30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Co se nedoručuje do datovky (není OVM atd.) a přitom je důležité  (Přečteno 2153 krát)

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil

Překvapivě hodně lidí si myslí, že když nepřijímá poštu na trvalém bydlišti (protože tam nežije), má nastavenou v registru doručovací adresu a zároveň ještě má datovou schránku, nemůže se mu nic moc zásadního stát z důvodu nedoručení.

Pojďme si utvořit seznam institucí, které se ozývají samy bez aktivního objednání ze strany občana, na jejichž korespondenci je zpravidla nutné reagovat a doručují defaultně na trvalou adresu a nikoli do datovky (např. protože nejsou OVM a tu povinnost nemají)
Nemyslím tím teď instituce či firmy, jejichž služby si občan objedná sám a má tudíž šanci jim proaktivně sdělit doručovací adresu (např. plynárny, ČEZ atd.)

  • ČKP - posílají výzvy k úhradě daně za nepojištěné vozidlo zásadně na adresu vlastníka/provozovatele z registru, kam AFAIK nelze uvést jakoukoli adresu, ale je tam vždy trvalá

    Citace
    při uplatnění našeho nároku na úhradu příspěvku dle § 4 zákona č. 168/1999 Sb. jsme povinni vycházet vždy z údajů, které nám předávají pojišťovna a registr silničních vozidel. Proto i v případě, že by Vám vzniklo další nepojištěné období, jsme povinni Vám výzvu zaslat na adresu uvedenou právě v registru silničních vozidel.

    Jelikož jsem o pár nepojištěných dnech mého vozu věděl, volal jsem na ČKP se žádostí, ať mi doručují do datovky; jejich reakce byla "pošlete nám tuhle žádost mailem na prispevky@ckp.cz". To jsem učinil a stejně do datovky neposílají (odepsali a následně předpis poslali mailem, který padnul do spamu)

Víte-li někdo o dalších, prosím, napište sem a aktualizuji tento první příspěvek. Zfleku mě napadá - máte přehled, jak doručuje Česká Televize (výzva/vymáhání televizního poplatku), OSA, zdravotní pojišťovny atd.?
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Co se nedoručuje do datovky (není OVM atd.) a přitom je důležité
« Odpověď #1 kdy: 24 Ledna 2020, 09:37:41 »

Já tam cítím určitý rozdíl mezi "poslat" a "doručit"...
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Co se nedoručuje do datovky (není OVM atd.) a přitom je důležité
« Odpověď #2 kdy: 24 Ledna 2020, 09:48:30 »

Jasně, ale tyto non-OVM instituce nejedou podle správního řádu, takže o nějaké nedoručené povinnosti bych se mohl dozvědět až o hodně později, obohaceně o penále atd..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Co se nedoručuje do datovky (není OVM atd.) a přitom je důležité
« Odpověď #3 kdy: 24 Ledna 2020, 10:43:42 »

Já mám právě pochybnost o tom, jestli nějaká taková povinnost vč. například penále může vzniknout aniž by druhé straně bylo něco doručeno. A pokud ano, tak se obávám, že ani hlídání pošty na adrese trvalého bydliště to neřeší...
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Co se nedoručuje do datovky (není OVM atd.) a přitom je důležité
« Odpověď #4 kdy: 24 Ledna 2020, 10:44:52 »

Jak už sem tu psal, mně ČRo s jejich výpalným z radiopřijímače otravoval do datovky PFO. Myslím, že to bylo z ID:
rnaadje - ČESKÝ ROZHLAS - Orgán veřejné moci

Náhledem do seznamu držitelů datových schránek lze zjisit, že ČT má schránky:
weeab8c - ČESKÁ TELEVIZE - Orgán veřejné moci
a dokonce:
y7rjeuf - Televizní poplatky (ČESKÁ TELEVIZE) - OVM - Ostatní

VZP mi všechno dává datovkou do FO:
i48ae3q - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA ČESKÉ REPUBLIKY - Orgán veřejné moci
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Co se nedoručuje do datovky (není OVM atd.) a přitom je důležité
« Odpověď #5 kdy: 24 Ledna 2020, 13:47:03 »

Opakovaně jsem měl problémy s doručováním do DS od úřadu práce, a to i tehdy, když jsem já DS důsledně používal a ještě jsem je na to osobně upozorňoval.
IP zaznamenána

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil
Re:Co se nedoručuje do datovky (není OVM atd.) a přitom je důležité
« Odpověď #6 kdy: 26 Ledna 2020, 11:25:22 »

Předžalobní výzva. Také nedoporučuji ignorovat.
IP zaznamenána