30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Tak jsem se také dočkal výzvy  (Přečteno 17973 krát)

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Tak jsem se také dočkal výzvy
« kdy: 10 Prosince 2014, 15:52:49 »

tedy spíše příkazu k úhradě pokuty. Zastavili mě totiž po  změření, takže se s tím úřad nepáral a nandal mi to rovnou. Zdejší forum mám prostudováno, přesto bych byl rád, pokud by mě nějaký zkušenější kolega provedl celým procesem. Připravuji odpor, to podám během několika dnů. Dále se chystám rozporovat sebe jako řidiče, měřili mě totiž zezadu a mezi místem měření a místem odchytu je zatáčka, takže by mohlo být zajímavé zeptat se úřadu, z čeho soudí, že řidičem v úseku měření je stejná osoba, ktzerá byla zastavena o kilometr dále. Má s měření zezadu někdo zkušenosti?
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Tak jsem se také dočkal výzvy
« Odpověď #1 kdy: 10 Prosince 2014, 15:54:02 »

ještě doplnění, jsem strašný pyrát silnic s naměřenými 59km/h na široké místní silnici v obci Mníšek pod Brdy.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Tak jsem se také dočkal výzvy
« Odpověď #2 kdy: 10 Prosince 2014, 15:57:09 »

Zažádejte co nejdřív o kopii spisu http://30kmh.cz/index.php?board=24.0

Je dobré mít napřed spis a pak řešit strategii. Rozporování řidiče může být v závislosti na situaci dobrá strategie, ale je vhodné jim to nenaservírovat hned a zkusit nějakou chvíli tahat čas ve správku. Výsledkem totiž bude to, že předvolají fízly, ale u typově snadných věcí tohoto typu bývá vhodnější výslech fízlů provedený nemít a pak jim sestřelit rozhodnutí na tom, že rozhodli jen na základě úředních záznamů, což nemůžou.
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Tak jsem se také dočkal výzvy
« Odpověď #3 kdy: 10 Prosince 2014, 16:01:43 »

jj, děkuji. Napsal jsem to takto do jednoho odstavce, ale odpor bude samozřejmě co nejstručnější. S žádostí o spis také počítám, jen jsem nevěděl, jestli raději nepočkat kvůli času, až nějakou dobu po podání odporu.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Tak jsem se také dočkal výzvy
« Odpověď #4 kdy: 10 Prosince 2014, 16:08:36 »

S žádostí o spis také počítám, jen jsem nevěděl, jestli raději nepočkat kvůli času, až nějakou dobu po podání odporu.
Je to přesně naopak - žádost o spis je potřeba podat hned, odpor co nejpozději. Na poskytnutí spisu mají 15 dní ode dne, kdy jim byla žádost doručena, plus mohou dělat obstrukce a pak tam je další čas na odvolačky, stížnosti apod. Reálně tedy hrozí, že rozhodnou dřív než pošlou spis (alespoň podle InfZ, v případě nouze tam samozřejmě lze dojít a nechat si udělat kopii).
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Tak jsem se také dočkal výzvy
« Odpověď #5 kdy: 28 Prosince 2014, 22:56:46 »

tak jsem 11.12. poslal žádost o spis podle InfoZ a 18.12. odpor. Už 23.12. ale zase v poště lístek od úřadu se stejným č.j. - tedy nějaká reakce. Vyzvednout se to má do 2.1. Očekávám, že to bude jen zpráva o tom, že pokračuje správní řízení po odporu. Jinak na poslaný spis to nevypadá. těch 15 dní co má úřad na spis je 15 kalendářních? To by uběhlo řekněme 27.12. Mám nějak reagovat?
IP zaznamenána

nicolbolas

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil
Re:Tak jsem se také dočkal výzvy
« Odpověď #6 kdy: 06 Ledna 2015, 11:28:58 »

ahoj, taky už mi uplynula doba od podání žádosti o spis, už mi to měli poslat před 5ti dny, jak postupovat?
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Tak jsem se také dočkal výzvy
« Odpověď #7 kdy: 06 Ledna 2015, 12:50:20 »

Mě nakonec spis dorazil a ve lhůtě. Ten dopis na poště to bylo ono. Jediný důkaz je oznámení městských opiček se spoustou dalších chyb, které nyní nemohu zveřejňovat.
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Tak jsem se také dočkal výzvy
« Odpověď #8 kdy: 09 Února 2015, 14:51:29 »

tak dnes jsem si v poslední den vyzvedl pozdrav z úřadu. Potvrdili odpor (z prosince) a jdou mi naproti, protože vidět mě chtejí až 15.3.15. Zároveň ale zmiňují, že se tento den mohu seznámit s podklady pro vydání rozhodnutí, tedy mají zřejmě v plánu to 15.3. dořešit. Nevím, ale mám takové tušení, že naše malá určitě bude mít 15.3. ráno teploty a bude to chtít doktora.........
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Re:Tak jsem se také dočkal výzvy
« Odpověď #9 kdy: 06 Března 2015, 11:06:24 »

Tak v lednu mi přišlo,  ze je ustni jednani a ze mam přijít.  Termin je 15.3.15. Teprve dnes mi doslo, ze je to neděle. Doporučujete ignorovat nebo se standardne omluvit? Případně jít bušit v neděli na vrata správního orgánu a dožadovat se ústního jednání?
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:Tak jsem se také dočkal výzvy
« Odpověď #10 kdy: 06 Března 2015, 11:41:29 »

:D tak to je dobrý :D Určitě bych bušil s papírem v ruce. Popřípadě navrhnul přesun jednání ke mě domů, páč v nedělu nikam nendu.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Tak jsem se také dočkal výzvy
« Odpověď #11 kdy: 06 Března 2015, 12:48:40 »

já bych v pondělí poslal dopis, že jsem se v neděli dostavil a případ byl projednán v nepřítomnosti správního orgána, páč se nedostavil bez náležité a včasné omluvy. Rozhodnutí je "odloženo" a správnímu orgánovi se ukládá pořádková pokuta ve výši 50tis :)
IP zaznamenána

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:Tak jsem se také dočkal výzvy
« Odpověď #12 kdy: 06 Března 2015, 13:30:24 »

Tak v lednu mi přišlo,  ze je ustni jednani a ze mam přijít.  Termin je 15.3.15. Teprve dnes mi doslo, ze je to neděle. Doporučujete ignorovat nebo se standardne omluvit? Případně jít bušit v neděli na vrata správního orgánu a dožadovat se ústního jednání?

Tak to je nefér... ouřadové pracují v neděli ale když jsem si chtěl dnes po dvou letech přihlásit auto tak na úřadu ani uklízečka....
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Tak jsem se také dočkal výzvy
« Odpověď #13 kdy: 06 Března 2015, 14:08:04 »

signoflife:
Tak tam v tu neděli jděte a když tam nikdo nebude tak podejte stížnost a chtějte proplatit náklady.
IP zaznamenána

jkraus222

  • Příspěvků: 1 027
    • Zobrazit profil
    • Nezaplatim.cz - ochrana před pokutami
Re:Tak jsem se také dočkal výzvy
« Odpověď #14 kdy: 06 Března 2015, 14:42:52 »

Tak v lednu mi přišlo,  ze je ustni jednani a ze mam přijít.  Termin je 15.3.15.
Samozřejmě bych trval na tom, že jsem tam byl. Dále bych se odmítal na jakékoliv ústní jednání dostavit s tím, že jedno už proběhlo a to mi stačí ;D

Každopádně papír ignorujte, je zbytečné jim cokoliv psát a tím je podněcovat ke zbytečné aktivitě.
IP zaznamenána