30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Umístění RZ  (Přečteno 21219 krát)

Emanuel

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Umístění RZ
« kdy: 10 Prosince 2014, 21:49:45 »

Zdravím ve spolek a měl bych takovou otázku, jestli je možné umístnit RZ vzhůru nohama. Nikde jsem nenašel, že by to zákon vylučoval. A v případě, že je to možné, tak by mě zajímalo, jestli by takto umístěnou RZ přečetla rychlostní kamera. Dík za odpovědi.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Umístění RZ
« Odpověď #1 kdy: 11 Prosince 2014, 06:42:03 »

Domnívám se, že by policie postupovala podle zákona 361, kde je mimo jiné v § 125c stanoveno, že

(1) Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že v provozu na pozemních komunikacích

    a)   řídí vozidlo
        2.   jehož tabulka registrační značky je zakryta, nečitelná nebo upravena anebo umístěna tak, že je znemožněna nebo podstatně ztížena její čitelnost,

což by mohlo být orgánem ohodnoceno na 5 -10tis pokuty a 6 -12 měs. zákaz řízení.
IP zaznamenána

concorde

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 404
  • V for Vendeta
    • Zobrazit profil
Re:Umístění RZ
« Odpověď #2 kdy: 11 Prosince 2014, 08:14:27 »

Odlehcene bych uvedl, ze se chystas jet do Australie a tak trenujes na jejich vnimani sveta  :)

Jinak zakon vyslovne stanovi umistit znacku svoji spodni hranou dole .... Otazka ja, jestli byste dokazal zargumentovat ze spodni hrana je dole u znacky obracene ....

Ja mam treba potiz ze na mem aute neni konstrukcne resene misto k umisteni RZ (vpredu) a tak tam mam RZ nalepenou z folie - v naprosto 100% shodnem designu, fontu i reflexnosti. A 3 roky s tim jezdim po Evrope i doma a zatim nic. Jeden cetnik u nas to chvilku zkousel, ale udolal jsem ho svym postojem.

Jinak zbytek zakona treba tady: http://www.p6tuning.wz.cz/umisteni_spz.html
IP zaznamenána
Concorde

max

  • Příspěvků: 211
    • Zobrazit profil
Re:Umístění RZ
« Odpověď #3 kdy: 11 Prosince 2014, 14:28:05 »

Na podzim doporučuji nalepit na přední SPZ obrovský spadlý list (např. z javoru) :-)

Ochrana proti OCR automatického měření téměř 100%.

V případě zastavení opicema a následného SŘ neprůkazné - když jsem vyjel list tam nebyl, asi se musel přichytit cestou (což já fakt ovlivnit nemůžu), ještě že mě hlídka zastavila a upozornila :)  ;D  ;D
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:Umístění RZ
« Odpověď #4 kdy: 11 Prosince 2014, 14:34:05 »

Na podzim doporučuji nalepit na přední SPZ obrovský spadlý list (např. z javoru) :-)

Tim se ovsem pripravite o spoustu zabavy se spravnimi organy, coz je skoro skoda, ne?
IP zaznamenána

tomasmaladd

  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
Re:Umístění RZ
« Odpověď #5 kdy: 11 Prosince 2014, 15:24:29 »

Taky dobré :D (s tím listem) ale nedostanete na blacklist, což je škoda.  :) nevím jak je to teď ale jednu SPZ jsem tam očividně dostal a to jsem je vyfakoval asi jen 3x (je to už 2 roky a od té doby nic nepřišlo)
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Umístění RZ
« Odpověď #6 kdy: 11 Prosince 2014, 16:15:33 »

Taky dobré :D (s tím listem) ale nedostanete na blacklist, což je škoda.  :) nevím jak je to teď ale jednu SPZ jsem tam očividně dostal a to jsem je vyfakoval asi jen 3x (je to už 2 roky a od té doby nic nepřišlo)

Mám asi deset případů se stejným úřadem (asi 4 vítězně ukončené) a zatím pořád chodí další a další "pokutičky se slevou"... Ještě jsem se na seznam nedostal...
Asi jak kde.
IP zaznamenána

Emanuel

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Umístění RZ
« Odpověď #7 kdy: 12 Prosince 2014, 11:07:24 »

Jde mi o to, že jsme parkovali před hospodou a nějaký vtipálek nejméně třem autům tu přední RZ otočil. Já si toho všimnul až po třech dnech a to ještě na upozornění jednoho z taky postižených. Následky ve smyslu kontroly a podobně nebyly žádné, jen jsem se začal zajímat jak to vlastně zákon posuzuje. Chápu, že pro policistu je obtížné přečíst RZ vzhůru nohama, ale nevím jak je to u kamer. Ovšem dá se asi předpokládat, že moderní elektronika přesahuje schopnosti policajtů a obrácenou RZ umí dekódovat... :D
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Umístění RZ
« Odpověď #8 kdy: 12 Prosince 2014, 12:07:53 »

Ovšem dá se asi předpokládat, že moderní elektronika přesahuje schopnosti policajtů a obrácenou RZ umí dekódovat... :D

Já o tom dost pochybuji. Ten systém bude mít nahraný nějaký soubor znaků a při snímání je porovná s tím, co načte. Když stejné znaky nenajde, tak jí nepřečte. Moc se mi nechce věřit, že by to bylo tak sofistikované :) Třeba to někdo znalý osvětlí.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Umístění RZ
« Odpověď #9 kdy: 12 Prosince 2014, 13:56:28 »

Ovšem dá se asi předpokládat, že moderní elektronika přesahuje schopnosti policajtů a obrácenou RZ umí dekódovat... :D

Já o tom dost pochybuji. Ten systém bude mít nahraný nějaký soubor znaků a při snímání je porovná s tím, co načte. Když stejné znaky nenajde, tak jí nepřečte. Moc se mi nechce věřit, že by to bylo tak sofistikované :) Třeba to někdo znalý osvětlí.

Tak běžný OCRko si stránku dovede samo otočit...ale co používaj v těch kamerách nevím.....
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Umístění RZ
« Odpověď #10 kdy: 12 Prosince 2014, 17:04:27 »

To mne zajímá. Pokud to má stejný systém jako třeba čtení RZ na letišti nebo podobně. tak třeba v Praze v Floře, je stejný systém a zároveň je možné to otestovat (při vjezdu je na lístečku napsána RZ, kteoru přečetl systém. Pokud budu mít cestu kolem, zkusím to :)
IP zaznamenána