30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Helmut recruit manual  (Přečteno 2811 krát)

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Helmut recruit manual
« kdy: 19 Listopadu 2019, 21:43:52 »

Dělám ve firmě, kde je cca třetina lidí náplav z celýho světa. Zkouším je průběžně rekrutovat, ale daří se mi to velmi špatně až limitně k nule (zatím absolutně jeden kus, ale ten už naše řady opustil, takže jsem na suchu).

Aktuálně většina těch lidí je předpřiposraná, že jsou tu na vízum, někteří čekají na občanství a nechtějí mít jakejkoliv záznam. I když se jim snažím vysvětlit, že pokuta za parkování v Horním Aloisově Mníšku sem nepatří, když to bude online, bude to mít aspoň nějakou váhu.

Představoval bych si něco jako "povinnosti a práva Helmutova", kde bude popsáno, co takového Helmuta prakticky čeká, jak se může situace v naprosto nejhorším apokalyptickém případě otočit proti němu, a jak české úřady fungují, tj. kam a jak mu přijde, a co, jak by na to měl reagovat (vyzvednout, vyhnít, oskenovat, předat, zástup, překlady, ...)

Existuje nějaký takový Helmut recruit manual nebo nepřemýšleli jste o něm?
IP zaznamenána

P.

  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Helmut recruit manual
« Odpověď #1 kdy: 20 Listopadu 2019, 18:14:19 »

Ještě dodatečně mě napadá reálnej Helmut, kterej je ale předpřiposranej z toho, že už ho dokonce potahují ve vlastní zemi za to, co udělal u nás a nechce na sebe nic psát. Což je opět otázka, jak je to s případným předáváním spisů za hranice.

A ještě mě napadlo, jak funguje uvádění zahraniční adresy u lidí, co mají u nás trvalé bydliště? Přesněji člověk, co je třeba i domorodec, ale je teď třeba na půlroční štaci v EU (a jednoho mám teď v Japonsku). Na trvalém si nemůže přebírat poštu (sic tam bude někdo, kdo ji ze schránky vybere). Pokud zkusí dodat fikcí, tak se to ke mě dostane, ale pokud to půjde pouze do rukou, budou mi to reklamovat, načež jim to vrátím, že jsem zjistil jeho aktuální kontaktní adresu?
« Poslední změna: 21 Listopadu 2019, 09:49:09 od P. »
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Helmut recruit manual
« Odpověď #2 kdy: 20 Listopadu 2019, 21:44:47 »

Vaše představa, že české úřady fungují stejným nebo alespoň podobným způsobem, a tedy lze pro jednání s nimi sepsat kuchařku, je asi tak stejně lichá jako úvaha, že je možno se v rámci štace po EU vyskytovat v Japonsku. Nefungují. A dokonce nejen každý jednotlivý úřad, ale obvykle už i jednotlivý úředník si ohýbá zákony způsobem, který jej právě napadne.

Co se týče doručování na adresu odlišnou od místa trvalého pobytu (vč. zahraničí), to je na tomto fóru řešeno opakovaně, stačí hledat. Zjednodušeně řečeno: SO musí doručovat na adresu, kterou účastník řízení určil jako adresu korespondenční.

Jak se poslední dobou ukazuje, největším problémem pro SO je paradoxně kontaktní český řidič.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Helmut recruit manual
« Odpověď #3 kdy: 21 Listopadu 2019, 16:19:22 »

Aktuálně většina těch lidí je předpřiposraná, že jsou tu na vízum, někteří čekají na občanství a nechtějí mít jakejkoliv záznam.

To je asi normální a ochotných Helmutů bude málo.. můžete jim zkusit zdůraznit že nejde o to přestupek hodit na ně a žádný postih nedostanou a kdykoliv můžou říct že neřídili..

Ale Helmut v zahraničí.. i když reálný.. který nepřebírá poštu a nemůže se osobně dostavit na úřad asi nemá moc benefit oproti fiktivnímu Helmutovi..

Možná větší potenciál by měla vzájemná pomoc řidičů z různých zemí.. někdo by dělal Helmuta zdejším řidičům a pro jeho přestupky tady by zase dostal zdejší "Helmuty".
IP zaznamenána