30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 3 4 [5]

Autor Téma: [LOST] předvolání STOPka  (Přečteno 8997 krát)

audis

 • Příspěvků: 109
  • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #60 kdy: 21 Července 2020, 19:27:11 »

Z vašich textů ač jste to explicitně nepsali a te inspirace toho chlapa v odkazu, jsem nabyl dojmu, že výhra správní žaloby je min 90 procent. Váš odhad tedy ? Nebo nerozumím té metafore.
IP zaznamenána

hh

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 4 885
  • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #61 kdy: 22 Července 2020, 10:17:09 »

now: Vliv řízení před správním soudem na běh lhůt upravuje taky § 41 SŘS. Nikdy jsem žádný sporný případ tohoto typu neřešil, na první pohled mi nepřijde, že by stávající úprava měla díry, ale nějaký problém tam zjevně vidí MV. V novele PřesZ, co právě leží ve sněmovně (v té samé, co chce omezit obecné zmocněnce), navrhují formulační změnu, aby se jednoznačně stavění týkalo i maximální lhůty. V důvodové zprávě zmiňují nějaké rozsudky, klíč asi bude v nich (ale zatím jsem nečetl).
« Poslední změna: 22 Července 2020, 13:55:17 od hh »
IP zaznamenána

hh

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 4 885
  • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #62 kdy: 22 Července 2020, 11:22:09 »

audis: Spíš se vy pochlubte, jaký odhad šancí vám sdělí advokát. Ale pokud možno mu o svém limitu 90 % neříkejte předem :)

Sarkastické poznámky pramení z toho, že tak dobrou předvídatelnost výsledku nemáte pomalu ani u kauz, které vypadají jako ložené. Jestli se upínáte především k tomu, že vám KÚ včas nesdělil, který úředník věc řeší, a fakticky vám tak znemožnil namítat podjatost, pak nemáte-li nějaké konkrétní důvody, proč by měl být podjatý (jako v odkazovaném rozsudku), obávám se, že si soud může v podstatě vybrat - buď bude formalistický a zruší to s tím, že jde o vadu, přičemž sám soud nebude (ani nemůže) předvídat, jak by posuzování podjatosti dopadlo, nebo to naopak pojme podle selského rozumu, že pokud žádné námitky, které by alespoň teoreticky mohly být důvodné, nemáte, nemohlo řízení skončit jinak a jde o vadu bez vlivu na zákonnost a správnost rozhodnutí (srov. § 89 odst. 2 SprŘ).

No a když si soud může vybrat, tak co odhadujete, že udělá pravděpodobněji? Správní soudy obecně mají tendenci v nejednoznačných případech SO spíše podržet. Tady, jak jsem pochopil, je součástí spisu video celé události. Pokud si ho soud pustí a udělá si názor na skutkový stav, tak přestože by to na rozhodování o procesních chybách nemělo mít vliv, v realitě, bude-li mít soud pocit, že SO rozhodly věcně správně, bude pravděpodobnost, že do toho hodí vidle z nějakého formálního důvodu, ještě menší než v průměrném případě.
IP zaznamenána

now

 • Příspěvků: 139
  • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #63 kdy: 22 Července 2020, 14:26:20 »

now:
hh měl asi na mysli nejasnost jestli soudní řízení staví jen tu kratší a nebo i tu delší lhůtu.

V zákoně to úplně jasně není..
§30
Citace
Promlčecí doba činí
a) 1 rok, nebo
b) 3 roky, jde-li o přestupek, za který zákon stanoví sazbu pokuty, jejíž horní hranice je alespoň 100000 Kč.

§32(1)
Citace
(1) Do promlčecí doby se nezapočítává doba,
..blabla..
c) po kterou se o věci vedlo soudní řízení správní,
a pak §32(3)
Citace
(3) Byla-li promlčecí doba přerušena, odpovědnost za přestupek zaniká nejpozději 3 roky od jeho spáchání; jde-li o přestupek, za který zákon stanoví sazbu pokuty, jejíž horní hranice je alespoň 100000 Kč, odpovědnost za přestupek zaniká nejpozději 5 let od jeho spáchání.

Text zákona asi podporuje spíš výklad že "promlčecí doba" je ta kratší doba (1 rok a nebo 3 roky).. ta jde prodloužit podle §32, ale na konci je ustanovení že i tak odpovědnost zaniká nejpozději 3 a nebo 5 let od spáchání.

Jasně, ten paragraf to tam trošku mate tím, že "zákonodárce" nepředpokládal, že by délka vyřízení správní žaloby trvala naposledy v Praze 2 roky ( a předtím prý až 4 roky), sám mám teď podanou jednu správní žalobu a uvidíme jak dlouho to bude trvat, protože se jedná o žalobu na MD ČR tak je to taky v Praze.
Ale možná je v některém z krajů ČR některý správní soud rychlejší, třeba to někde trvá jen půl roku...

Každopádně by bylo šílenství, kdyby se stavěla i ta již tak dlouhá promlčecí doba 3 let resp. 5 let, jak už někdo někde napsal, to už koliduje s promlčením některých trestných činů.
Ale je mi jasné, že na plebs musí být přísnost!
IP zaznamenána

audis

 • Příspěvků: 109
  • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #64 kdy: 30 Července 2020, 21:51:22 »

Z vašich textů ač jste to explicitně nepsali a te inspirace toho chlapa v odkazu, jsem nabyl dojmu, že výhra správní žaloby je min 90 procent. Váš odhad tedy ? Nebo nerozumím té metafore.
Advokát podání správní žaloby nedoporučuje. Píše na A4ku odůvodnění, proč si to myslí, že to nemá šanci na úspěch. Cituje i nějaké jurikatury. Jestli je zájem fora, údělám z toho jeho doporučení výtah nebo do PM (nemám představu jestli je korektní jeho čas za prověřování a výsledek prověřování dávat na web všem).

Tak já správní žaloba podávat nebudu.
IP zaznamenána

IZS

 • stálý člen 30kmh.cz
 • *
 • Příspěvků: 778
  • Zobrazit profil
Re:[LOST] předvolání STOPka
« Odpověď #65 kdy: 02 Srpna 2020, 18:29:03 »

Že správní řízení trvá zákonodárce předvídal, proto máme dnes režim 1/3. Bordel je v tom mj. proto, že promlčecí doba není ani promlčecí, ani doba, pak aby se v tom prase vyznalo.
A bohužel skepticismus advokátů v přestupkovém řízení není nijak neobvyklý, spousta z nich se prostě smířila s tím, že to je jakési zaprášené odvětví práva kam slunce nesvítí a stát si tam může dělat prakticky co chce. Dávat sem v jakékoli formě jeho jednostranné odůvodnění proto nejspíš nemá smysl.
« Poslední změna: 02 Srpna 2020, 18:31:26 od IZS »
IP zaznamenána

audis

 • Příspěvků: 109
  • Zobrazit profil
Re:předvolání STOPka
« Odpověď #66 kdy: 12 Srpna 2020, 21:06:16 »

Zdravím, novinky tato věc1 = přestupek1 = stopka


Teď v červnu mi bylo doručeno Rozhodnutí Královéhradeckého kraje "zamítá a potvrzuje". Viz soubor J) kraj rozhodnutí anon2 http://leteckaposta.cz/451826960  . Dále mi bylo doručeno Informace o úřední osobě a osobou byla stanovena Jitka Erbenová. viz soubor K) informace o úřední osobě anon.pdf
=========

omlouvám se, na předchozí dotazy a žádosti ještě odpovím, snad o víkendu.

Koncem června jsem obdržel rozhodnutí kraje "zamítá a potvrzuje". Jak to je s placením pokuty a poplatku co určil SO1? Má mi ještě přijít další dopis od SO1, ve kterém bude napsáno "vzhledem k tomu že SO2 zamítá, uhradte nám xxx Kč do yyyy dne". Nebo mám zaplatit po obdržení rozhodnutí z SO2 do nějaké doby od převzetí na poště, dle platebních pokynů z tehdejšího rozhodnutí SO1?
IP zaznamenána

kdo

 • hard core 30kmh.cz
 • ****
 • Příspěvků: 2 012
  • Zobrazit profil
Re:[LOST] předvolání STOPka
« Odpověď #67 kdy: 12 Srpna 2020, 21:15:23 »

Rozhodnutí SO1 nabylo právní moci doručením rozhodnutí SO2 o zamítnutí odvolání. Od té chvíle počala běžet třicetidenní lhůta pro zaplacení pokuty, kterou obviněný hradí na číslo účtu a pod variabilním symbolem uvedeným v rozhodnutí SO1.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 3 4 [5]