30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Průjezd na červenou po 0.8s?  (Přečteno 5800 krát)

JezeV

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
[?] Průjezd na červenou po 0.8s?
« kdy: 20 Ledna 2020, 15:53:02 »

Dobrý den, zdravím vespolek.

Dnes jsem si na poště převzal doporučený dopis, jedná se o průjezd na červenou, v příloze přikládám fotografii + hlavní stránku dopisu, další stránka obsahuje jen poučení a formulář na udání řidiče, včetně jeho čísla řidičského průkazu :D

Souhrn:

srpen 2019 - údajný průjezd na červenou (nepamatuji si)
začátek ledna 2020 předání údajného přestupku skrze MP na úřad
půlka ledna 2020 doručen dopis s výzvou.

Jen upřesním, že si vůbec nepamatuji, že bych projel na červenou, navíc na celkem frekventované křižovatce uprostřed poledne, kde ale nebyl žádný provoz podle fotografie (se mi moc nezdá, ale ok)

Průjezd na červenou - X:49:17,990
Začátek červené - X:49:17,115
Konec červené - X:50:00,096

Tedy jestli správně počítám, tak jsem údajně projel červenou 0.8 vteřiny po jejím padnutí, to bych musel být superman, aby na to stihl zareagovat ne?
Navíc na fotografii vlevo dole je vidět, že auto v protisměru taky jede, takže bych mohl mít pochybnost, zda tam ta červená opravdu byla, když to z fotografie není ani k rozeznání, zda vůbec něco svítí?

Moje otázka zní, vidíte zde něco, co by mohlo být využito k obraně? Mě napadají dvě věci:
1) Přestupek srpen 2019, oznámeno úřadu leden 2020 - v zákoně je, že MP má 30 dní na předání, ovšem to je asi jen interní lhůta, nepůjde moc využít(?)
2) Přestupek srpen 2019, je šance zdržet vydání rozhodnutí do následujícího srpna 2019? Nechci riskovat helmuta, takže pokud bych udal existujícího řidiče, kamaráda, mohl by on nějak zdržet vydání rozhodnutí něčím a následně těsně před roční lhůtou říci, že vlastně měl půjčené auto, ale jiný den, že to vlastně nebylo tento a že to není on? Tam je ale riziko ty body pro něj případně, když by úřad vydal rozhodnutí na něj hned, lze vůbec zpětně zvrátit rozhodnutí na řidiče , když by úřad vydal rozhodnutí na řidiče dříve, než by uplynul rok? Jakými vlastně způsoby by to šlo protáhnout? Navrhnout svědka, spolujezdce, který by mi dosvědčil třeba krajní nouzi a skrze takové věci to natahovat?
3) Co ta červená? Podle fotodokumentace není ani poznat, zda na semaforu něco svítí (slunečné odpoledne tomu moc nepřidává), navíc průjezd 0.8 vteřiny po červené?
4) Říci, že průjezd na červenou měl za následek dopravní nehodu? Když vyfotím upadlou masku, odřený nárazník atp. je to dostačující, nebo jak probíhá třeba tato metoda? Děkuji
5) Napadá někoho z vás jiný způsob, jak se to pokusit vyřešit, případně bude lepší zaplatit, protože bez šance? Děkuji a přeji hezký zbytek dne
6) Po přečtení různých vláken, co vzíti inspiraci zde? https://www.30kmh.cz/index.php?topic=6854.msg92940#msg92940 případ vypadá velmi podobně, červená pod 1s, čistá křižovatka, nikdo nebyl ohrožen ani omezen..
« Poslední změna: 20 Ledna 2020, 17:32:22 od JezeV »
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou po 0.8s?
« Odpověď #1 kdy: 20 Ledna 2020, 15:58:25 »

Zdravím,
1 je o ničem, 2 bych navrhoval, klidně vám udělám řidiče. A myslím, že nebudu sám. 3 a 4, bez spisové dokumentace v původní kvalitě se dá těžko posoudit možnost obrany...
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou po 0.8s?
« Odpověď #2 kdy: 20 Ledna 2020, 16:15:46 »

1) K ničemu...
2) Tohle je dobrý nápad. Můžete se prohlásit za řidiče a hrát sám za sebe, nakonec si vzpomenout, že jste tou dobou půjčil vozidlo osobě blízké.
3) Na fotkách toho opravdu není moc vidět. Dalo by se to možná využít při odvolání, pokud by SO nedoplnil kvalitnější (barevné) foto.
4) Myslím, že to nemá smysl.

Tedy jestli správně počítám, tak jsem údajně projel červenou 0.8 vteřiny po jejím padnutí, to bych musel být superman, aby na to stihl zareagovat ne?
Oranžová nebyla přítomna? :)
IP zaznamenána

JezeV

  • Příspěvků: 61
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou po 0.8s?
« Odpověď #3 kdy: 20 Ledna 2020, 19:41:35 »

Na fotkách není vidět ani co svítí, natož jestli, navíc auto vlevo na poslední fotografii v protisměru taktéž projíždí.
Kvůli pracovnímu vytížení budu žádat o spis skrze dopis, pravděpodobně skrze 109, že? Případně bych využil někoho ze sítě nahlížečů.



IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou po 0.8s?
« Odpověď #4 kdy: 20 Ledna 2020, 22:00:10 »

Ohledně možností, jak dostat z orgána spis, je tu popsáno spousta stran. Nepleťte si 106 a 109. Nicméně faktem zůstává, že málokterý orgán vám spis zašle.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou po 0.8s?
« Odpověď #5 kdy: 21 Ledna 2020, 15:46:44 »

Tedy jestli správně počítám, tak jsem údajně projel červenou 0.8 vteřiny po jejím padnutí, to bych musel být superman, aby na to stihl zareagovat ne?

Jestli semafor šel ze zelené rovnou na červenou tak ano..
ale patrně před červenou aspoň 2 sekundy svítila žlutá a na tu máte taky zastavit.


1) využít moc nepůjde

2) se asi vyplatí zkusit.. stačí když to řidič protáhne do srpna.. když jim asi 5 měsíců trvalo jen poslat výzvu tak to není bez šance.

3) podle toho co všechno mají, ale podle toho co píšete tak mají i dobu rozsvícení červené.

4) ve fázi řidiče to použitelné není.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 087
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou po 0.8s?
« Odpověď #6 kdy: 21 Ledna 2020, 17:59:48 »

Jestli semafor šel ze zelené rovnou na červenou tak ano..
ale patrně před červenou aspoň 2 sekundy svítila žlutá...
Technická poznámka: žlutá před červenou právě 3 s (až na nějaké výjimky s dobou 4 s, 5 s a v extrému 6 s, což se této křižovatky netýká); červenožlutá před zelenou 2 s.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.