30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Opakované překročení rychlosti ve stejném úseku  (Přečteno 5634 krát)

Snifter

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
[?] Opakované překročení rychlosti ve stejném úseku
« kdy: 27 Listopadu 2019, 17:14:32 »

Dobrý den. Přišly mi dvě pokuty sedm měsíců staré za překročení rychlosti 58 a 62km/h na 50 od magistrátu města, jezdím tam služebně autem každý týden tak je dost možné že mi za další měsíce přijde cca další dvacet pokut. Auto není psané na mě a když jsem jim tam dnes chtěl předat údaje o řidiči (moje údaje) tak mi bylo řečeno že ať počítám s tím že přijde řidič o body a že mají dva roky na vyřízení, takže to nemá cenu oddalovat. Teď nevím jestli je pro mě lepší je zaplatit a čekat kolik jich ještě přijde a nebo jestli to má nějaké východisku. Děkuji
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Opakované překročení rychlosti ve stejném úseku
« Odpověď #1 kdy: 27 Listopadu 2019, 17:19:38 »

Hlavně zachovejte klid a žádné zbrklé unáhlené reakce, kterých byste později mohl velice litovat.

Popište to přesněji s důrazem na správné názvosloví - to je důležité (např. patrně nepřišly pokuty, nýbrž například výzvy k uhrazení určené částky). Jak mohlo něco přijít Vám, když auto není psané na Vás? Jak by Vás vypátrali?

Zejména pokud hrozí více zachycení radarem, pak se určitě vyplatí to nechat řešit ve společném řízení.
IP zaznamenána

Snifter

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Opakované překročení rychlosti ve stejném úseku
« Odpověď #2 kdy: 27 Listopadu 2019, 17:33:26 »

Omlouvám se, nejsem v tom moc zběhlý :D  přišla "Výzva k uhrazení určené částky provozovateli motorového vozidla" Přišlo to tátovi se kterým podnikám a auto je psaný na něj, ten mi to předal. Zatím mě radar zachytil 3x , první jsem zaplatil, další dvě bych taky zaplatil kdybych měl jistotu že jsou poslední, ale jezdím tam každý týden a je to takový volný úsek kde se snadno ta rychlost překročí a protože jsou ty výzvy z května tak se obávám že jich může přijít ještě spousta. Děkuji za rychlou reakci, to jsem nečekal :)
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Opakované překročení rychlosti ve stejném úseku
« Odpověď #3 kdy: 27 Listopadu 2019, 18:21:08 »

Dobrý, zatím neplaťte a domluvte se s tatíkem ať vás zatím udává (získání času do společného řízení).
Vy se na výzvu úřadu v uvedeném termínu doznáte.
Jo a založte si datovku, ať neplatíte poštovné.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Opakované překročení rychlosti ve stejném úseku
« Odpověď #4 kdy: 27 Listopadu 2019, 19:31:19 »

Nic se neděje, žádný učený (ani zběhlý) z nebe nespadl.

Kdy se měly ony přestupky stát? Chápu to tak, že ten první (kde už byla určená částka zaplacena) je stará minimálně 7 měsíců?

Pokud jste tu první částku zaplatil Vy a ne provozovatel, možná by šlo ji zkusit vymoci zpátky.

A také by bylo dobré vědět, o jaké město se jedná - na některá města platí specifické postupy.
IP zaznamenána

Snifter

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Opakované překročení rychlosti ve stejném úseku
« Odpověď #5 kdy: 27 Listopadu 2019, 21:02:16 »

První byl někdy z dubna, ale nejsem si jistý. Jsem zaplatil a dál neřešil. Další dva co jsem zatím neplatil jsou z 1 a 7 května.
Je to z Chomutova, ul. Písečná.
Dnes jsem šel nabonzovat sám sebe jako řidiče, ale dost mě vyděsili s tím že přijdu o body, tak jsem se zase otočil a odešel s tím že se raději poradím.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 686
    • Zobrazit profil
Re:Opakované překročení rychlosti ve stejném úseku
« Odpověď #6 kdy: 27 Listopadu 2019, 21:34:59 »

Kromě ostatních rad také studujte. Vyplatí se Vám to  :). Začněte tady:

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=4187.0
https://www.30kmh.cz/index.php?topic=705.0

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:Opakované překročení rychlosti ve stejném úseku
« Odpověď #7 kdy: 27 Listopadu 2019, 22:49:20 »

Škoda zaplacení toho prvního. Nyní máte "předplaceno" (resp. provozovatel má "předplaceno") a můžete v onom místě překračovat rychlost znova a znova až do zahájení správního řízení. Nebude to stát nic navíc, neboť všechny přestupky až do zahájení řízení musí být projednány ve společném řízení, kde bude v případě prohry uložena pouze jedna pokuta.

edit: Koukám, že kolega 2M to již vysvětlil za mě a dokonce i doplnil. Děkuji.
« Poslední změna: 27 Listopadu 2019, 23:21:09 od Číkus »
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Opakované překročení rychlosti ve stejném úseku
« Odpověď #8 kdy: 27 Listopadu 2019, 22:59:31 »

Muzete to rozvest  mistre Cikusi? Byla-li zaplacena vyzva, nikoli pokuta, jakym zpusobem je predplaceno? Pokud nejde o jeden prestupek, jako by bylo napriklad parkovani na jednou miste.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Opakované překročení rychlosti ve stejném úseku
« Odpověď #9 kdy: 27 Listopadu 2019, 23:17:41 »

Byla-li zaplacena vyzva, nikoli pokuta, jakym zpusobem je predplaceno?

Nejde o výzvu.. zaplacená výzva byly vyhozené peníze a nemá vliv.. ale jde o společné řízení.

Když už má více přestupků tak až do zahájení řízení o prvním z nich přidávání dalších stejných (u stejného SO) nemá velký vliv.
Teoreticky to může vést k dalšímu navýšení sankce, ale čím víc těch přestupků je tím menší vliv to bude mít.. (asi se může stát že SO zohlední jestli v řízení jsou 2 přestupky a nebo 4.. ale jestli jich je třebas 10 a nebo 15 už asi nebude hrát roli).

Ale nevýhodné může být spáchat u stejného SO závažnější přestupek než ty které tam už máte.. protože horní hranice sankce se bere podle nejzávažnějšího přestupku zvýšená o polovinu..
..třebas když u jednoho SO máte 10 nízkých překročení rychlosti tak můžete za všechny dohromady dostat maximálně pokutu 3750 (+1000 náklady řízení).. ale když přidáte jedno střední překročení rychlosti tak se horní hranice zvýší na 7500 (+1000 náklady řízení).
IP zaznamenána

Neridic

  • Příspěvků: 232
    • Zobrazit profil
Re:Opakované překročení rychlosti ve stejném úseku
« Odpověď #10 kdy: 28 Listopadu 2019, 00:23:22 »

Pak chapu, dekuji. Stejne prestupky u stejneho SO az do zahajeni SR za jedny penize, ktere ale jeste v tomto pripade nebyly zaplaceny.
IP zaznamenána

SlušnýŘidič

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:Opakované překročení rychlosti ve stejném úseku
« Odpověď #11 kdy: 28 Listopadu 2019, 13:52:41 »

Chomutovské radary jsme řešili už v tomto vlákně

Zatím nevím v Chomutově o nikom kdo zaplatil něco jiného než odpustek. Sám už jich mám doma několik (první už ze začátku března) a další leží na poště. Já udávám řidiče a maximálně využívám všech lhůt, ale někteří odpustky prostě ignorují. Město už má radary několikrát zaplacené, tak jim odpustky stačí. Podle neoficiálních informací radar z Písečné už přesunuli na Palackou, tak by to snad mohlo být opět v klidu.
IP zaznamenána

Snifter

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Opakované překročení rychlosti ve stejném úseku
« Odpověď #12 kdy: 29 Listopadu 2019, 11:14:56 »

Takže po nabonzování řidiče není možné aby mě vybodovali jak mi tvrdili na magistrátu?
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Opakované překročení rychlosti ve stejném úseku
« Odpověď #13 kdy: 29 Listopadu 2019, 11:17:24 »

To opravdu není. Abyste obdržel body, musel by Vám být jako řidiči bez pochybností prokázán konkrétní bodovaný přestupek.
IP zaznamenána

Snifter

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Opakované překročení rychlosti ve stejném úseku
« Odpověď #14 kdy: 29 Listopadu 2019, 13:30:37 »

Ještě jedna drobnost, udat řidiče mám po 15 dnech od vyzvednutí výzvy nebo až při zahájení řízení?
IP zaznamenána