30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Frýdlant podruhé - znovuotevření  (Přečteno 12511 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #15 kdy: 25 Listopadu 2019, 20:18:25 »

Číkus: Už asi mlátíme prázdnou slámu, tak poslední bláboly z mé strany. Pokud SO1 zastaví řízení v situaci, kdy by na to mohl mít SO2 jiný názor a neodvoláte se, stane se buď:
1) zastavení nabyde PM a už se nic nestane
2) po PM je zahájeno přezkumné řízení (Frýdlant)
Pokud se odvoláte, tak
3) zastavení je potvrzeno a už se nic nestane
4) zrušeno a vráceno SO1
Pokud má SO2 stejný názor jako SO1, vede to ke scénáři 1 a 3 a je úplně jedno, co uděláte (ve hře je pouze přidělávání práce). Pokud zastavení nebylo ložené, je P(2|ne-odvolání) < P(4|odvolání), z více důvodů - především se to bez odvolání obvykle k SO2 vůbec nedostane, ale i když dostane, tak o odvolání SO rozhodnout musí, ale přezkum zahájit může - pokud názorový rozpor SO1 a SO2 nebude principiální, ale třeba jen o míře něčeho či hodnocení důkazů, tak se klidně SO2 na přezkum vykašle, i když sám by rozhodl jinak (ostatně není to nic než práce navíc).

Čistě z tohoto statistického pohledu je tedy lepší se neodvolat. To, co navrhujete vy, je odvracení následků mnohem méně pravděpodobného scénáře 2 tím, že rovnou založíte na scénář 4. Asi jako když nevíte, jestli bude pršet, tak na sebe preventivně vylijete kýbl vody a pak už to je jedno.

[...] těsně před jeho vydáním vezmete odvolání zpět, můžete 3x hádat, co asi takový SO2 udělá ...
A pokud bychom skutečně chtěli vzít odvolání zpět, chtělo by to spáchat zároveň s nahlédnutím do spisu u SO2, aby se mu špatně antedatovalo.
Antedatování to nebude (ostatně datum vypravení se falšuje blbě, nedoručuje-li SO sám). Máte ještě 2 pokusy.
« Poslední změna: 26 Listopadu 2019, 11:33:55 od hh »
IP zaznamenána

johny_r

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #16 kdy: 11 Prosince 2019, 15:30:57 »

Tak jsem podal blanketní odvolání. A už asi 5 dní po tom mám na poště další dopis. Co by to mohlo být? Odvolání se podává k MD prostřednictvím krajského úřadu, takže jsem to poslal na krajský úřad. Dopis, který na mne čeká je patrně také odtud. Nemělo by případné doplnění žádat až MD? Nechci to vyzvedávat zbytečně brzo, ale jsem zvědav.
Díky
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #17 kdy: 11 Prosince 2019, 18:19:43 »

Asi výzva k doplnění odvolání
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #18 kdy: 11 Prosince 2019, 21:31:04 »

K odeslání výzvy k doplnêní podání je příslušný SO1, tj. v tomto případě KÚ.
IP zaznamenána

johny_r

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #19 kdy: 12 Prosince 2019, 11:32:16 »

Takže skutečně jde o žádost o doplnění. Byl bych rád za radu, jakým směrem doplnění směřovat a co tam napadnout. Moje představa je taková, že KÚ nepochopil, že nerozporuji samotný přestupek, ale jeho kvalifikaci jako sprdel, protože na místě nebylo nijak omezeno stání, pouze vjezd a porušení zákazu vjezdu není sprdelizovatelné. Jakékoli další nápady uvítám.
Díky
IP zaznamenána

johny_r

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #20 kdy: 11 Února 2020, 11:06:43 »

Takže ministerstvo opravdu postupuje s odvoláními celkem svižně. Trvalo mu to asi měsíc a výsledek je samozřejmě zamítavý, takže věc se vrací do Frýdlantu. Rád bych se tedy zeptal, co mohu čekat teď. Jak argumentovat a jak postupovat? Předpokládám, že asi bude nařízeno ústní řízení. Můžu a mám se mu nějak vyhýbat, jako třeba písemným podáním vysvětlení, že se sprdel nestal a víc k tomu nemám co dodat?
Díky za každou radu.
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #21 kdy: 11 Února 2020, 12:55:45 »

Já to chápu tak, že MD je celkem jedno, jestli se přestupek stal nebo ne, ale jestli přezkum byl ok. Evidentně došli k názoru, že ano, tím pádem přezkum platí a věc se vrací do Frýdlantu.
Očekával bych buď předvolání k ústnímu jednání nebo možná ani to ne a rovnou výzvu k seznámení s podklady před vydáním rozhodnutí. Ale možné je evidentně všechno, kdo ví.

V první řadě bych doporučil důsledně využívat lhůty (pokud už neděláte, ale předpokládám, že ne, protože stihnout za půl roku spáchání, sprdel, zastavení, přezkum, a dokonce odvolání na MD, to už je slušná rychlost  :D ).
IP zaznamenána

johny_r

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #22 kdy: 11 Února 2020, 13:04:26 »

Nevím, čemu říkáte využívání lhůt, ale veškeré dopisy odesílám "na poslední chvíli", což je obvykle tak 14 dnů od doručení. Na severu zřejmě nemají, co dělat, protože na doručený dopis vždy zareagují nějakým dalším krokem nejpozději během několika málo týdnů. Totéž ministerstvo. Odvolání z kraje jim poslali na začátku ledna a už je tu rozhodnutí.
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #23 kdy: 11 Února 2020, 13:23:24 »

Ano, využívání lhůt znamená přesně to, co píšete. Ale vidím váš příspěvek z 11. prosince, že máte něco na poště, a 12. prosince už víte, co to je. Ale pokud jsem to špatně pochopil, tak beru zpět.
IP zaznamenána

johny_r

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #24 kdy: 11 Února 2020, 13:28:13 »

Máte pravdu, nenechávám to válet na poště, a to především z důvodu zachování duševního zdraví, protože narozdíl od běžné populace, která to má na banánu, mne to nebaví a chci to řešit hned. Řešit myslím hledat řešení, ne poslat odpověď. Takže vyzvedávám obvykle brzo, ale odesílám pozdě. Jestli jsem to za celý případ tímto uspěchal o 2-3 týdny, tak víc to nebude. Tolik těch dopisů zase nepřišlo. Moje smůla je především v tom, že úřad na mou odpověď obvykle opravdu reaguje nezvykle rychle (dny až málo týdnů). Holt nejsme v Praze.
Ale ať tak nebo tak, prekluze je kolik? Dva roky? Nebo ještě víc? To je stejně nereálné.
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #25 kdy: 11 Února 2020, 13:45:45 »

Osobně si myslím, že pokud úředník něco pošle a za třeba 5 dnů má zpátky odpověď, tak je větší šance, že danou věc bude mít v paměti. Když odpověď dostane za 15 dnů, už to bude horší a další reakce mu potrvá třeba o něco déle. Frýdlant možná tak vytížený není, ale kraj nebo MD obvykle ano.

Váš pohled chápu, jenom naznačuji, co jde do budoucna dělat jinak.
IP zaznamenána

johny_r

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #26 kdy: 11 Února 2020, 13:49:41 »

Jasně, ale on nemá odpověď za pět dnů. Odpověď má vždy až po konci určené lhůty (obvykle dva týdny od doručení, s výjimkou doplnění odvolání, kde byla lhůta tuším jen 5 dnů). To je fuk, teď mi jde spíš o to, co čekat dál a jak postupovat.
Někde jsem četl i o možnosti přesunu řízení někam jinam (např. do místa bydliště). Je to reálné?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #27 kdy: 12 Února 2020, 14:00:03 »

Někde jsem četl i o možnosti přesunu řízení někam jinam (např. do místa bydliště). Je to reálné?

Většinou moc ne.. pokutičku inkasuje ten kdo vede řízení a tak se obce většinou předání jinam brání.
IP zaznamenána

johny_r

  • Příspěvků: 46
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #28 kdy: 04 Března 2020, 09:39:26 »

Tak a je tu pokračování, rád bych se tedy zeptal na možný postup. Bylo nařízeno ústní jednání, což se mi vzhledem ke vzdálenosti maximálně nehodí. Zároveň už nevidím moc možnost obrany, která by s sebou nenesla riziko zvýšení finanční zátěže. Teď je to za pokutu plus předpokládám náklady řízení (1000?). Nechci riskovat náklady nějakého dalšího řízení nebo nedej bože soudní výlohy. Už teď jsme na pětinásobku původního výpalného. Jejich původní varianta, že jde o sprdel posvětil kraj i ministerstvo. Pochybuju, že se je podaří přesvědčit o opaku. Takže co teď? Napadá mě
- písemné odmítnutí výpovědi (nebudu k tomu nic říkat, tudíž nemá cenu se dostavovat).
- udání řidiče (pokud vůbec ještě lze, pokud by to k něčemu bylo a pokud to jde písemně).
- žádost o předání na úřad v místě bydliště

Co dál? Díky moc za rady.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Frýdlant podruhé - znovuotevření
« Odpověď #29 kdy: 04 Března 2020, 10:09:55 »

Odpírat výpověď nemá v SŘ smysl, stačí prostě nepřijít (zákaz sebeobvinění). Udat řidiče můžete jedině tak, aby z toho vyplynul jiný přestupek - např. že tam přijel přes les, a tak kolem zákazu vůbec neprojel. Žádost o postoupení do místa bydliště můžete určitě zkusit minimálně jako zdržovací taktiku.
IP zaznamenána