30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: papírek za sklo - parkování dodávky na parkovišti za značkou B04+DO  (Přečteno 4436 krát)

Trinom

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil

Zdravíčko. Koupil jsem si dodávku a protože v městské části, kde bydlím, je docela problém s parkováním, tak jsem ji přes víkend zaparkoval na parkoviště na náměstí s příčným stáním s velkými místy, kde zabírala přesně jedno místo a nijak nevyčnívala/nezavazela. Problém je, že u vjezdu na toto parkoviště je značka B04 - zákaz vjezdu nákladních automobilů s dodatkovou tabulkou "mimo dopravní obsluhu". Když jsem k ní dnes přišel, tak jsem za sklem našel papírek od městapa, abych do 4 dnů zašel na Křenku podat vysvětlení, či co to tam je za text. Psali ho v sobotu nad ránem. Brrr.
Samozřejmě, že tam stojí další 3 dodávky a asi tucet služebních oktávek, které jsou beztak taky kategorie N1, ale nikdo další za sklem papírek neměl. Když jsem zkoušel něco o tomhle zákazu tady na fóru najít, tak jsem moc neuspěl.

Co byste mi doporučili, případně jak byste se k tomuhle postavili? Auto jsem přesunul o kus dál na podélné stání, kde sice zavazí, ale dle MP je to tak v pořádku.

Díky.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:papírek za sklo - parkování dodávky na parkovišti za značkou B04+DO
« Odpověď #1 kdy: 10 Listopadu 2019, 18:54:10 »

Lísteček ignorujte. Až Vám přijde dopis od městapa, ignorujte jej také. Až Vám přijde něco od magistrátu, převezměte poslední den a až na to bude potřeba vhodné reagovat.

Zmiňujete Křenku, takže se předpokládám jedná o Brno, je to tak?
« Poslední změna: 10 Listopadu 2019, 19:02:51 od Číkus »
IP zaznamenána

Trinom

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:papírek za sklo - parkování dodávky na parkovišti za značkou B04+DO
« Odpověď #2 kdy: 10 Listopadu 2019, 18:55:55 »

Jojo, Brno.
A co čekat v tom pozdravu od magistrátu?
« Poslední změna: 10 Listopadu 2019, 19:02:29 od Trinom »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:papírek za sklo - parkování dodávky na parkovišti za značkou B04+DO
« Odpověď #3 kdy: 10 Listopadu 2019, 19:11:27 »

Jak píše Číkus, čekat můžete výzvu k sebeobvinění či k napráskání řidiče či úhradě výpalného. Ten (doporučený) dopis od magorsrátu můžete čekat během 14 dnů až pár měsíců. Mezitím máte dostatek času na prostudování fóra, abyste zvolil vhodnou strategii…
IP zaznamenána

Trinom

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:papírek za sklo - parkování dodávky na parkovišti za značkou B04+DO
« Odpověď #4 kdy: 10 Listopadu 2019, 21:49:39 »

Osobně bych se rád chytil té dopravní obsluhy. Na dané parkoviště se dá dostat ze dvou stran - buď přímo z náměstí, kde je výše zmíněná kombinace značek, případně jednosměrkou z jiné části sídliště, kde je zase B04 + dodatková mimo zásobování. V té jednosměrce JE, koho zásobovat a celkově by tam nemusel být problém najít alibi. Otázkou zůstává, jestli místo vyčkávání na dopisy nebude jednodušší teď v týdnu na to městapo zajít, říct jim o tom zásobování a hotovo. Nebo očekáváte, že se to potáhne a oni budou obvolávat ty, koho jsem zásoboval? Což v zásadě není problém, ale je to opruz.
Pokud by to šlo takhle snadno uhrát, tak bude nejspíš výsledek o tom, že jsem si za okno měl dát cedulku zásobování a tím to končí. Nebo ne?
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:papírek za sklo - parkování dodávky na parkovišti za značkou B04+DO
« Odpověď #5 kdy: 10 Listopadu 2019, 22:06:48 »

Pokud byste si sehnal alibi, tak by to samozřejmě bylo řešením. Také by to chtělo získat důkazní materiál ze spisu a operovat s tím, že cedulka byla zrovna na druhé straně auta (než co je vyfocená, zda-li vůbec) a pod…
Co ale máte uvedeno v technickém průkazu dodávky, máte tam uvedenou kategorii „nákladní“? Nejspíš ano…
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:papírek za sklo - parkování dodávky na parkovišti za značkou B04+DO
« Odpověď #6 kdy: 10 Listopadu 2019, 22:16:04 »

Jakoukoli urgumentaci bych si nechal až do správního řízení. Na opičárně by to stejně neměli šanci pochopit.
IP zaznamenána

Trinom

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:papírek za sklo - parkování dodávky na parkovišti za značkou B04+DO
« Odpověď #7 kdy: 10 Listopadu 2019, 22:20:17 »

Jo, papírově to je nákladní auto s celkovou hmotností 3,5t, každopádně ta značka B04 platí na všechna auta kategorie N, viz https://www.mdcr.cz/Media/Media-a-tiskove-zpravy/Vysvetleni-k-uziti-znacky-B4-pro-nakladni-vozidla nebo https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/zakaz-vjezdu-nakladnich-aut-pickup-kombik.A160202_000227_automoto_taj.
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:papírek za sklo - parkování dodávky na parkovišti za značkou B04+DO
« Odpověď #8 kdy: 10 Listopadu 2019, 22:58:03 »

Zajdete-li na městapo něco říkat, hrozí nebezpečí, že řeknete něco, co nebudete chtít, protože ta teta za okýnkem na Vás bude hodná a slíbí Vám, že se to určitě nějak udělá. A po odchodu si uvědomíte, že jste jim do protokolu sdělil, kdo vozidlo okolo té zákazové značky řídil, nebo něco podobného.

Zásobování je trochu gumová věc a agilní správní orgán může začít chtít papíry o živnosti nebo potvrzení o zaplacení silniční daně nebo podobné záležitosti. Ano, nemají na to právo, ale budete to Vy, kdo bude následně psát odvolání.

Všechny tyto problémy odpadnou, pokud se rozhodnete, že bez vašeho aktivního přičinění nemá ani MP, ani SO jak stíhat řidiče, protože nemá jeho identitu, a provozovatele sice může zkusit stíhal, ale protože případné porušení pravidel není ani o parkování, ani o automatizovaných prostředcích, měla by to být snadná hra.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:papírek za sklo - parkování dodávky na parkovišti za značkou B04+DO
« Odpověď #9 kdy: 10 Listopadu 2019, 23:05:19 »

MMB to samozřejmě hodí na sprdel s tím, že pokud je do místa zákaz vjezdu, nesmí se tam ani parkovat a tedy lze aplikovat sprdel.
IP zaznamenána

Trinom

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:papírek za sklo - parkování dodávky na parkovišti za značkou B04+DO
« Odpověď #10 kdy: 11 Listopadu 2019, 20:46:35 »

Dobře. Co to tedy pro mě znamená? Představme si modelovou situaci, kdy jsem v pátek večer v té ulici naložil náklad a auto na víkend odstavil na ono parkoviště na jejím konci. Domnívám se, že to je dostatečné vysvětlení, proč jsem v tu dobu byl zásobování. Nikde jsem nenašel, že by to bylo jakkoliv vázané na živnost nebo firmu. Z laického pohledu by to tím pádem mělo jít pod stůl a šmitec, bez ohledu na to, kdo auto řídil. Jak to tady ale čtu, tak to vypadá, jako by na mě chystali kotel někde v pekle, kde mě budou vařit zaživa. Přijde mi to trošku absurdní, s ohledem na fakt, že tyhle parkovací kraviny se tu v Brně řeší v tom nejhorším případě 200 Kč pokutou. Jde mi o to, jestli opravdu v tomhle případě stojí za to jít do správka a strávit nad tím x-násobně víc času, než když se na MP stavím některý den odpoledne a podám vysvětlení.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:papírek za sklo - parkování dodávky na parkovišti za značkou B04+DO
« Odpověď #11 kdy: 11 Listopadu 2019, 21:03:22 »

Já bych se držel vozidla, jejichž řidiči, provozovatelé nebo přepravované osoby mají v místech za značkou bydliště, ubytování, sídlo nebo nemovitost a i pokud je to poměrně daleko od v zákoně definovaného místa, tak vzhledem k zaplněnosti Brna, tvrzení, že to bylo nejbližší volné místo, za kterým se nachází v zákoně definované místo.

« Poslední změna: 11 Listopadu 2019, 21:07:34 od vvvvvv »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:papírek za sklo - parkování dodávky na parkovišti za značkou B04+DO
« Odpověď #12 kdy: 11 Listopadu 2019, 21:16:40 »

Já bych určitě hlasoval pro správní řízení. Je velká šance, že to vyhrajete a navíc získáte zkušenosti, které budou k nezaplacení až půjde o něco vážného (třeba zákaz řízení). Riskujete jen málo.
IP zaznamenána

Trinom

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:papírek za sklo - parkování dodávky na parkovišti za značkou B04+DO
« Odpověď #13 kdy: 11 Listopadu 2019, 21:26:46 »

No dobrá.

Ad vvvvvv - na dopravní obsluhu bych se moc neodvolával, protože za touhle značkou je jen to parkoviště. Respektive tam je ještě hlinitá cesta kamsi do bývalé zahrádkové kolonie, kde je teď milionářská čtvrt, ale tam by soudnej člověk s takovou dodávkou vůbec nejezdil, bo by na 99% už nevyjel :-D
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:papírek za sklo - parkování dodávky na parkovišti za značkou B04+DO
« Odpověď #14 kdy: 12 Listopadu 2019, 10:11:48 »

Dopravní obsluha může být i přivezení soukromého nákladu - lednice, pračka..Můžete zkusit.
IP zaznamenána