30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Ajťáci zvládli dálniční e-shop za víkend, stát čelí podezření ze sledování  (Přečteno 3378 krát)

Luban

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil

Citace
Podle něj se musí vyřešit například otázka, zda stát může převzít takovou aplikaci bez úhrady.

No samozřejmě že ne...to se ví už dávno, že ve státní správě nelze používat freeware, protože provize z nuly je vždycky nula :):):)
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil

Nepřijde mi to úplně dotažené.
Např. když už mám koupenou dálničku na RZ, systém mi umožní koupit tu samou známku znova.
Vyzkoušel jsem následovně: Někdo už zakoupil 10denní známku na RZ 1A11111 27.1.2020. Já dnes zkusil na tuto RZ koupit další 10denní známku a pustilo mě to až na platební bránu. Žádné upozornění. Nic. To by snad neměl být takový problém toto naprogramovat..
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil

akit: Nabízí se otázka, zda je to error nebo feature. Platební automaty v zónách modrého výpalného také člověka nechají zaplatit i o víkendu, i když je v dané lokalitě o víkendu parkování zdarma.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

akit: Nabízí se otázka, zda je to error nebo feature. Platební automaty v zónách modrého výpalného také člověka nechají zaplatit i o víkendu, i když je v dané lokalitě o víkendu parkování zdarma.
Nebo to má lézt do nějakého státního registrum kam běžný ovčan nemůže. Sice to bude vědět, kde jsem jel v neděli před pěti lety, ale upozornit od kdy do kdy mám známku to asi není v zadání. Ještě aby to tak těm občanům posílalo upozornění před koncem platnosti nebo při první bráně píplo - vypadni z dálnice nebo si kup kupon. Místo toho to určitě vygeneruje pokutu provozovateli.
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil

Stejně tak si nedělám iluze o tom, že by fízlování "espézetek" zalarmovalo lokální kobru jedenáct v případě detekce odcizeného vozidla.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil

Stejně tak si nedělám iluze o tom, že by fízlování "espézetek" zalarmovalo lokální kobru jedenáct v případě detekce odcizeného vozidla.
Tak pokud je mi známo, tak fízlové mají celorepublikovou síť kamer už teď takže se divím, že se vůbec dá dojet s kradeným autem do druhého města...
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil

V Praze se kamery na vypadovkach pouzivaji k fizlovani uz peknou radku let.
IP zaznamenána

qwertyuiop

  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil

akit: Nabízí se otázka, zda je to error nebo feature. Platební automaty v zónách modrého výpalného také člověka nechají zaplatit i o víkendu, i když je v dané lokalitě o víkendu parkování zdarma.
Trochu zavadejici vyrok. Ten parkovat totiz ukaze, ze platim do pondeli. Soubeh plateb system neumoznuje.
IP zaznamenána

Ftipalek

  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil

Tak mě napadá k těm elektro-známkám. V současnosti člověk bez samolepky může vyfasovat pětilitřík na blok.  :x Až bude elektro, tak člověk najede na dálnici bez známky, kamera, blik a doma ho čeká pětilitřík, třeba za obyč přehlédnutí.  :x

Když ten systém má být tak super chytrý a šipiclovací, tak ať je aspoň trošku minimalisticky užitečný. Co na to jít o vzoru Norska? Na jednotlivý úseky dát cenovky, kdo má známku toho se to netýká a kdo prosviští bez známky, tak se mu to na konci měsíce zůčtuje a přijde faktura/složenka + směšný správní poplatek za poštovný a olíznutí obálky. Přínos vidím ohromný pro všechny. Ti co DZ kupují pravidelně, těm je to šumák a ty co jedou po dálnici jednou za rok za příbuzenstvem nemusí nic řešit. Žádný ty internetový eshopy a strach z pokuty. Ale to by jsme chtěli po těch stádních darmožroutech asi moc.  ???
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil

ony internetový shopy a pokuty by taky vyřešilo, že OA se po těchto komunikacích pohybují bezplatně
my starší to ještě pamatujeme  8)
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil

ony internetový shopy a pokuty by taky vyřešilo, že OA se po těchto komunikacích pohybují bezplatně
my starší to ještě pamatujeme  8)
Zlaty Nemecko, dalnice co sou fakt dalnice a zatim zadny extra poplatek (krom dani samozrejme).
Tak mě napadá k těm elektro-známkám. V současnosti člověk bez samolepky může vyfasovat pětilitřík na blok.  :x Až bude elektro, tak člověk najede na dálnici bez známky, kamera, blik a doma ho čeká pětilitřík, třeba za obyč přehlédnutí.  :x

Když ten systém má být tak super chytrý a šipiclovací, tak ať je aspoň trošku minimalisticky užitečný. Co na to jít o vzoru Norska? Na jednotlivý úseky dát cenovky, kdo má známku toho se to netýká a kdo prosviští bez známky, tak se mu to na konci měsíce zůčtuje a přijde faktura/složenka + směšný správní poplatek za poštovný a olíznutí obálky. Přínos vidím ohromný pro všechny. Ti co DZ kupují pravidelně, těm je to šumák a ty co jedou po dálnici jednou za rok za příbuzenstvem nemusí nic řešit. Žádný ty internetový eshopy a strach z pokuty. Ale to by jsme chtěli po těch stádních darmožroutech asi moc.  ???
O penize jde az v prvni rade.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.