30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] vjzed do pěší zóny  (Přečteno 10777 krát)

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
[WIN] vjzed do pěší zóny
« kdy: 25 Března 2014, 17:49:34 »

Ahoj, potřebuji poradit. Dnes mě zastavili obecní lamprcajti u výjezdu z pěší zóny. Vyzvedával jsem mladou a něco jsme nakládali. Nicmoně lamprcajt byl neoblomný a chtěl 500. Od té chvilky jsem jen mlčel a chtěl do správního. Tvářil se nasraně, vypsal to a já nepodepsal a odjel. Chci se jen ujistit, jestli je moje myšlenka správná - budu se hájit tím, že jsem do pěší zóny nevjel a auto jsem předtím půjčil nějakému Odumbovi z kdovíjaké prdele v Africe. Poté jsem pouze vyjížděl a proto jsem přestupek nespáchal. Prosím o Vaše názory či jiné nápady, díky moc Standa
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:vjzed do pěší zóny
« Odpověď #1 kdy: 25 Března 2014, 17:55:10 »

Doporučuji přinejmenším důkladně prozkoumat, jestli
  • se do pěší zóny nedá vjet bez minutí příslušné značky
  • na značce nejsou uvedené nějaké výjimky, například něco o dopravní obsluze
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:vjzed do pěší zóny
« Odpověď #2 kdy: 25 Března 2014, 18:07:56 »

Diky tim zacnu...zitra jedu kolem tak ji pro jistotu vyfotim aby byla jistota. Nejsem si uplne jisty totiz. Vjet bez znacky se tam neda bohuzel.
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:vjzed do pěší zóny
« Odpověď #3 kdy: 25 Března 2014, 19:48:04 »

a maličko se omlouvám, hrozně jsem se nasral a hned do dal do téma a nepročetl to tady...je tady dost rad, který by mě mohli pomoct. Bud cizí osoba (asi ne afrika, ale něco rozumnějšího) případně dopravní obsluha. Ještě zjistím, jak je to definované, protože jsem vyzvedával mladou z práce a majitel je muj velmi dobrý známý, takže by mi asi byl schopen doložit něčím šikovným moje právo na vjezd.
Jsem ale rád, že jsem tomu volovi nic nedal! Tohle asi zahraju v pohodě.
Díky za fórum!
IP zaznamenána

Šmarjá Josef

  • Příspěvků: 629
    • Zobrazit profil
Re:vjzed do pěší zóny
« Odpověď #4 kdy: 26 Března 2014, 19:53:36 »

V Brně jsem dostal flastr i přesto, že jsem zásoboval prodejny. Bez "Vyjímky" vystavené městem se do pěší zony nesmí, samozřejmě je to za peníze.
http://www.civitas.brno.cz/upload/upload/Organizace%20dopravy%20v%20centralni%20casti%20mesta%20Brna.pdf
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:vjzed do pěší zóny
« Odpověď #5 kdy: 31 Března 2014, 10:43:43 »

Ahoj, slíbil jsem doplnit značky v daném místě. Ze tři cest do pěší zóny jsou dvě označeny obyčejnou pěší zónou bez dodatků (kromě cyklo). Jeden vjezd (u kterého mě stavěli, když jsem vyjížděl) je označení s dodatky pro zvláštní povolení a zákazem do 6 tun s popisem "Jen zásobování". To podle mého zákaz vjezdu všem, ale do 6 tun zásobování ano - je to tak?
Díky moc.

http://www.imgup.cz/images/2014/03/31/TBy4G.jpg
http://www.imgup.cz/images/2014/03/31/oFZ9V.jpg
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:vjzed do pěší zóny
« Odpověď #6 kdy: 31 Března 2014, 11:02:55 »

Přivezl jsem invalidního stopaře. Mám svědky na to, že z mého auta vystupovala osoba o berlích a belhala se pryč. Nevím, kdo to byl.

Značka se zásobováním je pochybná. Dávalo by smysl, že zásobování má právo vjet, ale striktně vzato to má význam asi jiný – smí vjet cyklisti a invalidé a držitelé zvláštního povolení; pokud ten, kdo vjede, je zároveň zásobování, tak nesmí mít víc než 6 tun, jinak je to jedno. (Bláznivá teorie.)
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:vjzed do pěší zóny
« Odpověď #7 kdy: 31 Března 2014, 11:30:58 »

Díky za tip, značka je opravdu bláznivá.
Já osobně myslím, že zjednodušeně znamená povolení vjezdu zásobování do 6 tun...
Ale nechtěl bych se mýlit - to by mi mohli na úřadě asi vysvětlit - tam jsou nejchytřejší :-)
IP zaznamenána

mosquitoe

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 447
    • Zobrazit profil
Re:vjzed do pěší zóny
« Odpověď #8 kdy: 31 Března 2014, 11:55:56 »

Ještě bych počkal na reakci od zkušenějších. A doporučuju k ověření, co přesně znamená, že je tam značka invalidy O2 jako výjimka a jestli to náhodou neznamená, že musíte mít auto označené touto značkou.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 022
    • Zobrazit profil
Re:vjzed do pěší zóny
« Odpověď #9 kdy: 30 Června 2020, 09:50:37 »

Jak to dopadlo?
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:vjzed do pěší zóny
« Odpověď #10 kdy: 30 Června 2020, 10:27:13 »

starý případ - byl to WIN - došel jsem na ústní jednání s papírem podepsaným od kamaráda, který má uvnitř zóny obchod a potvrdil mi na něm, že jsem ho zásoboval.
Následně zastaveno.
Paní se neustále usmívala a pochválila, že kdyby to šlo takto rychle s každým....
Dávám posledních pár vteřin, kde je to slyšet - pokud by snad někdo nevěřil, že existuje pohodová úřednice :-)
IP zaznamenána