30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ  (Přečteno 9839 krát)

ttinka

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
[?] Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« kdy: 08 Ledna 2020, 13:23:21 »

Dobrý den,
je mi jasné, že už se to tu určitě řešilo nejméně stokrát, ale chtěl bych požádat zdejší zkušené harcovníky o konzultaci ohledně tohoto konkrétního případu.

Pokusím se co nejvíce popsat jak k této situaci došlo. Byla mi doručena výzva provozovateli vozidla k určení řidiče který přestupek spáchal, vozidlo je psané na mě jakožto OSVČ a jezdím s ním reálně pouze já. I vím o co konkrétně se jedná, změřila stojící neoznačená policejní Octavie (nevím zda to má nějakou váhu, ale orgáni své vozidlo odstavili na chodník se značkou pěší zóny a hezky zevnitř měřili rychlost na přehledné rovné komunikaci prakticky bez provozu, bohužel však kvůli odbočkám se střídavým rychlostním omezením 70-50-70-50...), ale bohužel jsem nestihl nijak zareagovat a projel kolem nich necelou 80tkou. Takže o přestupku vím a mám ho na triku já.

A teď k mé otázce, dá se z tohoto nějakým způsobem elegantně vybruslit? Nejde mi ani tak o pokutu a o body (mám čisté konto), ale nelíbí se mi možnost sebrání řidičáku při opakovaném přestupku... a další věc, když jim na toto odpovím, tak budu muset udat sám sebe a to se mi také úplně nelíbí. Lze toto nahrát na přestupek provozovatele a případně jaký bývá rozdíl v sankci pokud bych se sám udal? Předem děkuji za jakoukoliv radu jak nejlépe postupovat

Tom
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #1 kdy: 08 Ledna 2020, 13:32:38 »

Dopisy od policie házíme do koše. Počkejte, jestli něco přijde od úřadu.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #2 kdy: 08 Ledna 2020, 13:33:17 »

Dopis ignorujte.

Až (a pokud vůbec) se ozve magistrát, obsílku vyzvedněte poslední den lhůty a dejte vědět. Pokud neuděláte zásadní chybu, body body ani podmíněný zákaz řízení nehrozí. Pokuta je také vysoce nepravděpodobná.
IP zaznamenána

ttinka

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #3 kdy: 08 Ledna 2020, 16:51:10 »

Ok díky za informace. Takže nejlepší varianta je tedy ignorovat a počkat až (pokud vůbec) to předají na magistrát? Děje se v praxi, že by to PČR ještě řešila nějakým jiným způsobem než předáním na úřad? A když to předají, tak z magistrátu obvykle chodí co? Další výzva k udání řidiče a nebo mají už něco "drsnějšího"?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 003
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #4 kdy: 08 Ledna 2020, 17:53:23 »

PČR maximálně pošle (skoro) stejný dopis znova a nakonec to stejně předá správnímu orgánovi (MHMP v tomto případě). Orgán následně pošle výzvu k podání vysvětlení nebo výzvu k uhrazení určené částky.
IP zaznamenána

ttinka

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #5 kdy: 08 Ledna 2020, 18:32:35 »

Ok díky, zatím tedy počkám co se bude dít dál :)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 887
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #6 kdy: 08 Ledna 2020, 18:42:55 »

Nedělejte nic, pokud byste měl přecijenom svrbění to s policijí nějak řešit odepište jim dle tohoto vzoru (https://www.30kmh.cz/index.php?action=dlattach;topic=1491.0;attach=1567), že odmítáte v této věci cokoliv vysvětlovat. Na případné telefonické apely nereagujte vůbec (bůhví kdo Vám chtěl prodat hrnce).
Ono to třeba nebylo automatizované měření a tak možná už nic nikdy dalšího nepřijde.
IP zaznamenána

ttinka

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #7 kdy: 09 Ledna 2020, 09:19:06 »

Potřebu s nimi komunikovat opravdu nemám a nechám je jestli provedou nějaký další krok jak mi radíte. Navíc pokud chápu dobře poučení u výzvy, tak mám právo odepřít sdělení údajů pokud jde o mě nebo osobu mě blízkou, takže mi to přijde takové poněkud absurdní... Jestli měřili automatizovaně netuším, já jsem pouze zahlédl dva pařezy v odstaveném autě jak upřeně do něčeho zírají :-).
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #8 kdy: 09 Ledna 2020, 09:33:56 »

Je možný a taky pravděpodobný, že měřili schovaný v autě a tím, že Vás nestihli zastavit, tak se teď snaží získat doznání/přiznání, že koho vlastně změřili, což je ale jejich problém, že si nikoho nezastavili. Pokud nebudou úspěšní, tak je možné, že poté se bude úřad snažit "nelegálně" překlopit na automatizované měření bez obsluhy.
IP zaznamenána

ttinka

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #9 kdy: 09 Ledna 2020, 13:40:20 »

Ano, měřili ze stojícího auta, viděl jsem je (bohužel pozdě). O zastavení se ani nepokusili, nevyjeli za mnou a ani neměli dál po cestě kamarády. Jak měli nastavený radar těžko říct, ale předpokládám, že budou tvrdit že na automat a jestli je to nějak napadnutelné netuším.
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #10 kdy: 09 Ledna 2020, 13:47:19 »

Měření z auta by nemělo být měření automatizovaným technickým prostředkem bez obsluhy, inspirace například zde: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=6618.0 Každopádně nejlepší bude stále čekat na dopis od úřadu.
« Poslední změna: 09 Ledna 2020, 13:52:58 od NeviemCo »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #11 kdy: 10 Ledna 2020, 12:45:13 »

Jestli si úřad myslí že šlo o automatizované měření se pozná i podle toho jestli pošlou výzvu k zaplacení určené částky.

Na PČR nemá smysl reagovat.. asi jediný výsledek je že budou chtít zaplatit a když nezaplatíte tak to dají na úřad..
..když je budete ignorovat tak to dají na úřad stejně, ale nemusíte to s nimi řešit.
IP zaznamenána

ttinka

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #12 kdy: 10 Ledna 2020, 14:59:06 »

Jsem rozhodnutý, že tohle budu ignorovat a počkám co přijde dalšího a pak se uvidí... každopádně zatím díky všem za rady.
IP zaznamenána

ttinka

  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #13 kdy: 30 Ledna 2020, 16:58:53 »

Zdravím, tak dnes mi pravděpodobně přišlo pokračování. Zatím nevím jestli to je vyloženě ono, ale myslím si že je, nic jiného s dodejkou nečekám a jde o stejnou podací poštu... takže to budou asi zase páni policajti. Ještě by to možná mohl být i úřad, jestli se nepletu, tak v Praze obě instituce sídlí na Praze 4, nicméně chtěl bych se zeptat jestli jsou tyto dopisy doručovány s fikcí doručení a po nevyzvednutí na poště to bude vhozeno do schránky? Úřední dopisy mi totiž chodí ještě na adresu kde už nebydlím a momentálně tam ani nemám vyloženě cestu a kvůli obsílce se mi tam také nechce...
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Výzva provozovateli motorového vozidla - OSVČ
« Odpověď #14 kdy: 30 Ledna 2020, 17:31:07 »

Na MHMP by tohle bylo příliš rychlé a PČR zpravidla dopis podruhé neposílá. S nejvyšší pravděpodobností půjde o něco jiného.

Co se týče doručován, záleží na odesílajícím úřadu, zda vhození do schránky po uplynutí úložní lhůty vyloučil. Většina úřadů to nedělá, ale spolehnout se na to nelze. Ať tak či onak, fikce doručení nastává k poslednímu dni úložní lhůty. Pokud se chcete obdobným situacím do budoucna vyhnout a neplánujete změnu trvalého pobytu, je asi nejjednodušší zřídit si datovou schránku.
IP zaznamenána