30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Autovrak - přisvojení  (Přečteno 6504 krát)

mikeman

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Autovrak - přisvojení
« kdy: 13 Listopadu 2019, 22:21:24 »

Zdravím, už pár let vídám auto bez značek (ani VIN není za oknem) na jednom místě a hodně lidí by bylo rádo kdyby zmizelo, vzhledem k tomu že minimálně na díly by se ještě hodilo (podobný vrak ještě provozuji  ;D), je nějaká legální cesta přisvojení? Třeba zavolat policajtům že jsem to vlastně našel a že pokud se nepřihlásí majitel tak je to moje? Dále myslím že to je na soukromém parkovišti, má to vliv? Majitel pozemku by se toho taky rád zbavil.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Autovrak - přisvojení
« Odpověď #1 kdy: 13 Listopadu 2019, 22:40:23 »

Už pár let jezdím kolem jedné ruiny, nemá ani číslo popisné na fasádě, ani za oknem, hodně sousedům se to nelíbí ale spoustě lidem by se líbil ten pozemek, asi zavolám na fízly že jsem to vlastně našel a pokud se nepřihlásí majitel tak je to moje.
IP zaznamenána

akit

  • Příspěvků: 272
    • Zobrazit profil
Re:Autovrak - přisvojení
« Odpověď #2 kdy: 13 Listopadu 2019, 22:53:32 »

Nebude trochu rozdil v movite a nemovite veci?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Autovrak - přisvojení
« Odpověď #3 kdy: 13 Listopadu 2019, 22:59:07 »

nemovitost ma vlastnika zapsaneho v katastru
Vrak muzete zkusit zmizet, pokud nema RZ tak nikdo to IMO resit nebude.

Dokonce muzete rict ze vlastnik vam ho dal a na otazku kdo je vlastnik odmitnete odpovedet.
IP zaznamenána

mikeman

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:Autovrak - přisvojení
« Odpověď #4 kdy: 13 Listopadu 2019, 23:36:59 »

Tak primárně jde o to aby to auto zmizelo, blokuje tu parkování ještě s dalšíma třema podobnýma , majitel pozemku tam před nějakou dobou nalepil papír že to má majitel odstranit jinak to udělá on na jeho náklady, bylo to asi jen symbolické protože papír už odstranilo počasí ale auta stále na stejném místě. U tohohle by mělo cenu zachránit ho od šroťáku, tak proto nad tím přemýšlím. Odvézt ho jen tak se mi moc nechce, ikdyž by nikomu nechybělo, raději bych legální cestu. A nález věci by se na to mohl vztahovat ne?
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Autovrak - přisvojení
« Odpověď #5 kdy: 14 Listopadu 2019, 08:00:58 »

IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Autovrak - přisvojení
« Odpověď #6 kdy: 14 Listopadu 2019, 08:57:21 »

opas - Auto má vlastníka zapsanýho v registru, zda má nebo nemá RZ je irelevantní, vlastník může sedět třeba v krimu a po návratu ho třeba bude chtít zpět.

Podle Vaší logiky si můžu vybrat libovolné auto na ulici (sám se rozhodnu zda se jedná o vrak nebo ne) odvést si ho a říct že mi ho vlastník dal a odmítnout říct kdo je vlastník. Pokud se jedná o nález věci jste povinen to oznámit, odevzdat a můžete se domáhat nálezného.

Mám před barákem tři vraky, chčije z nich olej (hasiči zasypali sorbentem) nemaj značky, jsou odemčený a stojej tam dál a zabíraj místo. Jako jediná varianta mě napadá odtlačit auta do prostředka ulice aby byly překážkou v provozu a byly odtažený. Nadruhou stranu nechci vystavovat vlastníka placení za odtah a parkovný když nevím v jaký je situaci.
« Poslední změna: 14 Listopadu 2019, 09:05:56 od t4455 »
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Autovrak - přisvojení
« Odpověď #7 kdy: 14 Listopadu 2019, 10:40:05 »

t4455: vzhledem k tomu, že se tu opakovaně řeší problém, kdy skutečný vlastník je odlišný od osoby "zapsané v registru vozidel jako vlastník"  - je vaše poznámka poněkud irelevantní.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Autovrak - přisvojení
« Odpověď #8 kdy: 14 Listopadu 2019, 10:54:13 »

gumidos - To jste si asi spletl vlákno ohledně přepisu vozidel, mikeman podle toho co píše nezná RZ vozidla, skutečného majitele ani majitele v registru. Navíc nevím jak to souvisí s krádeží vozidla kterou dle mého navrhuje opas.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Autovrak - přisvojení
« Odpověď #9 kdy: 14 Listopadu 2019, 11:07:46 »

nemovitost ma vlastnika zapsaneho v katastru
Vrak muzete zkusit zmizet, pokud nema RZ tak nikdo to IMO resit nebude.

Dokonce muzete rict ze vlastnik vam ho dal a na otazku kdo je vlastnik odmitnete odpovedet.
Takze kdyz si koupim auto na dily z DE, tedy bez prihlaseni, bez technicke, a omylem ho necham za hranici sveho pozemku (coz asi neni tato situace, to chapu), je ok kdyz mi ho nekdo sebere protoze jsem ho nemel na svem pozemku (a nechodim prohlizet zda na nej nekdo neprilepil kus papiru)? Takze kdyz mi slozi pisek / uhli pred barakem, je ok kdyz si to rozeberou sousedi a budou tvrdit ze jim to majitel dal a nereknou kdo?

Ja osobne bych to resil odtlacenim vraku za hranici sveho pozemku a dal to neresil, kradez uz je pomerne hardcore i na toto forum. :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Autovrak - přisvojení
« Odpověď #10 kdy: 14 Listopadu 2019, 11:12:07 »

Já nechápu, proč tohle řeší někdo, kdo chodí kolem. U majitele pozemku bych tomu ještě rozuměl.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Autovrak - přisvojení
« Odpověď #11 kdy: 14 Listopadu 2019, 11:21:16 »

Ja osobne bych to resil odtlacenim vraku za hranici sveho pozemku a dal to neresil, kradez uz je pomerne hardcore i na toto forum. :)
To by měl vyřešit jarní úklid ulic. Když jsou schopní odtáhnout překážející auto, které má majitele, jistě si poradí i s autem u kterého je obtížnější zjistit majitele.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Autovrak - přisvojení
« Odpověď #12 kdy: 14 Listopadu 2019, 11:32:04 »

Čištění ulic neřeší nic, dokonce ani modré zony které tam vzniknou třeba po dvou letech stání vraku na stejném místě. Odtahová mafie ví že majitel může být mrtvej nebo dluhovec ze kterého nic nekápne a proto dělaj že je neviděj.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Autovrak - přisvojení
« Odpověď #13 kdy: 14 Listopadu 2019, 11:42:40 »

je nějaká legální cesta přisvojení?

Legální cesta přisvojení je najít majitele a domluvit se s ním.. představa že si nějak sám přivlastníte auto které jste "našel" zaparkované na ulici je hodně zvláštní..

..ale druhý problém je jestli se opravdu chcete legálně stát majitelem vraku.. já si myslím že to není dobrý nápad.. zejména jestli vrak je normálně zapsaný v registru a RZ zmizely tak že je někdo sundal a zahodil.. a nebo v ještě horším případě na nich někde jezdí jiné auto..

..většinou lidi řeší spíš problém jak legálně přestat být majitelem vraku.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Autovrak - přisvojení
« Odpověď #14 kdy: 14 Listopadu 2019, 11:48:19 »

Co jsem se ne až zas tak dávno (rok dva) bavil s policajtem na téma "vraky zavazející na ulici", tak v Praze toto PČR neřeší, nechávají to na MP a MP argumentuje tím, že auto bez značek neodtáhnou, jelikož není jak zjistit majitele za účelem výzvy k odstranění (+oflastrování) a aby se dostali k VINu, museli by mít soudní příkaz k otevření auta.
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita