30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: předvolání k podání vysvětlení na MěÚ  (Přečteno 5928 krát)

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
předvolání k podání vysvětlení na MěÚ
« kdy: 12 Ledna 2020, 19:19:32 »

Zdravím, přišlo mi předvolání k podání vysvětlení na MěÚ v místě trv. pobytu (cca 200km od místa, kde žiji).

Výzva je v příloze, pokud jde o situaci, pak nastala tato:

- hádka s manželkou na parkovišti u školy, odmítla mi umožnit kontakt s dcerou, na kterou jsem čekal, že tam bude i manželka, to jsem nečekal (v té době neupraven styk ani péče), manželka do mě dvakrát najela autem, před kterým jsem stál pak se v něm zamčela a sama volala městapo, ti mě vyzvali, ať jedu na služebnu PČR a sepíšu celý incident s tím, že mě doprovodí. Asi jsem se na to měl vykašlat, ale uvažoval jsem tak, že by se daný papír hodil pro nadcházející soud o dítě.

- dojel jsem na služebnu, městapo policajtovi rámcově vysvětlilo, o co jde a odjeli

- policajt naprosto neochotný něco sepisovat, nedivím se, manželka je volá skoro pokaždé, když se snažím o kontakt s dcerou, jeblá Asiatka to už má jako hobby

- následná diskuse, kdy policajt řekl, než začal sepisovat incident "a mimochodem, dám vám blokovou pokutu za propadlou technickou." V mezičase si prolustroval auto - parkoval jsem přímo před oknem. STK byla propadlá (auto nějakou dobu v depozitu, problém s EGR a prasklý vlnovec, neprošlo by emisemi) ale ten den jsem ho vezl do servisu, který je při cestě a od služebny jen asi 500m.... tam jsem měl nachystané náhradní auto.

- policajta Cvrčála jsem poslal do prdele, ten mě opakovaně vyzval, ať zaplatím, žě mě jinak nepustí, poslal jsem jej opět do hajzlu a nasraný opustil služebnu a odjel.

- no a po nějaké době přišel dopis 

Primárně mi jde o to, jak se vyhnout cestování na úřad a zpět, neb i to beru jako trest a výhru našich místních policajtů, konkrétně podrotného Cvrčoucha, se kterým se kočkujeme už rok a zatím to kluk vytrvale prohrává.

Předpokládám, že to celé stojí na tom, že policajt napsal, že jsem na služebnu přijel autem bez STK. Důkaz žádný.

Takže - mám odepřít podání vysvětlení?
anebo
Lze vysvětlit písemně, na dálku?
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:předvolání k podání vysvětlení na MěÚ
« Odpověď #1 kdy: 12 Ledna 2020, 19:54:27 »

Jestli máš datovou schránku, lze i na dálku.

Ano, datovku mám.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:předvolání k podání vysvětlení na MěÚ
« Odpověď #2 kdy: 12 Ledna 2020, 19:56:42 »

Jste předvolán, ale nejste obviněn (čili nejste účastníkem řízení a jakožto “jiná osoba” si nenesete své náklady), a tak - nemáte-li v místě, kde sídlí SO1, bydliště ani pracoviště - máte nárok na úhradu cestovních nákladů. Máte-li např. auto s průměrnou spotřebou 7,5 l na 100 km a výdělek nad 486 tis. Kč ročně, pak náhrady za cestovné, stravné (jistě Vám to zabere více než 4 hodiny) a ušlý příjem (počítejme 5 hodin času včetně cesty) dělají cca 4.000 Kč. To uvádím pro případ, že byste tam chtěl jet.

Samozřejmě můžete podat vysvětlení písemně a sdělit SO, že více nemáte, co byste k věci dodal, a další podání vysvětlení odpíráte. Rovněž lze požádat SO1, aby si dožádal provedení vašeho vysvětlení u SO v místě Vašeho bydliště/pracoviště.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:předvolání k podání vysvětlení na MěÚ
« Odpověď #3 kdy: 12 Ledna 2020, 19:59:23 »

Jestli máš datovou schránku, lze i na dálku.

Ano, datovku mám.

To je samozřejmě úplně jedno. Poštou by to šlo stejně dobře jako e-mailem se zaručeným elektronickým podpisem. Radami exotů se neřiďte a v ideálním případě ani na jejich dementní bláboly nereagujte.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:předvolání k podání vysvětlení na MěÚ
« Odpověď #4 kdy: 12 Ledna 2020, 20:03:45 »

Jestli máš datovou schránku, lze i na dálku.

Ano, datovku mám.

To je samozřejmě úplně jedno. Poštou by to šlo stejně dobře jako e-mailem se zaručeným elektronickým podpisem. Radami exotů se neřiďte a v ideálním případě ani na jejich dementní bláboly nereagujte.

To je celkem fuk, patrně odepřu..... nemám v poslední době ani chuť něco sofistikovaného sepisovat.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:předvolání k podání vysvětlení na MěÚ
« Odpověď #5 kdy: 12 Ledna 2020, 20:04:45 »

Jste předvolán, ale nejste obviněn (čili nejste účastníkem řízení a jakožto “jiná osoba” si nenesete své náklady), a tak - nemáte-li v místě, kde sídlí SO1, bydliště ani pracoviště - máte nárok na úhradu cestovních nákladů. Máte-li např. auto s průměrnou spotřebou 7,5 l na 100 km a výdělek nad 486 tis. Kč ročně, pak náhrady za cestovné, stravné (jistě Vám to zabere více než 4 hodiny) a ušlý příjem (počítejme 5 hodin času včetně cesty) dělají cca 4.000 Kč. To uvádím pro případ, že byste tam chtěl jet.

Samozřejmě můžete podat vysvětlení písemně a sdělit SO, že více nemáte, co byste k věci dodal, a další podání vysvětlení odpíráte. Rovněž lze požádat SO1, aby si dožádal provedení vašeho vysvětlení u SO v místě Vašeho bydliště/pracoviště.

OK dík!
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:předvolání k podání vysvětlení na MěÚ
« Odpověď #6 kdy: 13 Ledna 2020, 06:56:52 »

Jen pro jistotu. Z první věty Vašeho prvního příspěvku jsem pochopil, že máte trvalé bydliště ve stejném městě, kam jste předvolán.
To ale náhrady, podle poznámky pana kdo "nemáte-li v místě, kde sídlí SO1, bydliště ani pracoviště", vylučuje.

Nebo si zvládnete do doby jednání změnit trvalé bydliště do místa, kde nyní žijete?
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:předvolání k podání vysvětlení na MěÚ
« Odpověď #7 kdy: 13 Ledna 2020, 09:29:47 »

bydliště by ale mělo být místo, kde člověk momentálně žije, nikoliv kde má trvalý pobyt, ne?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:předvolání k podání vysvětlení na MěÚ
« Odpověď #8 kdy: 13 Ledna 2020, 11:30:08 »

Nejsem si tím 100% jist, ale domnívám se, že výklad § 2(1) vyhl. č. 520/2005 zakládá nárok i osobě s (formálním) místem pobytu v daném místě, prokáže-li, že pracuje mimo toto místo, nebo že se v něm nezdržuje.

Ale je to stejně irelevantní, protože pan Otto tam jet nehodlá.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:předvolání k podání vysvětlení na MěÚ
« Odpověď #9 kdy: 13 Ledna 2020, 12:22:49 »

Jen pro jistotu. Z první věty Vašeho prvního příspěvku jsem pochopil, že máte trvalé bydliště ve stejném městě, kam jste předvolán.
To ale náhrady, podle poznámky pana kdo "nemáte-li v místě, kde sídlí SO1, bydliště ani pracoviště", vylučuje.

Nebo si zvládnete do doby jednání změnit trvalé bydliště do místa, kde nyní žijete?

Ano, trv. bydliště = sídlo SO. Měnit si je pochopitelně nebudu, jde mi o to, nejet tam a řešit to pokud možno v místě, kde reálně bydlím, nebo to řešit korespondenčně......
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:předvolání k podání vysvětlení na MěÚ
« Odpověď #10 kdy: 14 Ledna 2020, 14:24:36 »

Tak vyřešeno. Brnknul jsem na úřad, objasnil rámcově, o co šlo, úředník mi řekl, ať mu pošlu omluvenku z jednání a dál už nic nebude... ukázalo se, že se znal s mou máti, která tam 30 let dělala.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:předvolání k podání vysvětlení na MěÚ
« Odpověď #11 kdy: 14 Ledna 2020, 14:33:17 »

Nechci malovat čerta na zeď,a le jen aby to tak bylo, známe úřady.
IP zaznamenána

Otto

  • Příspěvků: 1 333
    • Zobrazit profil
Re:předvolání k podání vysvětlení na MěÚ
« Odpověď #12 kdy: 14 Ledna 2020, 14:43:26 »

Nechci malovat čerta na zeď,a le jen aby to tak bylo, známe úřady.

Uvidíme. Kdyžtak poreferuju, pokud ne.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:předvolání k podání vysvětlení na MěÚ
« Odpověď #13 kdy: 14 Ledna 2020, 23:11:02 »

jen aby to tak bylo, známe úřady.

Opatrnost je samozřejmě na místě, ale co vím tak řešení přes známosti na úřadech většinou funguje dobře.

Otto:
Ale moc nevím proč jste jezdil něco sepisovat na oddělení PČR se kterým máte konflikt.. to bylo asi hned jasné že to je v nejlepším případě ztráta času..
IP zaznamenána