30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Přišlo nic s modrým pruhem -jak by jste postupovali?  (Přečteno 8072 krát)

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Přišlo nic s modrým pruhem -jak by jste postupovali?
« kdy: 07 Prosince 2014, 09:33:24 »

Pošťák přinesl v pátek na firmu modrou obálku z magistrátu ......-odbor dopraní. Moje  první reakce byla, že jsem  zaměstnavateli sdělil (sedíme v jedné kanceláři), jestli bychom neměli počkat na doručení fikcí.Do datovky nic nepřišlo, sr.t na ně! Nicméně obálku převzal do toho primárně kecat nemohu, je to jeho boj.Díky tomu nemohu později hojně využívat všechny zbraně. Po rozlepení obálky jsme zjistili, že je zcela prázdná.Kde nic tu nic. Čekal jsem, že nějaký náš "tryskáč" v P...... hodně pospíchal, to se někdy stává a úředníček rozhodl o nás bez nás. Může to být něco podstatně důležitějšího, než nějaké přiblblé rozhodnutí?
Hlavní dotaz zní. Mají doručeno,ale nevíme co? Je v tom úmysl? Co je to za novou fintu  soupeře? Jedno je jisté, musíme začít komunikovat? Jaký by byl optimální postup?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Přišlo nic s modrým pruhem -jak by jste postupovali?
« Odpověď #1 kdy: 07 Prosince 2014, 10:29:01 »

Může to být něco podstatně důležitějšího, než nějaké přiblblé rozhodnutí?
Hlavní dotaz zní. Mají doručeno,ale nevíme co? Je v tom úmysl? Co je to za novou fintu  soupeře? Jedno je jisté, musíme začít komunikovat? Jaký by byl optimální postup?

Je to z odboru dopravy, takže se to bude týkat nějakého přestupku. Rozhodnutí to nebude, protože tomu by musely předcházet jiné dopisy. Nejspíš to bude výzva na pokutičku se slevou a ta se může ignorovat.

Úmysl v tom asi nebude, pravděpodobně nebyl úředník dostatečně pozorný, jednou se mi to taky stalo. Komunikovat zatím nemusíte, počkal bych na další dopis a hlavně nepřebírat osobně - pouze z datovky.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 893
    • Zobrazit profil
Re:Přišlo nic s modrým pruhem -jak by jste postupovali?
« Odpověď #2 kdy: 08 Prosince 2014, 08:17:11 »

Komunikovat zatím nemusíte, počkal bych na další dopis a hlavně nepřebírat osobně - pouze z datovky.

To bych nedělal, okamžitě bych to nafotil zaprotokoloval bych svědecké výpovědi a ihned bych to řešil...pokud to byl odpustek s pokutičkou, prostě vám ho pošlou znovu a stejně na něj reagovat nemusíte - ať byl či nebyl doručený.... pokud by tam bylo něco jiného, můžete něco prosrat.

a hlavně nepřebírat osobně - pouze z datovky.

Jenom si dejte pozor na jednu věc:
Jestliže bude odmítnuto převzetí zásilky, odmítnuto nebo znemožněno předání poučení nebo nebude poskytnuta součinnost nezbytná k řádnému doručení, bude písemnost považována za doručenou dnem kdy došlo k neúspěšnému pokusu o doručení.

Takže "..tohle vám nepřeberu ať mi to pošlou do datovky..." můžete v budoucnu prosrat. Prostě musíte to nepřevzít tak aby pošťačka zaškrtla "nepřítomen". Pokud zaškrtne "odmítl převzít" jste v loji....

Já to dělám tak, že jakmile na mně pošťačka od vrátek haleká že chce občanku, tak chvíli jako hledám a pak jdu k ní a říkám "ježiši, já OP nemůžu najít... odkud pak mi to píšou..." a pokud to je něco co nemá pruhy a chci si to vyzvednout, tak se plácnu do kapes a říkám  "..jé dyk já jí mám tady v přední kapse...no sakra jak se jmenuje ten němec co mi schovává ty věci...." no a pokud to má pruhy, tak ...no nedá se nic dělat neche mi lísteček , já si to dojedu vyzvednout...no a pak jí prostě dalších deset dní nevotvírám a dělám že nejsem doma.... 
Tohle asi ve firmě nebude možné....
IP zaznamenána