30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Itálie - rychlost  (Přečteno 2298 krát)

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Itálie - rychlost
« kdy: 27 Listopadu 2019, 18:56:11 »

Dobrý den, dnes jsem si převzal dopis s Itálie s pokutou za rychlost(?). Dopis byl doporučeně, rychlost naměřena cca v půlce srpna, dopis nyní až dnes. Podle toho, co jsem četl, tak řešení by bylo jim odepsat anglicky, že nerozumím, co po mě chtějí a že bych rád český překlad? Nebo raději ignorovat? Kdyby to byl nedoporučený dopis, tak bych to ignoroval bez ptaní se zde, ale jelikož je to doporučený dopis, tak se raději zeptám. Níže přikládám obsah dopisu. Do Itálie se již nechystám, o riziku chycení policií přímo tam vím, jde mi čistě jen o tento dopis, zda tady v ČR se něco změnilo a je to vymahatelné? Děkuji a přeji hezký zbytek dne
« Poslední změna: 27 Listopadu 2019, 18:57:52 od NeviemCo »
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:Itálie - rychlost
« Odpověď #1 kdy: 27 Listopadu 2019, 19:19:58 »

Já bych odepsal rukou, a česky. Jsme v EU, takže klidně česky.
EDIT: já jsem napsal jen půl myšlenky  ???
Dokončení: Neumím italsky, takže nechápu co po mně chtějí.
« Poslední změna: 28 Listopadu 2019, 18:49:12 od Šmarjá Josef »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Itálie - rychlost
« Odpověď #2 kdy: 27 Listopadu 2019, 19:47:43 »

ještě doporučuji napsat, že jste si od nich nic neobjednal a že jim nic platit nebudete a ať si svoje pochybné nabídky strčí za klobouk a že jim stejně nerozumíte ani slovo. V okamžiku totiž, kdy pochopí, že jste jejich anglicky psané výázvě rozumněl, tak už těžko v té hře pokračovat.

Já už tohle aplikoval dvakrát. V jednom případě odpověděli obyčejným dopisem (s google překladem) a pak nastal klid. V druhém případě už se pak nestalo vůbec nic…
IP zaznamenána

NeviemCo

  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
Re:Itálie - rychlost
« Odpověď #3 kdy: 28 Listopadu 2019, 15:22:33 »

Dobrý den, děkuji za rady. Napíšu tedy český dopis, že nerozumím co píšou a že jsem si nic neobjednal, tak uvidíme jestli a jak na to zareagují :)
IP zaznamenána