30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ  (Přečteno 9761 krát)

ttinka

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #30 kdy: 03 Února 2020, 08:56:56 »

A bylo krom výzvy vhozeno i poučení?

Nebylo, pouze výzva stejně jako v prvním případě...
IP zaznamenána

ttinka

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #31 kdy: 03 Února 2020, 09:05:17 »

Pokud SO vyloučil vhození zásilky do schránky, asi by bylo možné zvážit stížnost na nesprávný úřední postup, protože podle metodiky MV ČR "Pokud správní orgán vyloučí vložení písemnosti do domovní schránky nebo na jiné vhodné místo, použije obálku bez této poznámky nebo nezatrhne pole u této poznámky. Takový postup by však měl být pouze výjimečný, neboť účelem vložení doručované písemnosti do domovní schránky po uplynutí úložní doby je posílení možnosti adresáta seznámit se s doručovanou písemností."

Takže možná i nechat zásilku vrátit na SO, pak se s ní jet na ten SO seznámit, a požadovat náhradu cestového, které jste kvůli tomu musel vynaložit.

Pokud dopis nechám vrátit, tak toto bych asi úplně použít nemohl, protože já zatím nevím od koho ta obsílka je... poučení nemám a na výzvě odesílatel uveden není, pouze podací pošta která se shoduje s podací poštou z prvního dopisu a je to zatím pouze moje domněnka že se jedná opět o PČR...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #32 kdy: 03 Února 2020, 14:31:29 »

Zkuste do sledování zásilek zadat podací číslo, následně kliknout na "Změnit doručení" a zadat čtyřmístný kontrolní kód. Tak byste měl být schopen zjistit odesílatele. (ne vždy to funguje)
IP zaznamenána

ttinka

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #33 kdy: 03 Února 2020, 15:22:23 »

Tak ze změny doručení vypadlo toto: Krajské řed. Kongresová, Kongresová, 14021 Praha takže to bude opět PČR. I když co jsem zkoušel hledat to konkrétní PSČ, tak to zase má na svých stránkách uveden magistrát a PČR jen 14000... No je to docela zábava takhle dohledávat a zkoumat... :)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #34 kdy: 03 Února 2020, 15:26:25 »

Pokud tedy jde opět o opicii, jsem toho názoru, že je vlastně úplně jedno, zda dopis vyzvednete nebo ne, bez ohledu na to, zda lze uplatňovat doručení fikcí. Z nějakého žvástu od opicie Vám totiž AFAIK nevzniká žádná vymahatelná povinnost.
IP zaznamenána

ttinka

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #35 kdy: 03 Února 2020, 15:54:13 »

Myslím si, že půjde o PČR. Je sice pravda, že pražský magistrát i PČR sídlí v podstatě naproti sobě, ale nepředpokládám že by pošta přejmenovala magistrát na krajské ředitelství... Nejspíš to bude nějaká výhružka že jsem jim na první výzvu nesdělil to čeho se dožadovali...
IP zaznamenána

ttinka

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #36 kdy: 14 Února 2020, 17:50:04 »

Tak jsem se konečně dostal k vyzvednutí dopisu a je to opět PČR a je to naprosto stejný dopis jako ten první, akorát označený jako druhá výzva. Předpokládám že platí to samé jako v prvním případě - dopis ignorovat a nereagovat?
IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #37 kdy: 15 Února 2020, 19:13:26 »

Ano, přesně tak, ignorovat.
IP zaznamenána