30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nabourané auto z autopůjčovny  (Přečteno 1552 krát)

mindfulness

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Nabourané auto z autopůjčovny
« kdy: 09 Ledna 2020, 22:24:06 »

Dobrý den,

Půjčil jsem si auto z autopůjčovny a škrtnul jsem ho trochu o beton. Autopůjčovna mi napařila plnou spoluúčast. Prostě mi jen poslali fakturu bez žádného vyúčtování o skutečných nákladech na opravu. Podle mě ta částka neodpovídá vzniklé škodě. Dokonce mám podezření, že ho vůbec nebudou opravovat - bylo už i tak v dost špatném stavu.

Chtěl bych se zeptat, jestli a popřípadě jaké mám možnosti domáhat se ověření/vyúčtování skutečně vzniklé škody.

Děkuji za každé info
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Nabourané auto z autopůjčovny
« Odpověď #1 kdy: 10 Ledna 2020, 01:07:53 »

Především se podívejte do smlouvy a VOP, jestli to tam není řešeno. Zejména se zaměřte na jakákoliv ustanovení o smluvních pokutách, přičemž nemusí být ani přímo použito slovo pokuta, ale i jiná formulace, ze které by plynulo, že v případě nehody, způsobení škody či jiném porušení smlouvy má pronajímatel nárok na fakturovanou částku (odpovídající spoluúčasti HAV) bez ohledu na výši škody či způsob jejího řešení - je vcelku běžné, že něco takového si půjčovna do smlouvy dá.

Jinak samozřejmě můžete chtít po druhé straně vysvětlení požadovaného plnění (není-li to dostatečně zřejmé z faktury), případně jim sdělit své námitky a uvidíte, co se stane.
IP zaznamenána