30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?][LOL] + question: Zábor VP  (Přečteno 3842 krát)

flesh

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
[?][LOL] + question: Zábor VP
« kdy: 04 Prosince 2019, 17:41:44 »

Ahoj, píšu sem částečně pro pobavení a částečně s žádostí o radu. Příběh mého auta:
Moje auto čtyřikrát stálo na veřejném prostranství - "zeleni" (ve skutečnosti plácek vedle parkoviště). Čtyři policejní papíry asi sfouknul vítr a já byl předvolán na úřad okresního města. Tam jsem samozřejmě odmítnul vypovídat s odkazem na §55 (tuším) správního řádu, podle kterého jsem byl předvolán (to jsem ale zmínil jentak "mezi řečí", napsáno to nikde není). Dozvěděl jsem se, že "No my to tady řešíme ale podle přestupkového" atd, ale nijak jsem nereagoval. Ani na výkřiky druhé úřednice, že mi chtěly pomoci, ale když to chci takhle, tak toho !na mě! mají dost, ani na třetí paní, co dobromyslně přišla a říkala, jak to tam zná a že je to tam fakt blbé atd. Odešel sejm a vše považoval za hotové. Jaké ale bylo moje překvapení, když jsem si otevřel DS a tam oznámení o zahájení přestupkového řízení, kterého jsem se měl dopustit já. Ihned jsem šel na úřad a říkal si, jak je to možné. Po nahlédnutí do spisu, kde je 4x sada fotek mého auta, jak stojí na listí, se mě úřednice zeptala, jestli se chci ještě na něco zeptat. Odmítnul jsem s tím, že jim asi princip "in dubio pro reo" stejně nic nevysvětlím a že jak si můžou být tak jisté, že to tam parkuju já a víte, co jsem se dozvěděl? Prý: "jé, tak to jste měl říct hned, že to byla osoba blízká, my bysme to odložily!" Tak jsem paní vysvětlil, že tam opravdu není jen "osoba blízká" a že odmítnutí vypovídat podle zákona prostě je, bez specifikace či udání důvodu (resp. to je v samém znění). Nakonec stejně trvala na tom, že kdybych to řekl hned, ušetřil bych si alespoň lítání na úřad... A tady přichází moje otázky:
1. Jak jim to pořádně osladit? Náhrady za dojíždění bohužel požadovat nemůžu (pracuji v tom samém městě a MHD je tu zdarma), zaměstnavatel mě pouští bez problémů. Rád se s nimi budu hádat co nejvíce, pokud to alespoň trochu zdrží ostatní řízení, protože tohle je více než vyhrané. Námitka pro podjatost? Dopisy přes DS?
2. Před asi týdnem se před touto "zelenou plochou" objevila žlutá přerušovaná čára. Holt to asi někdo nemohl unést. Chtěl bych se zeptat, jak napadnout tenhle akt, protože bych řekl, že to tam vzniklo jentak samovolně z vůle policajtů nebo těch úřednic. Nějaké vyhlášení tohoto jsem na stránkách města nenašel; existuje nějaký registr zákazů zastavení nebo nových vodorovných značek? Nebo alespoň nutnost zdůvodnění? Asi těžko, že?

PS: Omlouvám se za ten tag, snad adminům nevadí...
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[LOL] + question: Zábor VP
« Odpověď #1 kdy: 04 Prosince 2019, 20:26:22 »

... protože tohle je více než vyhrané.
Aby z toho ty úřední slepice ještě nevykouzlily sprdel.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:[LOL] + question: Zábor VP
« Odpověď #2 kdy: 04 Prosince 2019, 22:04:13 »

Náhrady za dojíždění bohužel požadovat nemůžu (pracuji v tom samém městě a MHD je tu zdarma), zaměstnavatel mě pouští bez problémů.

Zajímavější než dojíždění MHD bude náhrada ušlé mzdy.. zaměstnavatel vás na úřední jednání pustit musí, ale neproplatí vám to jako pracovní dobu.
Ale problém asi je že ve věci svého obviněné z přestupku jste se dostavil ve vlastním zájmu a tak na náhradu asi nemáte nárok.
IP zaznamenána

flesh

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:[LOL] + question: Zábor VP
« Odpověď #3 kdy: 04 Prosince 2019, 22:53:48 »

Číkus: Sprdel snad ne, pokud se nemýlím, tak to jde jen u ("některých") přestupků podle silničního zákona, ne zákona o přestupcích (což toto je, právě proto lze m. j. odmítnout vypovídat o totožnosti řidiče). I když, pokud se jim podařilo tohle, tak mi třeba přijde i ten SprDel :-D

2M: No, zaměstnavatel mě pouští bez nějakých srážek atd, prostě si ve městě něco zařídím. To mě nechá, ale psát papíry o tom, jak mi neproplatil dvě hodiny v práci, to po něm chtít nemůžu :)
IP zaznamenána

flesh

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:[LOL] + question: Zábor VP
« Odpověď #4 kdy: 15 Ledna 2020, 09:13:18 »

Tak případ zatím běží, mám dojem, že klasicky dělají mrtvé brouky a nechávají vyhnít. Myslíte, že má teď cenu posílat jim podezření u podjatosti? Že jsem stále obviněný, i když neprávem? A že i když jsem to paním z úřadu vysvětlil, stále řízení neuzavřely? Mám nějakou šanci je donutit věc řádně ukončit - odložit, nebo prostě musím čekat tři roky někde uvedený v systému jako sprostý obviněný, než to vyhnije a úřad ani oficiálně nebude muset uznat, že jsem nevinen?
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:[LOL] + question: Zábor VP
« Odpověď #5 kdy: 15 Ledna 2020, 09:58:26 »

A s vámi zahájili spr. řízení? Nebo si vás jen předvolali jako provozovatele k napráskání řidiče? Předpokládám že to druhé, tedy jako obviněný nikde nebudete.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

flesh

  • Příspěvků: 52
    • Zobrazit profil
Re:[LOL] + question: Zábor VP
« Odpověď #6 kdy: 15 Ledna 2020, 10:20:20 »

Právě, že mi přišlo oznámení o zahájení přestupkového řízení, ve kterém jsem obviněný, to je to, čemu se směju... Při jejich důkazech (přičemž v jednom případě se ani nijak nesnažili zjistit totožnost řidiče) mi to přijde skoro až jako křivé obvinění...

Poslal jsem jim dopis, ve kterém je poučuji, že úřad nezjistil totožnost řidiče, ale jen provozovatele, že provozovatel není automaticky řidičem ani "objektivně odpovědným" za přestupky a občan není povinen poučovat úřad o tom, že odepírá podání vysvětlení podle §55 správního řádu - že stačí v souladu se svými právy. Dokonce jsem dodal, že to znamená, že jsem vozidlo mohl řídit já, nebo osoba blízká, nikoliv jen já nebo jen OB. Taky jsem přidal, ať se v případě, že mě předvolají, laskavě naučí právní pricipy a zákony ČR. A že to, že je na tyto jejich nedostatky upozorňuje občan, je opravdu tristní a že samo pokračování tohoto řízení by mohlo zavdávat na podezření z podjatosti...
A odpovědí je mlčení
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:[LOL] + question: Zábor VP
« Odpověď #7 kdy: 08 Února 2021, 17:45:34 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána