30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Příkaz modrá?/kombinovaná zóna Praha 5  (Přečteno 5818 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz modrá?/kombinovaná zóna Praha 5
« Odpověď #15 kdy: 16 Prosince 2019, 16:24:41 »

Bojstupouzvuli: Doporučuji trochu si utřídit myšlenky, na poslední post nejde rozumně reagovat. Tak jen telegraficky k některým otázkám.

Ad neumožnění nahlížení vs. lhůta k odporu. Odpor se neodůvodňuje, takže jediný váš problém je, že kvůli zmaření práva nahlížet do spisu jste neměl dost informací pro rozhodnutí, zda ho podat či nepodat. Rozhodně jste ho ale podat mohl, nejde tedy o překážku, která by vám ve smyslu § 41 SprŘ bránila úkon učinit, prominutí zmeškání se tedy dovolat nemůžete (tolik k tomu, jak by se na něco úřad tvářil - ignoroval by to). Teoreticky byste se ale mohl dovolat náhrady na dodatečných 1000 Kč nákladů, pokud byste odpor podal z procesní opatrnosti a teprve dodatečně byste zjistil, že důkazy jsou neprůstřelné, příkaz zákonný a kdybyste to věděl, vůbec byste jej nepodával. To ale čistě hypoteticky, protože jestli tomu správně rozumím, jednak jste se nakonec rozhodl kapitulovat, a jednak vám byly, byť nestandardním způsobem, podstatné informace poskytnuty.

Ad neformální diskuse s úředníky, policajty a podobnou verbeží. To může mít smysl ke získání některých informací, ale pokud věříte, že změníte svět k lepšímu tím, že budete o svých každodenních útrapách diskutovat s pěšáky a ono se to pak hierarchií přenese až na rozhodující místa a tam zjednají nápravu, tak bych poprosil o kontakt na vašeho dodavatele drog, protože takový matroš by se mi občas hodil.

Ad nahrávání úředních úkonů. Stačí hledat ze na fóru, je tu k tomu tuna textů včetně odkazů na prameny.

Ad focení (kopírování) spisu. Že je z nahlížení pořizován protokol je zcela v pořádku (§ 18 SprŘ, pořizuje se z každého úkonu, kde dochází k přímému kontaktu účastníků a SO). Že je tam zaneseno, že jste si svépomocí pořídil kopii, je též v pořádku. Pokud měl nad rámec toho úředník nějaké kecy o ochraně osobních údajů (přičemž těžko z vašeho popisu posoudit, zda to bylo přípustné poučení, nebo nějaké nepatřičné výhrůžky, nebo, jak to bývá nejčastěji, zkrátka slabomyslné bláboly), tak je chyba (a to především vaše chyba), že to není v tom protokolu zaneseno též.
« Poslední změna: 16 Prosince 2019, 16:27:54 od hh »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz modrá?/kombinovaná zóna Praha 5
« Odpověď #16 kdy: 16 Prosince 2019, 16:50:22 »

Alespoň jsem se s ní o tom trošku pobavil a zjistil, že lépe než na fialové zóně je lepší chvilkově zastavit na modré, protože na fialové jim údajně stačí od eltoda jedna fotka(že tam zastaví vozidlo na sebekratší dobu), zatímco na té modré už musí mít dvě fotky s rozpětím alespoň 5min.
Jsem si vzpomněl na tenhle komiks.
IP zaznamenána

Bojstupouzvuli

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz modrá?/kombinovaná zóna Praha 5
« Odpověď #17 kdy: 16 Prosince 2019, 19:03:22 »

No doufám, že mi po zaplacení odpustku dají aspoň na nějakou dobu pokoj,

Tomuhle přece sám nemůžete věřit. Proč by nechávali být ty, kdo platěj...?

To je moc hezky řečený ... ;-) Ale tak před Vánocema bychom měli na charitu trošku přispívat,ne? :-D


Číkus: Chlapec v pruhovaném pyžamu, silnej, ale kvalitní film...


hh: procesní opatrnost se mi líbí :-D , to by mi asi trošku dodalo "koule", jenže pokud to znamená, že pro tu tisícovku obětuji hodiny, které mi nikdo nezaplatí, pak zase "nula od nuly pojde" (ne-li hůř...).

Po tom druhém odstavci mi budete muset dát kontakt na dodavatele čističů na displeje. Jinak aktuálně Plzeňský(?...) prazdroj a tabákovka Kutná Hora. A res publica něco říká? ;-) I zákony tvoří různí lidé, ale stále "jen" lidé ...   

Ok, zkusím pohledat.

Úředník byl spíš vyplašenej z toho, že jsem mu řekl "a co kdybyste mi corpus delicti prostě vrátil a smáznem to, co vyplývá z poslední věty znaleckého posudku, který si sice nechala zpracovat "protistrana", ale mým jménem?" a do protokolu psal jak "velmi zdvořile" "moje vyjádření" (v zájmu mého dobra, samozřejmě...)  ... Asi tolik k tomu ;-)
 
« Poslední změna: 16 Prosince 2019, 19:08:52 od Bojstupouzvuli »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz modrá?/kombinovaná zóna Praha 5
« Odpověď #18 kdy: 19 Prosince 2019, 19:01:56 »

No doufám, že mi po zaplacení odpustku dají aspoň na nějakou dobu pokoj,

Tomuhle přece sám nemůžete věřit. Proč by nechávali být ty, kdo platěj...?

To je moc hezky řečený ... ;-) Ale tak před Vánocema bychom měli na charitu trošku přispívat,ne? :-D

Spíš jsou opačné zkušenosti.. ovečky co platí tak úřad rád kasíruje..
..a některé úřady asi dokonce když má stejný člověk víc parkování tak je posílají po jednom.. pošlou odpustek za jedno parkování a když zaplatí tak pošlou další jedno parkování.. a tak dál.
IP zaznamenána

Bojstupouzvuli

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz modrá?/kombinovaná zóna Praha 5
« Odpověď #19 kdy: 24 Prosince 2019, 10:59:22 »

No doufám, že mi po zaplacení odpustku dají aspoň na nějakou dobu pokoj,

Tomuhle přece sám nemůžete věřit. Proč by nechávali být ty, kdo platěj...?

To je moc hezky řečený ... ;-) Ale tak před Vánocema bychom měli na charitu trošku přispívat,ne? :-D

Spíš jsou opačné zkušenosti.. ovečky co platí tak úřad rád kasíruje..
..a některé úřady asi dokonce když má stejný člověk víc parkování tak je posílají po jednom.. pošlou odpustek za jedno parkování a když zaplatí tak pošlou další jedno parkování.. a tak dál.
Omlouvám se za citaci předchozího příspěvku, ale jaké opačné? Vždyť jsem to s tím sarkasmem zas tolik nepřeháněl, ne? ;-) A ano, tahle praxe je bohužel někdy realitou, kterou bychom tolerovat neměli... Proto je dobré shromažďovat informace a když už je potřeba jít "po jménech" (aneb zákon se sám nejenže nevytvoří, ale ani neohne ... ;-) ), mít pro to podklady... Ale jsou ty Vánoce a docela mě potěšilo, že to, o čem se mluvilo před deseti lety (jednomu měšťákovi jsem ukazoval i článek hovořící přesně o tom...), je dnes i v těch fialových realitou... (to parkování za 80Kč...) Klidný a pohodový svátky ;-)
IP zaznamenána

signoflife

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 362
    • Zobrazit profil
Praha 5 WIN
« Odpověď #20 kdy: 27 Prosince 2019, 12:53:47 »

IP13c, fialová zóna, Praha 5, vyhnilo na ignoraci, pirátění z 21.12.2018. Ne tedy úplnou, posílal jsem SO dotaz na spis a jejich odpověď byla, že poslali vše, co mají, ve výzvě k úhradě výpalného. Tam sice přiložili 2 fotky, ale podle časového razítka byly ve stejný čas, tedy skoro, čas se liší o 0,2s. Nezahájili ani řízení proti řidiči ani sprdel. Tedy by měl být konec.
IP zaznamenána