30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nepříjemná situace na silnici  (Přečteno 24563 krát)

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Nepříjemná situace na silnici
« Odpověď #15 kdy: 10 Prosince 2014, 07:47:50 »

.....
Zavolat policii a ohlásit dopravní nehodu stačí.

Já pořád nechápu, proč bych musel volat policii, když jsem třeba při parkování někomu škrábnul lak. Prostě ho zkontaktuji a posléze nahlásím škodu na svojí pojišťovnu a tím končím.

Ta povinnost vyplývá ze zákona 361:

§ 47

(4) Dojde-li při dopravní nehodě k usmrcení nebo zranění osoby nebo k hmotné škodě převyšující zřejmě na některém ze zúčastněných vozidel včetně přepravovaných věcí částku 100 000 Kč, jsou účastníci dopravní nehody povinni

    a)   neprodleně ohlásit dopravní nehodu policistovi,
    b)   zdržet se jednání, které by bylo na újmu řádného vyšetření dopravní nehody, zejména přemístění vozidel; musí-li se však situace vzniklá dopravní nehodou změnit, zejména je-li to nutné k vyproštění nebo ošetření zraněné osoby nebo k obnovení provozu na pozemních komunikacích, především provozu vozidel hromadné dopravy osob, vyznačit situaci a stopy,
    c)   setrvat na místě dopravní nehody až do příchodu policisty nebo se na toto místo neprodleně vrátit po poskytnutí nebo přivolání pomoci nebo ohlášení dopravní nehody.


(5) Povinnost podle odstavce 4 platí i v případě, kdy při dopravní nehodě

    a)   dojde ke hmotné škodě na majetku třetí osoby, s výjimkou škody na vozidle, jehož řidič má účast na dopravní nehodě nebo škody na věci přepravované v tomto vozidle,

Majetkem třetí osoby v tomto případě je poškozené vozidlo. Osoba není na místě, a tím vzniká popsaná povinnost. Je jedno jestli dojde k poškození auta, zábradlí, plotu u domu apod. vždy to někomu patří, je poškozený, není na místě a tím vznikla škoda na majetku třetí osoby. Současně nezáleží na tom, že byla způsobena hmotná škoda, která nepřesahuje 100tis.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Nepříjemná situace na silnici
« Odpověď #16 kdy: 10 Prosince 2014, 08:04:19 »

Aha...dík za vysvětlení...tak to bych si naběhl.....v praxi to ovšem znamená , že v podobné situaci budu v pokušení býti kurva a raději nikomu nikdy nic nehlásit, protože čekat někde na naše PACHy několik hodin se mi nebude vůbec chtít.....a riskovat udání že jsem ujel od nehody taky není zrovna výhra v loterii....

Snad jedině dát za stěrač lísteček s textem "Telefonní kontakt na provozovatele vozidla kterým Vám byla způsobena tato drobná škoda : +420XXXXXXXXX." a jet si po svých. Když se majitel ozve tak nahlásit škodu na pojišťovnu a kdyby náhodou někdo vyšetřoval "ujetí" od nehody, tak odmítnout říct kdo řídil....je to tak správně ? Ono totiž není od věci být na podobné životní pasti připraven. No a dát bacha na kamery.

BTW: Je to zase jeden z příkladů , kdy přehršel zákonů a nařízení vydaných v úmyslu "ochránit" někoho se ve své podstatě v praxi zákonodárným dobroserům vymkne a způsobuje totální opak. Zákonodárce tady viníka škody silně motivuje svůj čin zakrýt a postiženému ráno nezbývá než se vztekat. Možná kdyby to bylo ponecháno na pouhé lidské slušnosti a odpovědnosti za vlastní činy bylo by to nakonec pro postižené v globálním měřítku příznivější.
« Poslední změna: 10 Prosince 2014, 08:10:33 od pk202 »
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Nepříjemná situace na silnici
« Odpověď #17 kdy: 10 Prosince 2014, 10:08:15 »

Máte recht, na druhou stranu, 99% poškozených bude šťastna za lístek za stěračem, že jim to vůbec někdo zaplatí a když si připravíte veškerý podklady pro pojišťovnu a náčrtky situace, kde uznáte, že jste viník, jistě to nebude nikterak hrotit a ráda vám ty papíry podepíše.
IP zaznamenána

dwein dibly

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Nepříjemná situace na silnici
« Odpověď #18 kdy: 10 Prosince 2014, 10:41:22 »

sorry za ot.. ale k tomuhle tématu se vážer jeden fórek.

Přijede chlápek k supermarketu, zaprkuje a jde si v klidu nakoupit. Po návratu kouká že má lehce nabouraný vůz a za stěračem lístek na kterém stojí: ,,Omlouvám se, ale naboural jsem vám váš vůz. Je tady spousta svědků, kteří mě sledují při psaní a zdá se že jsou přesvědčeni, že vám zanechávám kontakt a číslo pojištění, ale není tomu tak,,
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:Nepříjemná situace na silnici
« Odpověď #19 kdy: 10 Prosince 2014, 11:32:49 »

 :D :D :D jj přesně jak píšu výše - přemíra zákonů, vyhlášek a nařízení je prostě kontraproduktivní.....
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Nepříjemná situace na silnici
« Odpověď #20 kdy: 10 Prosince 2014, 11:48:10 »

Snad jedině dát za stěrač lísteček s textem "Telefonní kontakt na provozovatele vozidla kterým Vám byla způsobena tato drobná škoda : +420XXXXXXXXX." a jet si po svých. Když se majitel ozve tak nahlásit škodu na pojišťovnu a kdyby náhodou někdo vyšetřoval "ujetí" od nehody, tak odmítnout říct kdo řídil....je to tak správně ? Ono totiž není od věci být na podobné životní pasti připraven. No a dát bacha na kamery.

Ano je to správně pokud se chci vyhnout sankcím. Právo odepřít vysvětlení nám nevemou :)

sorry za ot.. ale k tomuhle tématu se vážer jeden fórek.

Přijede chlápek k supermarketu, zaprkuje a jde si v klidu nakoupit. Po návratu kouká že má lehce nabouraný vůz a za stěračem lístek na kterém stojí: ,,Omlouvám se, ale naboural jsem vám váš vůz. Je tady spousta svědků, kteří mě sledují při psaní a zdá se že jsou přesvědčeni, že vám zanechávám kontakt a číslo pojištění, ale není tomu tak,,

Tak ten je libovej  :D


IP zaznamenána