do oci bijiciho extremu, stavebni rizeni, kde bylo na ustnim jednani sto lidi) mene konfliktnich duvodu.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:V obci - 98 km/h - překročení rychlosti o 40 km/h a více
« Odpověď #25 kdy: 09 Ledna 2015, 12:53:05 »

S omluvenkou neni na co cekat, ta je pouzitelna jedine nyni anebo az u soudu. V pripadnem dalsim kole spravniho rizeni bude k nicemu. Argumentujte i tim, ze od prestupku ubehly dva mesice a urad nemel kam spechat a poukazujte, jak ucelove rychle vydal rozhodnuti. Ja bych v tomto pripade spal klidneji, kdybych mel odvolani na deset stranek (technicke zalezitosti kolem radaru, materialni aspekt, citace rozsudku, kopirovat vse jen trochu souvisejici) a pak to kraj necha nekde lezet nebo vyhovi odvolateli na zaklade 1-2 procesnich veci. V opacnem pripade by se kraj musel venovat vsem bodum odvolani a zase tak exemplarni pripad snad nejste.

S tim blanketnim odvolanim na kraj to myslite vazne? Kdyby tady slo jen o terminy, tak nereknu. Ale tady je v prvni rade potreba, aby byl kraj na strane odvolatele, takze kraj nenasirat, protoze pak uz zadne "potom" nebude. A opravdu to na me pusobi dojmem, ze muze kraj s nemalou pravdepodobnosti rozhodnout vedome protizakonne, nic si na nich nevezmete a jste bez papiru.

Na to seznameni s podklady podle paragrafu 36 formou 2v1 jsem zvedav. Ja to pouzil mnohokrat i mimo dopravni prestupky a vzdy se tomu odvolaci organ vyhnul a vyhovel mi z jinych (krome jednoho do oci bijiciho extremu, stavebni rizeni, kde bylo na ustnim jednani sto lidi) mene konfliktnich duvodu.

blanket stopne magistrát před tím, než ho pošle na kraj a vyzve k doplnění podání, pak budou odvolací důvody doplněny. pokud by se nechalo blanketní odvolání odeslat na kraj, je to samosřejmě v pytli. takže jen získat na magistrátu měsíc k dobru, o nic jiného nejde. s ostatním 100% souhlas
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:V obci - 98 km/h - překročení rychlosti o 40 km/h a více
« Odpověď #26 kdy: 09 Ledna 2015, 14:19:01 »

ladin:
Ve věci omluvenky a seznámení s podklady se vyjádření kraje asi nedočkáme ani tady.
Postavit na tom celé odvolání (a tím kraj donutit se tím zabývat) by byl hazard a jinak to shodí na něčem s čím nebude tolik práce.

Do technických záležitostí bych se asi nepouštěl dokud nebude spis. Ale i tak by neměl být problém to rozstřílet. Všechny použité důkazy jsou nezákonné, přestupek nebyl nijak prokázán, zdůvodnění rozhodnutí o trestu je v rozporu se zákonem. Materiálu je dost  :)

Blanketní odvolání je riziko, ale ten čas by se hodil.
IP zaznamenána

vlada

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:V obci - 98 km/h - překročení rychlosti o 40 km/h a více
« Odpověď #27 kdy: 09 Ledna 2015, 20:32:40 »

Předně děkuji za všechny dosavadní (i budoucí) příspěvky.

Neuznání omluvenky bych rozhodně považoval za skutečnost, která by se do odvolání měla uvést. Určitě bych potřeboval pomoci se sepsáním odvolání. Já se v tomto nikdy nepohyboval, takže bych sám těžko uspěl. Když se toho kdokoliv z vás ujme, budu velice rád. :)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:V obci - 98 km/h - překročení rychlosti o 40 km/h a více
« Odpověď #28 kdy: 09 Ledna 2015, 23:03:18 »

Do odvolání určitě, ale ne jako základní kámen který to má vyhrát.
Spíš trochu obměkčit kraj aby nedělal potíže u těch hlavních bodů.

Tak mi pošlete soukromou zprávu co všechno k tomu máte a já to odvolání sepíšu.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:V obci - 98 km/h - překročení rychlosti o 40 km/h a více
« Odpověď #29 kdy: 10 Ledna 2015, 11:36:23 »

Do odvolání určitě, ale ne jako základní kámen který to má vyhrát.
Spíš trochu obměkčit kraj aby nedělal potíže u těch hlavních bodů.

Tak mi pošlete soukromou zprávu co všechno k tomu máte a já to odvolání sepíšu.

kdybys potřeboval nějaký materiály, ozvi se
« Poslední změna: 10 Ledna 2015, 11:38:52 od burtonbell »
IP zaznamenána