30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ  (Přečteno 9763 krát)

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #15 kdy: 30 Ledna 2020, 17:50:11 »

Součástí oznámení o uložení zásilky od správního orgánu by bylo poučení a na tom poučení označení správního orgánu.
IP zaznamenána

ttinka

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #16 kdy: 30 Ledna 2020, 18:02:27 »

Počítal jsem dny od vyzvednutí po vypršení té jejich 15ti denní lhůty na udání řidiče a dnes by to mělo být 8 dní od vypršení, takže nějaký čas na reakci by měli. Poučení ve schránce žádné nebylo, ale to nebylo ani v prvním případě, jen výzva od pošty a poté od PČR takový podivný zalepený, trhací dopis do kterého se byl problém vůbec dostat (je to trochu vidět na fotce z prvního postu)...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #17 kdy: 30 Ledna 2020, 20:39:26 »

Pokud to nechcete odpískat, tak raději na tu poštu dojděte a vyzvedněte to.
Pokud uvažujete o zřízení DS, tak teď je myslím ten pravý čas. Tuhle písemnost ještě přeberete papírově a s těmi ostatními papírovými (vypravenými po aktivaci vaší DS) si už starosti dělat nemusíte. Možná se spletou a budou s Vámi nadále komunikovat paírově a to je pak jasné WIN.
IP zaznamenána

ttinka

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #18 kdy: 30 Ledna 2020, 21:48:51 »

Odpískat to nechci, budu rád když z toho vyváznu maximálně s pokutou pro provozovatele... nějak se tam zastavím a vyzvednu to, ale DS se mi zřizovat nechce, celkově v této "vymoženosti" ze strany občana moc výhod nevidím. Nicméně ještě bych se zeptal s čím tak PČR může ještě přijít (pokud je to od nich...)?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #19 kdy: 31 Ledna 2020, 00:05:50 »

Nechci dělat DS nějakého advokáta, ale pro lidi ve Vaší situaci :
Úřední dopisy mi totiž chodí ještě na adresu kde už nebydlím a momentálně tam ani nemám vyloženě cestu a kvůli obsílce se mi tam také nechce...
je DS v našem fašounstátě nehledě na kvalitu naší pošty podle mně nezbytností.


IP zaznamenána

ttinka

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #20 kdy: 31 Ledna 2020, 08:44:47 »

Jasně, beru že DS má své výhody a pokud bych s úřady komunikoval často, tak jsem si ji už asi zřídil. Naštěstí mi toho chodí minimum, takže se holt zapřu a na poštu dojdu. Spíš mě zajímalo co by mohlo nastat pokud bych obsílku nevyzvedl, když obecná rada na obsílky od PČR je koš :-).
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #21 kdy: 31 Ledna 2020, 11:06:36 »

Nestalo by se nejspíš nic. Fikci doručení by nemělo být možno aplikovat na případ, kdy adresát obdržel oznámení o uložení bez dostatečného poučení (tj. bez označení odesílajícího orgánu a věci).

Pokud to ovšem chcete vyřídit rychle, abyste nemusel měsíce dumat o různých what-if scénářích, nechte si zásilku doslat tam, kde se zdržujete. Zpravidla stačí zavolat na poštu, kde je zásilka uložena, a požádat o doslání na libovolnou jinou poštu. Pozn.: dosílka a její průběh nemá vliv na datum fikce doručení.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #22 kdy: 31 Ledna 2020, 13:46:07 »

Součástí oznámení o uložení zásilky od správního orgánu by bylo poučení a na tom poučení označení správního orgánu.
Ano, za předpokladu, že doručovatelce (o jejichž kvalitě a fluktuaci si nedělám iluze) už někdo vysvětlil, jak ty trhací obálky s integrovaným poučením fungují.

Vcelku spolehlivě je na oznámení od pošty uvedena "pozn. 2", tedy že po marném uložení má být zásilka vložena do schránky, nikoliv vrácena. Viděl jsem chybu druhého typu (tedy "pozn. 1" tam, kde SO vložení nevyloučil), ale opačnou ještě nikdy, vysvětluju si to tím, že vrácení je pro poštu "default" a pokud je tedy na oznámení "pozn. 2", dá se to risknout a spoléhat, že něco opravdu bude vhozeno.

Poslední dobou ale častěji pozoruji, že není s oznámením vloženo poučení. Pak je buď vhozena obálka i s neodtrženým poučením (což je fajn, protože pak lze prokázat, že k doručení fikcí nemohlo dojít), ale častěji si toho asi na poště někdo všimne, poučení odtrhne a vhodí jen obálku. Pak sice taky není doručeno fikcí, ale je téměř nemožné to prokázat ...
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #23 kdy: 31 Ledna 2020, 13:58:51 »

V mem pripade posta vhodila dopis i s poucenim neodtrhlym, prokazat slo.
Krome prodlouzeni lhuty v tom nespatruji zadnou extra vyhodu, nebo mate namysli:
Nebyl poucen, tedy jsem letak s hrncema  v akci nebral ohled a pak se po mesicich/letech nasel dopis ve schrance i s neodtrzenym poucenim - a zrovna vcera soudruhu SO jsem se s obsahem seznamil.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #24 kdy: 31 Ledna 2020, 14:06:47 »

V podstatě ano, krycí historku je vhodné více propracovat (třeba angažovat třetí osobu, která v době dočasné nepřítomnosti adresáta v rozhodném období vybírala schránku), ale pokud bude jednoznačné, že poučení nebylo vhozeno, a zároveň nebude prokázané, že ve skutečnosti se se zásilkou adresát seznámil mnohem dřív, je SO v háji, a může si 100x myslet, že je to jen bouda. Zrovna tohle soudy berou poměrně konzistentně, je to jakási snaha vyvažovat tvrdost fiktivního doručení (je to svinstvo samo o sobě, připustit, že by to mohlo fungovat i bez dodržení všech zákonných podmínek, by i na tuzemské soudy už bylo příliš silné kafe).
IP zaznamenána

ttinka

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #25 kdy: 31 Ledna 2020, 15:30:25 »

Oni na to použili takovou podivnou obálku co v podstatě ani není klasická obálka, ale zpřekládané a slepené papíry s tím, že na přední straně je trhací dodejka. Už mi to takto poslali při té první výzvě, bez poučení ve schránce a odesílatel nebyl identifikován ani na výzvě a není ani teď, jen podací pošta... Na poště jsem si už nevšiml zda u té dodejky bylo trhací poučení, pokud ano, tak bylo odtrženo s dodejkou. Tuto výzvu buď vyzvednu a nebo si nechám doslat a tentokrát se na to zkusím zaměřit zda tam to pučení bude či nikoliv.
IP zaznamenána

ttinka

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #26 kdy: 02 Února 2020, 13:07:00 »

Vcelku spolehlivě je na oznámení od pošty uvedena "pozn. 2", tedy že po marném uložení má být zásilka vložena do schránky, nikoliv vrácena. Viděl jsem chybu druhého typu (tedy "pozn. 1" tam, kde SO vložení nevyloučil), ale opačnou ještě nikdy, vysvětluju si to tím, že vrácení je pro poštu "default" a pokud je tedy na oznámení "pozn. 2", dá se to risknout a spoléhat, že něco opravdu bude vhozeno.

Tak jsem se zatím dostal alespoň k výzvě a je tam poznámka 1 odeslat zpět odesílateli... takže holt mě cesta na poštu nemine  :). Ještě mám technicky dotaz, co pro SO znamená situace kdy se mu takováto zásilka vrátí jako nevyzvednutá? Když není vhozeno do schránky, tak se uplatňuje fikce?
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #27 kdy: 02 Února 2020, 19:14:18 »

Ano. Fikce doručení se uplatňuje i v tomto případě.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #28 kdy: 02 Února 2020, 21:36:52 »

Pokud SO vyloučil vhození zásilky do schránky, asi by bylo možné zvážit stížnost na nesprávný úřední postup, protože podle metodiky MV ČR "Pokud správní orgán vyloučí vložení písemnosti do domovní schránky nebo na jiné vhodné místo, použije obálku bez této poznámky nebo nezatrhne pole u této poznámky. Takový postup by však měl být pouze výjimečný, neboť účelem vložení doručované písemnosti do domovní schránky po uplynutí úložní doby je posílení možnosti adresáta seznámit se s doručovanou písemností."

Takže možná i nechat zásilku vrátit na SO, pak se s ní jet na ten SO seznámit, a požadovat náhradu cestového, které jste kvůli tomu musel vynaložit.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #29 kdy: 02 Února 2020, 21:40:31 »

Tak jsem se zatím dostal alespoň k výzvě a je tam poznámka 1 odeslat zpět odesílateli...
...
Když není vhozeno do schránky, tak se uplatňuje fikce?
A bylo krom výzvy vhozeno i poučení?
IP zaznamenána