30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Německo - test na drogy  (Přečteno 6862 krát)

kacafirek

  • Příspěvků: 225
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Německo - test na drogy
« kdy: 06 Ledna 2020, 11:13:34 »

Má někdo zkušenosti s testem na drogy v Německu? Při výjezdu z Drážďan směr Berlín jsem byl zastaven německou dálniční policií Polizeirevier Autobahnpolizei, Karl-Marx-Straße 3, 01109 Dresden - policajtka s policajtem. Má jízda prý byla "komisch", proto mě zastavili. Proběhl test na alkohol a na drogy pomocí DrugWipe 5 S - stěr z jazyka. Alkohol OK, tester si policajt odnesl do auta. Za chvíli přišel, prej si mám zavřít auto a pojedu s nimi do nemocnice na odběr, prý je test pozitivní na metamfetamin. Řekl jsem mu, že to není možné, že nejsem uživatel drog, a ať mi výsledek testu ukáže. Upozorňuji, že si tester odnesl do auta, neviděl jsem tedy průběh testu. Tester s výsledkem mi ukázal, ale já tomu v ten daný okamžik nerozuměl. Byl jsem zaskočen, nevěděl jsem, co mám dělat, proto jsem ho ani nevyzval k tomu, aby mě poučil, co se stane, pokud odběr krve v nemocnici odmítnu. V autě navíc byla přítelkyně, bylo minus 2°C. Řekl jsem si, že výsledek testu krve v nemocnici musí být negativní, tak jsem svolil. Až později jsem zjistil, že to byla chyba. Naložili mě do auta a hledali nemocnici, kde mi odeberou krev. Cestou jsem si vygoogloval, že tester má 10 % chybovost. Když našli nemocnici – Diakonissenkrankenhaus, Holzhofgasse 29, Dresden, odebrali mi tam krev. Také zkoušeli mé reakce, zda se trefím svým prstem do pohyblivého prstu, holubičku, chůze dokolečka apod. blbosti. Dali mi podepsat nějakej papír, chyba byla, že jsem si jej neofotil. Myslel jsem, že výsledek se dozvím během chvíle, ale policajt mi řekl, že to budou odesílat do nějakýho výzkumního střediska, a že výsledek může trvat i několik měsíců. Pak mě odvezli na stanici. Tam policajtka sesmolila nějaké dva papíry, já si mezitím studoval road-fens.cz/fsm-11-2-orientacni-zkouska-na-drogy/. Tam jsem se dozvěděl, že uvedený tester lze použít za teplot +5 °C až +40 °C, což nebylo splněno – bylo minus 2°C a navíc testovací linka se zbarvila jen lehoučce, téměř neznatelně – viz. přiložené foto. Uvědomil jsem si, že jsem měl hned při předložení výsledku testeru protestovat na neplatnost a krevní zkoušku odmítnout. Bylo už ale pozdě. Policajtka mi přinesla podepsat dva papíry. První byl protokol o tom, co se stalo, druhý byla plná moc nějaké ženské, která za mě bude přebírat poštu od policajtů, protože prý nemám adresu v Německu, a nedozvím se tak výsledky testu. Plná moc byla sepsána dvojjazyčně, v němčině i v češtině. V obou dokumentech jsem byl titulován Beklagte = obviněný. Obojí jsem odmítl podepsat. Policajtka se naštvala a oba dokumenty zlostně odnesla. Policajtovi jsem řekl, že test provedl nelegálně a že si na něj budu stěžovat a žádat odškodnění. Řekl mi, že tady jsem v Německu a ne v Čechách. Odpověděl jsem mu, že dnes už není Německo ani Čechy, ale Evropská Unie, což ho neskutečně vytočilo. Poté mě odvezli zpět k autu a nechali odjet.
Za 14 dni jsem měl na poště doporučený dopis z Německa. Ten jsem si ale nestihl vyzvednout a naše pošta ho vrátila zpět do Německa. Ačkoliv jsem se snažil, nikdo mi nebyl schopen říct odesílatele. Domnívám se, že šlo o výsledek krevní zkoušky z Německa. Ten německej policajt mi řekl, že pokud výsledek bude pozitivní, dostanu zákaz řízení, a pokud mě chytnou v Německu za volantem, tak mě zavřou. Proto je pro mě ta zásilka důležitá. Zásilku však nejsem schopen dopátrat. Telefonoval jsem i na německou poštu, nikde odesílatele neevidují – prý ochrana dat. Potřeboval bych tedy poradit, jestli tady někdo neví, jak se k výsledku testu krve dostat, kam napsat, neboť u zásilky nebyl nikde na České ani Německé poště evidován odesílatel, což je neskutečné. Děkuji všem moc za případnou pomoc.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Německo - test na drogy
« Odpověď #1 kdy: 06 Ledna 2020, 17:21:49 »

No, až na nepřebrání doporučeného dopisu (pokud nemáte datovku) ste udělal imho všechno správně. Jestli byl pozitivní (to musíte vědět vy), tak se určitě ozvou znovu. Velká chyba by byla odmítnout krevní testy.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

Dýkej

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 370
    • Zobrazit profil
Re:Německo - test na drogy
« Odpověď #2 kdy: 06 Ledna 2020, 20:25:10 »

POZOR - test lze použít i mimo uvedený teplotní rozsah - jen se musí v rukou zahřát. Neznamená to že je nepoužitlený!
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Německo - test na drogy
« Odpověď #3 kdy: 06 Ledna 2020, 22:23:36 »

K uloženému dopisu byla vhozena jen běžná poštovní výzva, nebo i nějaké poučení? Adresa, kam bylo doručováno, je vaším faktickým nebo jen formálním bydlištěm? Německé orgány si ji nějak zjistily (z dokladů, dožádáním od CZ úřadů) nebo jste jim ji sám sdělil?

Asi není důvod k panice, protože pokud šlo jen o výsledek testu, má dopis jen informativní povahu. Důležitější je, zda na základě výsledku, pokud by byl pozitivní, bude rozhodnuto o nějaké sankci. I když nelze vyloučit, že právě to bylo obsahem vráceného dopisu, přecijen bych očekával, že v takovém případě by to neproběhlo jediným dopisem a doručování by vypadalo trochu jinak (IIRC, náhradní doručení dle německé právní úpravy je jednak z principu vyloučené na adresu, kde adresát nebydlí, a jednak uložení se používá až v případě, že nelze vhodit do schránky, na místě zanechané poučení musí mít nějaké náležitosti atp.). Pokud ale chcete mít jistotu, můžete se obrátit (písemně) na ten policejní útvar, ke kterému příslušeli ti, kdo vás zastavili a testovali.
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 225
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Německo - test na drogy
« Odpověď #4 kdy: 07 Ledna 2020, 09:53:13 »

K uloženému dopisu byla vhozena jen běžná poštovní výzva, nebo i nějaké poučení? Adresa, kam bylo doručováno, je vaším faktickým nebo jen formálním bydlištěm? Německé orgány si ji nějak zjistily (z dokladů, dožádáním od CZ úřadů) nebo jste jim ji sám sdělil?

Děkuji hh za odpověď i za uklidnění. Ano, k uloženému dopisu byly do schránky vloženy jen dvě běžné poštovní výzvy - standardní a opakovaná, bez poučení. Adresa, kam bylo doručováno, je mým faktickým bydlištěm - trvalá adresa zapsaná v občance. Německé orgány ji zjistily z mé občanky. Občanku i řidičák mi vrátili až na závěr na služebně. Jak jsem uvedl, vnucovali mi podepsat nějaký papír - před-připravený formulář, jímž jsem měl poskytnout plnou moc jakési ženské v Německu, která měla za mě vyzvedávat poštu od německých úřadů (velká chyba byla, že jsem si ho neofotil). Protože jsem tu ženskou neznal, a navíc, nevěděl jsem, jestli ji za to nebudu muset podle nějakých německých tabulek i platit nesmysly, tak jsem to nepodepsal. Německej policajt mi řekl, že pokud to neudělám, výsledky testu ani rozhodnutí o trestu se nebudu muset moci dozvědět. Řekl jsem mu, ať mi to pošlou normálně na moji adresu, co mám v občance. Když mi tam mohou posílat fotky z radarů v Německu, proč by mi tam nemohli poslat i ostatní věci. Policajt mi pak také vyhrožoval kaucí. Protestoval jsem, že není na základě čeho, že test na drogy je neprůkazný a že počkáme na výsledek testu krve. Ale asi mě jen strašil, abych podepsal.

Dobře, zkusím se tedy písemně obrátit na tu policejní stanici, odkud oni byli. Pochybuji však, že mi odpoví. Policajt mi tvrdil, že jestli mám problémy, mám si vzít advokáta, že prý v Německu do spisu může nahlížet jen advokát. Aby mi tedy neodpověděli, že z důvodu ochrany dat apod. mi nemůžou nic sdělit.
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 225
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Německo - test na drogy
« Odpověď #5 kdy: 07 Ledna 2020, 09:57:24 »

POZOR - test lze použít i mimo uvedený teplotní rozsah - jen se musí v rukou zahřát. Neznamená to že je nepoužitlený!

Opravdu? Zrovna sepisuji stížnost na německého policajta. Takže to nemá asi smysl? A myslíte si, že ten test - viz. ta sotva viditelná červená linka na přiložené fotografii je skutečně pozitivní?
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 649
    • Zobrazit profil
Re:Německo - test na drogy
« Odpověď #6 kdy: 07 Ledna 2020, 12:43:18 »

Opravdu. Stačí si přečíst návod: http://www.drogovetesty.cz/file/p88.pdf. je to na str. 2 odst. "před provedením testu si přečtěte..."
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 859
    • Zobrazit profil
Re:Německo - test na drogy
« Odpověď #7 kdy: 07 Ledna 2020, 13:03:01 »

Hmm, ale ten bod 2 je VELMI zajímavý :-)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 310
    • Zobrazit profil
Re:Německo - test na drogy
« Odpověď #8 kdy: 07 Ledna 2020, 15:29:52 »

Ad doručování - neznám detaily německé právní úpravy, takže chcete-li mít jistotu, musíte konzultovat s někým, kdo s ní obeznámen je. Obecně německý orgán může do ČR doručovat napřímo obdobným způsobem, jako by to činil u sebe doma (a zda a kdy bude doručeno, včetně splnění podmínek pro tzv. náhradní doručení neboli fikci doručení, si posoudí také podle vlastní úpravy). Jiná věc je, zda pak takové doručení uzná ČR, ale to je relevantní jen v případě, že by se SRN domáhala výkonu rozhodnutí či nějaké podobné součinnosti po orgánech ČR, vám ale jde o to, co se stane, až vás znovu chytnou v Německu, v tu chvíli otázky mezinárodní spolupráce budou vedlejší.

Kromě přímého doručení může německý orgán využít i nějaké formy pomoci (např. by to u přestupků snad šlo skrz Evropskou úmluvu o vzájemné pomoci ve věcech trestních podle jejího čl. 3 ve znění Druhého dodatkového protokolu) - ale to by vám pak v ČR doručoval soud, což byste poznal, i podle oznámení ve schránce v případě uložení na poště.

Konečně pak asi podobně jako u nás může doručovat zástupci či opatrovníkovi (i když jste jim nepodepsal předkládanou plnou moc, nelze vyloučit, že vám nějakého mohli ustanovit i tak). Každopádně je-li známa vaše adresa, bylo by nepochybně povinností opatrovníka/zástupce, kromě učinění adekvátních kroků na ochranu vašich zájmů pokusit se vám rozhodnutí doručit či vás alespoň o podstatných událostech informovat (nelze vyloučit, že něco takového bylo obsahem vráceného dopisu, ale bylo by to podezřele rychlé).

Každopádně miminálně do doby, než znovu vyrazíte autem do Německa, to nemusíte urgentně řešit, je pravděpodobné (i když ne zcela jisté), že by to neskončilo jediným pokusem o doručení. Na vám známý policejní orgán se můžete obrátit jednak proto, že jiný kontakt evidentně nemáte, jednak i v Německu nepochybně platí povinnost podání postoupit, není-li úřad příslušný. Pokud jde o stížnost, i kdyby neměla být důvodná, poukázáním na možnou nesrovnalost při provádění testu nic nezkazíte, navíc je to dobrá záminka k tomu dostat z nich aspoň nějakou reakci (třeba by na přímý dotaz na výsledek testu s odkazem na nějaký ať už relevantní nebo z prstu vycucaný důvod odmítli odpovědět, ale když budou pod tlakem, že zpackali orientační test, je možné, že jim v rámci obrany ujede, že i krevní test byl pozitivní).
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 225
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Německo - test na drogy
« Odpověď #9 kdy: 07 Ledna 2020, 16:51:21 »

Mockárt děkuji všem, zejména hh za vyčerpávající odpověď. I když už dopis asi nedohledám, protože nikde, ani na české, ani na německé poště není evidován odesílatel, půjdu postupem podle hh a pak dám vědět výsledek. Děkuji též za odkaz na manuál k drugwipe. Německej policajt, když jsem mu řekl, že venku bylo -2°C, když test prováděl, mi odpověděl, že tester měl v autě a tam prý bylo teplo. Jinak ten bod 2 manuálu je skutečně zajímavý, já jsem skutečně jedl chvíli před testem a měl jsem žvýkačku. Policajt mi řekl, abych si ji vyndal, prý kvůli testu na drogy, a to mám nahrané. Stížnost tedy podám a uvidím, třeba se skutečně dozvím, co to bylo za dopis. Jinak žádné drogy ani podobné léky neberu, ale metamfetamin se do těla dostane prý i kůží, tak jestli jsem byl někde v prostředí, kde byla tato látka, nebo mi jej dal někdo do jídla, nevím. Každopádně jsem přesvědčen, že krevní test musí být negativní, ale co kdyby. Do té doby, než něco zjistím, do Německa raději nepojedu.
IP zaznamenána

kacafirek

  • Příspěvků: 225
  • "Kdo v životě neriskuje, zaslouží si být otrokem".
    • Zobrazit profil
Re:Německo - test na drogy
« Odpověď #10 kdy: 04 Května 2020, 10:22:37 »

Takže po třech měsících německej státní zástupce řízení vůči mně zastavil – viz. příloha. Přišlo mi to nedoporučeně v obálce přímo z Německa – našel jsem to vhozené ve schránce. V dopise, který se mi nepodařilo převzít (viz. nahoře), tak zřejmě byl negativní výsledek z laboratoře, a protože tam asi byly osobní údaje, tak jej posílali doporučeně a bez odesílatele, asi kvůli tomu obsahu.
Takže teď stížnost na policajta.
1. Test provedl venku při -2 °C, přičemž podle manuálu lze test provést až od +4 °C.
2. Test nevyhodnotil před mým zrakem, odnesl ho do auta a pak jej najednou přinesl. Může to tudíž být podvrh.
3. Nezajistil, abych 10 minut před testem nic nejedl. Jednak jsem měl ihned před testem žvýkačku, a jednak nepočkal 10 minut.
Podle mě tedy postupoval nelegálně a tím způsobil škodu německé nemocnici, německé testovací laboratoři, německému státnímu zastupitelství, mě – časovou, nehmotnou újmu a strpění odběru krve (velmi nepříjemná záležitost – odebrali mi odhaduji tak deci krve). Jen nevím, kam tu stížnost adresovat – zda na německé státní zastupitelství nebo na nějaký nadřízený policejní orgán.
« Poslední změna: 04 Května 2020, 10:40:02 od kacafirek »
IP zaznamenána

beneji

  • -exot-
  • *****
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Německo - test na drogy
« Odpověď #11 kdy: 04 Května 2020, 11:31:05 »

POZOR - test lze použít i mimo uvedený teplotní rozsah - jen se musí v rukou zahřát. Neznamená to že je nepoužitlený!
Proto ho asi fízl dal do auta, aby byl v teple, když byla venku zima.
IP zaznamenána
Upozornění administrátora: příspěvky tohoto uživatele jsou z valné části nesmyslné či nepravdivé.