30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Platnost znacky parkoviste s kotoucem  (Přečteno 3662 krát)

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 248
    • Zobrazit profil
Platnost znacky parkoviste s kotoucem
« kdy: 03 Prosince 2019, 20:33:40 »

https://mapy.cz/zakladni?x=12.7836373&y=50.2703773&z=17&pano=1&pid=41834350&yaw=4.333&fov=1.257&pitch=0.157

Ahojte. Teoreticky dotaz na parkovani vpravo na fotce, vpravo je znacka parkovani s parkovacima hodinama od... do... Mistni zvyk je takovy, ze od prvniho vozidla az k prechodu a krizovatce se parkuje s hodinama, za prechodem jakkoli.
Muj laicky dojem je, ze parkovaci hodiny jsou pozadovany az za znackou, tedy prvni dve auta by mohla parkovat (ponechme ted stranou stani na chodniku) i bez nich. Ano? A naopak, jsou ta prvni tri mista vlastne parkoviste?
Kam az plati pozadavek parkovacich hodin? Jen na jedno misto? Az ke krizovatce? Jeste dale, ale kam az a proc?

Predem diky za vysvetleni
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Platnost znacky parkoviste s kotoucem
« Odpověď #1 kdy: 03 Prosince 2019, 21:33:46 »

Odpovědi vidím dvě, z nichž první je schizofrenie:

1a. jak to značkoumísťovač možná myslel (pro slušňáky): DZ IP 13c platí od začátku parkovacích stání, resp. prostoru kde lze parkovat, po DZ IP 11b + DT (patrně E 8a, otočená o 90°, což je v rozporu s § 62 ZPPK).
1b. jak to značkoumísťovač možná myslel: IP 13c platí od svého umístění po IP 11b + DT (komentář neopakuji).
2. pro pyráta v souboji s SO: IP 13c platí možná jen pro jedno, nejvýše však dvě parkovací stání, u kterých je umístěna.

EDIT:
Citace
jsou ta prvni tri mista vlastne parkoviste?
Stavebním uspořádáním v tom prostoru parkovat lze, buď je to přímo parkoviště, nebo krajnice. Není to ani vozovka, ani chodník.
« Poslední změna: 03 Prosince 2019, 21:45:20 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 248
    • Zobrazit profil
Re:Platnost znacky parkoviste s kotoucem
« Odpověď #2 kdy: 03 Prosince 2019, 22:27:45 »

Ta znacka za prechodem u cerveneho auta "DZ IP 11b + DT (patrně E 8a, otočená o 90°, což je v rozporu s § 62 ZPPK)" je spatne pochopena. Znamena to, ze pred zeleznicnim prejezdem je mozne zahnout pres chodnik doprava, kde se naleza dalsi parkoviste. Nemelo by to mit nic do cineni se znackou, na kterou jsem se puvodne ptal.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Platnost znacky parkoviste s kotoucem
« Odpověď #3 kdy: 03 Prosince 2019, 22:59:41 »

OK, jde tedy správnou kombinmaci IP 11b + E 7b, které rozumím tak, že když je plno, najdu další parkoviště o kus dál ... je tam ještě jednou na sloupu VO u dětského kočárku.
Podle toho, jak já rozumím § 78 ZPPK, platí IP 13c ve stejném rozsahu, jako např. v blízkosti umístěná IP 12 se symbolem vozíku - tedy pro jedno, nejvýše dvě parkovací místa. Pro stanovení jiného rozsahu platnosti slouží např.:
- při umístění "kolmo" ke stáním DT E 8d či E 8e, nebo E 13 s textem "4 místa",
- při umístění kolmo jízdě DT E 8a, E 8b, E 8c.
I když jsem velkým nepříznivcem aplikování TP na běžný život řidiče, zde bych si dovolil odkázat na TP 65 obrázek 116 (str. 83) a text k IP 13c (strana 86), který se odkazuje na text k IP 12 "Vyhrazená jednotlivá parkovací místa v řadě kolmých nebo šikmých stání se označují značkou umístěnou čelně k příjezdu." Jiný význam takto umístěné IP 13c mi nehraje s § 78 ZPPK.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Fogyn

  • Příspěvků: 861
    • Zobrazit profil
Re:Platnost znacky parkoviste s kotoucem
« Odpověď #4 kdy: 04 Prosince 2019, 08:08:50 »

Dle mého názoru parkování s kotoučem platí přesně pro tři místa... Když se tam člověk prokliká po šipkách dál tak je tam nová značka parkoviště.. Tzn začíná od značky a končí další značkou...
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 248
    • Zobrazit profil
Re:Platnost znacky parkoviste s kotoucem
« Odpověď #5 kdy: 04 Prosince 2019, 08:26:33 »

Ano, sypu si popel na hlavu, tu prostredni znacku jsem nezahrnul do dotazu, takze za ni vse jasne a pred ni uz probrano. Diky
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:Platnost znacky parkoviste s kotoucem
« Odpověď #6 kdy: 04 Prosince 2019, 11:08:48 »

No nevím, i pod prostřední je E 7b, může to být první navedení na jiné parkoviště; abych pravdu řekl, myslel jsem si, že v příspěvku z Prosinec 03, 2019, 22:27:45 píšete o "prostřední" IP 11b, nikoli až o té u kočárku.

Tzn začíná od značky a končí další značkou...
Značka, umístěná čelem k parkovacímu stání, neplatí pro další (teoreticky neomezený) úsek, ale pouze pro místo, v jehož čele je umístěna.
« Poslední změna: 04 Prosince 2019, 11:12:10 od enzym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Platnost znacky parkoviste s kotoucem
« Odpověď #7 kdy: 04 Prosince 2019, 13:01:12 »

Značka, umístěná čelem k parkovacímu stání, neplatí pro další (teoreticky neomezený) úsek, ale pouze pro místo, v jehož čele je umístěna.

Enzym: Toto má nějaký zdroj? Přijde mi to rozumné, ale zkuste věc konfrontovat s mozkovým myšlením MMB:

Odkazuji na předchozí obrázek v tomto vláknu.

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=8222.msg90731#msg90731

Na brněnském magistrátu mi vysvětlili, že tato značka platí pro parkovací místa vlevo od této značky, neboť je to ve směru jízdy a ve vyhlášce č. 294/2015 Sb. je uvedeno v § 3 Platnost svislých dopravních značek, že (1) Svislá dopravní značka umístěná vedle pozemní komunikace platí pro celou pozemní komunikaci v daném směru jízdy s výjimkou značky upravující zastavení nebo stání, která platí jen pro tu stranu pozemní komunikace, u níž je umístěna. Tak co vy na to.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 861
    • Zobrazit profil
Re:Platnost znacky parkoviste s kotoucem
« Odpověď #8 kdy: 04 Prosince 2019, 15:01:11 »

HH jenomže ve Vámi zmíněném odkazu je na dodatkové "4 místa" :-) Tam už je třeba je "nějak najít". Ale v tomto konkrétním případě lze dle mého názoru naprosto legálně usuzovat, že má Enzym pravdu, a jde pouze o jedno jediné místo. :-)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Platnost znacky parkoviste s kotoucem
« Odpověď #9 kdy: 04 Prosince 2019, 15:23:36 »

Ani nad jedním řešeným případem jsem se nezamýšlel, jen mě zaujal názor, že by natočení značky mělo vliv na místní vymezení její platnosti. Vezměme třeba prostou IP 11a u dostatečně široké silnice, bez DT, bez jakéhokoliv vodorovného značení, uvnitř zóny generálního zákazu stání. Chápu-li správně, co tvrdí enzym, tak pokud bude značka otočená normálně (rovina značky kolmo ke směru jízdy), platí pro danou stranu komunikace od značky až do křižovatky nebo jiné DZ upravující stání. Pokud bude otočená „do silnice“ (rovina značky rovnoběžná se směrem jízdy), můžu podle enzyma zastavit jen přímo pod ní (podle MMB se to neliší od situace 1).

Netuším, jak to je, proto jsem se ptal.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Platnost znacky parkoviste s kotoucem
« Odpověď #10 kdy: 04 Prosince 2019, 15:33:28 »

Toto má nějaký zdroj?

Přinejmenším v TP 65 je v kapitole 8.2.3 jasně uvedeno: "Značky a dopravní zařízení se umísťují přibližně kolmo ke směru provozu."
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Platnost znacky parkoviste s kotoucem
« Odpověď #11 kdy: 04 Prosince 2019, 16:10:25 »

Citace
Pokud bude otočená „do silnice“ (rovina značky rovnoběžná se směrem jízdy), můžu podle enzyma zastavit jen přímo pod ní

I já se kloním k tomuto názoru, neboť značka je v čele stání, t. j. na parkovišti na krajnici nebo na chodníku. Těžko se pak může platnost značky na parkovišti posuzovat podle směru jízdy na příjezdové komunikaci.

Mimo to se v citovaných TP 65 u této značky přímo uvádí použití dodatkové tabulky.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Platnost znacky parkoviste s kotoucem
« Odpověď #12 kdy: 04 Prosince 2019, 16:31:22 »

Hmmm, s tou šipkou tomu asi není moc co vytknout. Ovšem bez šipky a čelem do silnice (navíc přesně na hranici stání vyznačených vodorovným značením) je to tedy zřejmě v rozporu s TP - otázka je, zda takovou značku lze ignorovat (resp. se z odpovědnosti za její případné porušení vyvinit skrz nejasnost povinnosti, kterou ukládá), nebo si má řidič domyslet něco podobného, co vybádali na MMB ...
IP zaznamenána