30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Oslněný laserem ale propadla STK  (Přečteno 5471 krát)

Karel

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
[?] Oslněný laserem ale propadla STK
« kdy: 05 Února 2020, 08:32:17 »

Zdravím Vás,

pánové momentálně řeším takový blbý případ. Jel jsem minulý rok večer z jednání… Před obci mimo, ale opravdu mimo obec na rovném úseku jsem předjížděl cca 5 osobních aut a před něma jedoucí kamión. Potom ještě v obci „osobní automobil“ (dále označení O1) Je to cca 300 m dlouhá obec na rovném úseku… Za obcí mě oslnil zelený laser…
Myslel jsem že to je to vozidlo O1. Je naštvané že jsem ho předjel v obci a nechal ho následně předjet přede mě. Ale po chvíli znovu, až mě pálel zrak… Zjistil jsem, že to svítí z osobního vozidla (Označení O2) za mnou.
Ten nás rychle předjel a vozidlu O1 jasně a naschvál svítil laserem. Proto jsem volal na PČR, nedalo se vůbec řídit. PČR zastavila O2, který svítil laserem o 15 km dál a my s O1 tam postupně přijeli.

První věc byla ta že nás mě a vozdilo O1 okažimtě kontrolovali... Bohužel jsem zjistil, že mám propadlou STK cca 5 měsíců... No vozidlo O2 popřelo, že by použili laser PČR.

Proběhlo první jednání u SO. Spolujezdec z vozidla O2 potvrdil, že několikrát zablikal laserovým ukazovátkem. Každopádně prý porušil 125c/1k a také §9 odst. 1 c). Nemělo by to být to obecné ohrožení? Několikrát úmyslně cca i minutu v kuse svítil spolujezdec vozidla O2 na vozidlo O1 do kapoty, jelikož O2 jelo předním...

2) PČR kvalitně pracuje a mě jako oznamovatele udala, že jsem porušil §32 odst. 3 (že jsem vozidlo O2 oslnil laserem) a také §5 odst. 1 a), že jsem jel bez STK.

Takže díky k.k.tovi který svítí laserm se málem vybourám a nakonec dostanu pokutu... To oslnění jsem popřel u SO, protože se nestalo. Mělo by to stačit? A to STK půjde uhrát na materiální aspekt přestupku? Nebo tak podobně, že jsem formálně udělal chybu a společnost neohrozil. Auto během 14 dnů prošlou STK a je způsobilé. STK byla 5 měsíců propadlá... Z Leasingu nám jen řekli, že se termín STK blíží... neposlali velký TP a zapomnělo se na to u nás na firmě... A auto jezdilo v pohodě...

Závady: Lehké 2 4.1.1.2.1. - Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém potkavacího světlometu nebo dálkového je poškozený, ale nic to neovlivňuje... Měl jsem špinavé skla přední, zrovna začínalo to bahno... A druhá závada 6.2.1.1.1 Povrchová koroze kabiny atd... Na konci blatníku u kola je mírná koroze normálně nejde vidět...

Takže bych se chtěl zeptat jak je to s tím formálním a materiálním přestupkem? Jestli to půjde nebo jak jinak se vykroutit s STK. Hlavně ať firma nic taky neplatí. A potom víš jak jsem se ptal co to oslnění dálkovými světly? Bude stačit tvrdit že ne... A hlavně ten laser nemá být obecné ohrožení?

Vypadá to, že nakonec z toho vyjdu nejhůře. Kdy jsem jen oznámil, že magor svítí řidičům laserem do obličeje  >:(


IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Oslněný laserem ale propadla STK
« Odpověď #1 kdy: 05 Února 2020, 09:16:12 »

Zdravím,
v první řadě se není vůbec čemu divit, zavolal jste PČR a ti vám pomohli a ochránili vás. Poučení pro příště máte. Voláním PČR nikdy nedosáhnete ničeho jinýho, než že PČR rozdá pokuty všem okolo a problém stejně nevyřeší.

Na posouzení situace by chtělo vidět spis, měl byste ho sem anonymizovaný a nejlépe s nějakou časovou osou nahrát, aby bylo možno poskytnout nějakou relevantní radu. Již teď je nicméně jasné, že pouze na materiálním aspektu přestupku nějaké řízení těžko vyhrajete.  V jaké fázi teď řízení vůbec je? Čeká se na rozhodnutí? Nad provozovatelem vozidla navíc stále visí přestupek provozovatele kvůli svěření auta bez STK. Ohledně obecného ohrožení vám nic nebrání podat TO, tam to údajný pachatel opět popře a vy bez dalších důkazů opět ničeho nedosáhnete. Radši nad tím mavněte rukou a snažte se dostat ze situace, do které jste se sám dostal zavoláním PČR.
IP zaznamenána

Karel

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Oslněný laserem ale propadla STK
« Odpověď #2 kdy: 05 Února 2020, 09:56:05 »

No nyní je po výpovědích obžalovaných. Tedy 1) mě propadla technická a oslnění světly 2) spolujezdec vozidla O2, který oslňoval laserem 3) řidiče vozidla O2 oslnění světly a předjetí přes plnou čáru.

7.2 se koná další jednání, výpovědi svědků. Řidiče vozidla O1 a manželky řidiče O2, která s nim jela ve voze.

Spolujezdec ve své výpovědi u SO přiznal, že užil laserové ukazovátko zelené barvy.

Jde mi hlavně o tu STK... Jak se z toho dostat. No firma v té době vozidlo pronajala jiné firmě i s tím, že se má starat o ten vůz.

Spis nahraji, ale těch stránek je hodně  ;D Takže ve večerních hodinách.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 688
    • Zobrazit profil
Re:Oslněný laserem ale propadla STK
« Odpověď #3 kdy: 05 Února 2020, 10:20:10 »

Předpokládám správně, že se jedná o tři různá správní řízení? V tom případě by asi bylo vhodné, abyste nekomplikoval situaci a soustředil se zde i při tom nahrávání dokumentů pouze na to, z čeho jste obviněn Vy. Jak bude hodnoceno jednání spolujezdce z jiného vozidla je pro účely Vaší obrany vcelku irelevantní.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Oslněný laserem ale propadla STK
« Odpověď #4 kdy: 05 Února 2020, 10:53:44 »

Mohl být aktivován § 140 SprŘ o sloučení více řízení, které spolu věcně souvisejí - minimálně v otázce oslňování tím blikátkem a přejetí plné čáry při oslnění. Orgán bude mít všechny účastníky a svědky pohromadě. Moc do toho nezapadá ta prošlá "technická"....
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Oslněný laserem ale propadla STK
« Odpověď #5 kdy: 05 Února 2020, 11:07:07 »

Na tu plnou čáru se přišlo jak?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Oslněný laserem ale propadla STK
« Odpověď #6 kdy: 05 Února 2020, 11:27:19 »

solaris, gumidos: Bude to společné řízení - všechno jsou to přestupky dle ZPPK - spolujezdce s tím laserem řeší podle gumového § 9(1)(c) ZPPK, tazatele za řízení (užití) vozidla bez TK, tj. § 5(1)(a) ZPPK a taky za oslňování dálkovými, § 32(3) ZPPK, a řidiče laserového vozu taky za nějaké dopravní přestupky.

Provozovatele auta bez TK nejspíš vyřeší v jiném řízení, protože naprostá většina toho, co se bude řešit s posádkami vozidel (kdo na koho blikal, kdo a kde předjížděl atp.) se ho netýká, ale technicky by i tento přestupek šel zahrnout do společného řízení, § 88(2) PřesZ požaduje, aby tam byla souvislost (zde je sice volná, ale nějaká ano) a aby se to týkalo stejné oblasti veřejné správy, což taky platí (že je regulace provozu na PK rozdělena do ZPPK a 56/2001 Sb. nehraje roli).

Věcně to asi nemá smysl komentovat bez spisu, ani se posmívat, jaký skvělý nápad bylo volat fízly (myslím, že to už tazateli došlo).
« Poslední změna: 05 Února 2020, 11:29:33 od hh »
IP zaznamenána

Karel

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Oslněný laserem ale propadla STK
« Odpověď #7 kdy: 07 Února 2020, 08:10:16 »

Na tu plnou čáru se přišlo jak?

Z fotografie a video záznamu který jsem pořídil jak blikalo laserem zeleným
IP zaznamenána

Karel

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Oslněný laserem ale propadla STK
« Odpověď #8 kdy: 07 Února 2020, 08:13:19 »

Mohl být aktivován § 140 SprŘ o sloučení více řízení, které spolu věcně souvisejí - minimálně v otázce oslňování tím blikátkem a přejetí plné čáry při oslnění. Orgán bude mít všechny účastníky a svědky pohromadě. Moc do toho nezapadá ta prošlá "technická"....

No byli jsme tam všichni i dneska bychom měli, ale musím odjed, takže dojedu pozdě na jednání... Asi uvažuji o tom, že jak mi pošle že jsem víny z STK tak podat odpor na kraj atd...
IP zaznamenána

Karel

  • Příspěvků: 45
    • Zobrazit profil
Re:Oslněný laserem ale propadla STK
« Odpověď #9 kdy: 07 Února 2020, 08:15:02 »

solaris, gumidos: Bude to společné řízení - všechno jsou to přestupky dle ZPPK - spolujezdce s tím laserem řeší podle gumového § 9(1)(c) ZPPK, tazatele za řízení (užití) vozidla bez TK, tj. § 5(1)(a) ZPPK a taky za oslňování dálkovými, § 32(3) ZPPK, a řidiče laserového vozu taky za nějaké dopravní přestupky.

Provozovatele auta bez TK nejspíš vyřeší v jiném řízení, protože naprostá většina toho, co se bude řešit s posádkami vozidel (kdo na koho blikal, kdo a kde předjížděl atp.) se ho netýká, ale technicky by i tento přestupek šel zahrnout do společného řízení, § 88(2) PřesZ požaduje, aby tam byla souvislost (zde je sice volná, ale nějaká ano) a aby se to týkalo stejné oblasti veřejné správy, což taky platí (že je regulace provozu na PK rozdělena do ZPPK a 56/2001 Sb. nehraje roli).

Věcně to asi nemá smysl komentovat bez spisu, ani se posmívat, jaký skvělý nápad bylo volat fízly (myslím, že to už tazateli došlo).

Jo došlo  >:( Kdybych to věděl... Uvidíme co po dnešku a potom dohrají ten spis... Chudák úředník sám v tom má zmatek...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Oslněný laserem ale propadla STK
« Odpověď #10 kdy: 29 Ledna 2021, 10:35:58 »

Nějaký vývoj?
IP zaznamenána