30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Mimo obec - 115 km/h  (Přečteno 34711 krát)

jlp

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Mimo obec - 115 km/h
« kdy: 08 Prosince 2014, 16:28:22 »

Zdravím všechny,

na konci srpna, v sobotu, jsem byl změřen a ihned zastaven PČR. Naměřili mi 115, po odečtu 111. Na místě neřešeno, nepodepsáno. Na příkaz byl podán odpor a teď dorazilo předvolání k ústnímu jednání. Do teď jsem postupoval podle FSM, ale v tomhle jsem nováček, tak to dál nechci zkazit, ale chci se učit :)

Co mám v ruce:
- nafocenou situaci, přehledná silnice, jasno, sucho, žádný provoz
- nebyl dodržen úhel měření
- v příkazním řízení vzali v úvahu jediný přestupek z roku 2012, přesto stanovili částku na minimální hranici. Podle jiného vlákna je i tohle chybný postup, ale asi až pro odvolání.
- nedostatečně zdomentované místo, popsáno jako I/22 v katastru obce, ležící mimo silnici
- zastavení proběhlo stylem, že zelený mužík vyběhnul z protisměru do silnice a zastavil mě :) V pohodě jsem dokázal zastavit
- podle JDVM jde o místo s malou nehodovostí, spíše srážky se zvěří
- při odchycení jsem zahlédnul snímek v radaru, bylo tam jen mé auto, ale dojížděl jsem další a chtěl předjíždět

Nevím, jak teď správně postupovat, na procesní náležitosti asi nějak moc neupozorňovat. V jiném vlákně jsem se dočetl, že je výhodné na ústní jednání nejít, ale nevím, jak to zdůvodnit a jak případně dodat materiály k dalšímu jednání. Jde o výslech policistů, předání fotografií.

Pokud to pomůže, mohu dodat scany obou lejster, případně i fotografie
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 879
    • Zobrazit profil
Re:Mimo obec - 115 km/h
« Odpověď #1 kdy: 08 Prosince 2014, 17:37:50 »

Určitě to chce zažádat o spis.
IP zaznamenána

jlp

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Mimo obec - 115 km/h
« Odpověď #2 kdy: 08 Prosince 2014, 17:48:15 »

O spis zažádat můžu, ale ten nestihnou poslat před jednáním. Takže mi spíš teď zajímá, jestli jet na ústní jednání (moc se mi nechce táhnout 80 kiláků jen proto, abych navrhnul vyslechnutí policajtů a předal pár fotek). Nicméně při té příležitosti si ho mohu nechat okopírovat, ne?
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:Mimo obec - 115 km/h
« Odpověď #3 kdy: 08 Prosince 2014, 17:49:23 »

na jednání nejni třeba jezdit, když rozhodnou na základě papíru je to jistej bod do odvolání
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Mimo obec - 115 km/h
« Odpověď #4 kdy: 08 Prosince 2014, 17:51:12 »

Nevím, jak teď správně postupovat, na procesní náležitosti asi nějak moc neupozorňovat. V jiném vlákně jsem se dočetl, že je výhodné na ústní jednání nejít, ale nevím, jak to zdůvodnit a jak případně dodat materiály k dalšímu jednání. Jde o výslech policistů, předání fotografií.
Pokud to pomůže, mohu dodat scany obou lejster, případně i fotografie

Neúčast na ústním jednání se nemusí nijak zdůvodňovat, neboť to je naše právo a nikoliv povinnost.
Pokud jde o návrh dalšího dokazování, tak je potřeba své vyjádření doručit před samotným ústním jednáním, tak aby se s tím musel orgán vypořádat. Orgán to dokazování s největší pravděpodobností nebude provádět a v nepřítomnosti rozhodne na základě úředních záznamů, kde naseká řadu chyb.

O spis zažádat můžu, ale ten nestihnou poslat před jednáním. Takže mi spíš teď zajímá, jestli jet na ústní jednání (moc se mi nechce táhnout 80 kiláků jen proto, abych navrhnul vyslechnutí policajtů a předal pár fotek). Nicméně při té příležitosti si ho mohu nechat okopírovat, ne?

Ano, při jednání lze požádat o kopii spisu a je zdarma.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Mimo obec - 115 km/h
« Odpověď #5 kdy: 08 Prosince 2014, 17:53:47 »

Já bych se z prvního jednání omluvil - stačí zajít za doktorem, aby Vám napsal na ten jeden den neschopenku nebo alespoň potvrzení o ošetření, pak by bylo i dost času na vyžádání spisu. Pokud by tu omluvu neuznali, je to zas bod do odvolání.
IP zaznamenána

jlp

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Mimo obec - 115 km/h
« Odpověď #6 kdy: 08 Prosince 2014, 19:35:26 »

Děkuji za reakce. Můžete mi tedy naznačit další krok? Poslat dopis, asi ideálně zítra, protože jednání je v pátek, kde jim napíšu, že žádám o vyslechnutí policistů, nějak přiložit mé fotografie (na CD?). A v něm také požádat o kopii spisu?
Můj lékař je bohužel starý poctivec, ten mi jen tak propustku nedá :(
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Mimo obec - 115 km/h
« Odpověď #7 kdy: 08 Prosince 2014, 20:25:19 »

Děkuji za reakce. Můžete mi tedy naznačit další krok? Poslat dopis, asi ideálně zítra, protože jednání je v pátek, kde jim napíšu, že žádám o vyslechnutí policistů, nějak přiložit mé fotografie (na CD?). A v něm také požádat o kopii spisu?
Můj lékař je bohužel starý poctivec, ten mi jen tak propustku nedá :(

To podání lze učinit i přes email, což je výhodné kvůli fotkám. Pokud není toto podání podepsané elektronicky, tak se musí do 5 dnů potvrdit. Takže zaslat email na podatelnu úřadu, do přílohy vložit vše co chci a následně poštou poslat jen úvodní podání (kdo, komu, ve věci, pod spis zn.), které bude doplněno o větu typu "Tímto potvrzují své podání ze dne xx, které jsem zaslal prostednictvím emailu dne xx. Zatím jsem s tím neměl žádný problém, orgáni to ve všech případech akceptovali.

Pokud by se zaílalo vše poštou, tak je jedno jestli budou fotky na CD nebo vytištěné, oni si s tím poradí.
IP zaznamenána

AndyT

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 199
    • Zobrazit profil
Re:Mimo obec - 115 km/h
« Odpověď #8 kdy: 09 Prosince 2014, 02:28:14 »

Obecně - jde o natahování řízení, což lze jednak omluvenkami a druhak zaměstnáním úřadu.

Takže určitě omluvenku. Ta nemusí být nutně před, když Vám doktor napíše klid na lůžku v pátek, můžete to poslat klidně v pondělí.

Až se tam dostavíte, musíte úřadu zadat nějaké úkoly. Inspirovat se můžete třeba zde: http://30kmh.cz/index.php?topic=659.0, přílohy "Protokol ...." a "Doplnění vyjádření...". Pokud se jednání na místě nebude vyvíjet ideálně, nemusíte do protokolu moc věcí diktovat a jen požádat o lhůtu pro písemné vyjádření. Pak sem hodíte okopírovaný spis a nějakou zábavu pro orgán už vymyslíme  8). Taky můžete požádat o přeložení řízení na úřad, pod který spadáte podle bydliště - písemně hned, aby jim to došlo ještě před jednáním. Ouřadům se do toho moc nechce, ale tuším, že je na to judikatura, že musí.

Ještě jedna důležitá věc - já chtěl cajty vyslechnout, protože moje auto bylo na fotkách z větší části zakryté (a pak mám ještě pár trumfů, které zde vyjevím, až to prekluduje), ale Vám bych to nedoporučoval, je to tutovka do odvolání, když je ouřad nevyslechne.....

jkraus222 tu někde publikoval kompletní korespondenci s ouřadem, 20+ dokumentů, zkuste to pohledat a inspirovat se.
IP zaznamenána

jlp

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Mimo obec - 115 km/h
« Odpověď #9 kdy: 10 Prosince 2014, 04:13:24 »

Děkuji všem za rady. Natahování řízení chápu, bohužel teď nemám moc možností, jak získat omluvenku. Jediné, co bych asi mohl, vzít si v práci půl dne dovolený a nechat si jí potvrdit. Ouřady klidně rád zaměstnam, ale pana doktora se mi do toho opravdu tahat nechce :-\

Každopádně teď bych měl poslat mail s mými fotkami místa a poslat o tom dopis s žádostí o kopii spisu, že? Pokud na jednání nepůjdu, tak to tam asi taky napsat, aby neměli důvod zkoušet tu pořádkovou pokutu (i když ani to by neměli, podle jiného vlákna).

Je tedy správně dopis v příloze pro případ, že nebudu mít potvrzenou dovolenou? Případně, pokud někdo chytřejší ví, že to není závažný důvod a nemá ji cenu vůbec zkoušet. Pokud ji budu mít, tak bych tu první pasáž nahradil ve stylu, že se nemohu zúčastnit kvůli čerpání dovolené a žádám o poskytnutí jiného termínu.

Fotky tam dostat asi chci, vše ostatní je spíše na odvolání, správně?

P.S. Omlouvám se, že se ptám tak polopaticky, příště už budu snad vědět a třeba to někomu dalšímu pomůže :)
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Mimo obec - 115 km/h
« Odpověď #10 kdy: 10 Prosince 2014, 07:21:33 »

Každopádně teď bych měl poslat mail s mými fotkami místa a poslat o tom dopis s žádostí o kopii spisu, že? Pokud na jednání nepůjdu, tak to tam asi taky napsat, aby neměli důvod zkoušet tu pořádkovou pokutu (i když ani to by neměli, podle jiného vlákna).

Z ústního jednání se omlouvat nemusí, pokud mi nevadí, že budou věc projednávat v nepřítomnosti.
Pořadková pokuta nehorozí, tu mohou uložit jen v případě, že se odmítneme dostavit k podání vysvětlení nebo jako svědek.
Pokud jde o to podání, tak bych ho nazýval vyjádření ke spisu. První odstavec bych smazal úplně. Následně musí být jednoznačně napsané, že potvrzuji podání emailu, jak jsem psal o pár příspěvků výše, jinak hrozí, že to emailové podání nebudou vůbec řešit.

Je tedy správně dopis v příloze pro případ, že nebudu mít potvrzenou dovolenou? Případně, pokud někdo chytřejší ví, že to není závažný důvod a nemá ji cenu vůbec zkoušet. Pokud ji budu mít, tak bych tu první pasáž nahradil ve stylu, že se nemohu zúčastnit kvůli čerpání dovolené a žádám o poskytnutí jiného termínu.

Dovolená jako omluva z jednání bude uznána jen v případě, že byla objednána, zaplacena před tím, než jsem znal termín jednání, a i tak nedůvěřivý orgán by mohl poté požadovat věrohodné prokázání, že osoba na té dovolené skutečně byla. S takovou omluvou bych to vůbec nezkoušel. Pokud bych chtěl nutně natahovat řízení, tak jedině doktor nebo např. (odzkoušeno) při cestě na ústní jednání došlo k dopravní nehodě, omluvit se telefonicky a s kamarádem si vyplnit formulář pro pojišťovny a ten společně s fotkou poškození vozidla, omluvou z ústního jednání a žádostí o nový termín zaslat orgánu. Pokud by do toho chtěli šťourat krz pojišťovnu nebo účastníka dopravní nehody, tak kamarád doloží prohlášení, že škoda byla uhrazena bez účasti pojišťovny. Jednoduše, u omluv z jednání musí být prokázán důležitý důvod a je na nás, aby jsme prokázali, že to tak bylo.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Mimo obec - 115 km/h
« Odpověď #11 kdy: 10 Prosince 2014, 09:59:35 »

Upřímně - nejjednodušší je zajít k doktorovi a to i kvůli úplný kravině, já tam třeba šel, bo jsem do práce potřeboval potvrdit nějaký papíry a sestřičce jsem pak řekl, zda mi nenapíše nějaké potvrzení, že jsem byl ošetřen. Na jeden den volna se dá vymyslet prakticky cokoliv - bolest hlavy, břicha, sračka. Blbý je, jestli Vás pak ten jeden den absence v práci nevyjde dráž, než případná pokuta. Pokud samozřejmě hrozí sebrání řidičáku, což se vás asi zrovna netýká, tak není o čem přemýšlet. Na druhou stranu nikdo neříká, že tam musíte strávit celý den a mít neschopenku, potvrzení o ošetření většinou stačí a to se dá sfouknout během hodky. Ve finále tam vždycky můžete přijít s tím, že máte problémy s erekcí a ať vás doktor pošle na nějaké vyšetření k odborníkovi ;)
IP zaznamenána

jlp

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Mimo obec - 115 km/h
« Odpověď #12 kdy: 02 Února 2015, 23:12:45 »

Zdravím,
zařídil jsem se podle rad, za které znovu děkuji, a z jednání se omluvil. Zároveň jsem požádal o zaslání kopie spisu podle zdejší šablony. Dnes dorazilo předvolání na nový termín. Pod šablonou předvolání mi připsali toto:

K Vašemu vyjádření sdělujeme, že máte právo máte právo nejen nahlížet do spisu a činit si z něj výpisy, ale i na to, aby Vám byly pořízeny kopie spisu nebo jeho části. S tímto právem však není spojeno právo na zasílání kopie spisu.

Spis tedy neposlali. Nějaké návrhy co s tím dál?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Mimo obec - 115 km/h
« Odpověď #13 kdy: 03 Února 2015, 07:14:21 »

Podat stížnost, vzor je tady http://30kmh.cz/index.php?board=24.0
IP zaznamenána

jlp

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
Re:Mimo obec - 115 km/h
« Odpověď #14 kdy: 05 Února 2015, 10:28:11 »

Tak jsem se snažil si to prostudovat a sepsat tu stížnost, ale mam pár otázek.

1. Stačí ta jejich věta k tomu, aby se použila ta šablona? Oni odmítli to poslání poštou, ale je to vydání rozhodnutí o odmítnutí žádosti?
2. Mám na to nějak ještě upozornit, že jsem jim dal možnost to odeslat elektronicky?
3. Má to odkladný účinek na zítřejší ústní jednání, když by měli spis poslat nadřízenému orgánu?
4. Na jednání zřejmě opět nejezdit, ale pokud platí bod 3, mám shánět další omluvenku?

Díky za odpověď.
IP zaznamenána