30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Ukradená a opět nalezená motorka  (Přečteno 5556 krát)

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
[WIN] Ukradená a opět nalezená motorka
« kdy: 06 Listopadu 2019, 22:43:47 »

02.08.2019 mi nějaký parchant ukradl motorku (byla zaparkovaná na chodníku, jsem zvědav, zda to ještě bude mít dohru u MMB), tak jsem to nahlásil na fízly. Ne že bych si myslel, že by ji mohli najít, ale vše zlé je k něčemu dobré.

06.11.2019 mi byl (proti podpisu, nikoli fikcí) doručen dopis od PČR obsahující usnesení a vyrozumění. Dopis byl odeslán 19.09.2019, ale chvíli bloudil a byl doručen až 06.11.2019 (možná že i nějaký darebák nechal prodloužit úložní dobu zásilky přes webové stránky pošty).

K usnesení:

Vůbec se mi nelíbí, že by to měli fízlové bez práce odložit. Když už si je (ač nerad) platím z daní, tak ať se snaží. Samozřejmě včas podám stížnost v souladu s poučením. Předpokládám, že stačí blanketní a že lhůty se počítají stejně jako ve správním řízení (tj. stačí poslat v pondělí 11.11.2019).

Také bych se rád dostal ke spisu. Stačí zažádat dle InfZ? Nebo nějak jinak?

Zajímavost: Kdo že to tu motorku našel? To už fízlové taky začali používat Helmuta? :-)

K vyrozumění:

Vůbec se mi nechce se trmácet pro nepojízdnou motorku někam do fízlareálu, zvlášť když jsem si odvoz motorky někam do Tramtárie neobjednal. A ještě v konkrétní hodiny v pracovní dny a po telefonické domluvě? To už si nějak moc vymrčují.

Je nějaká varianta, jak fízly donutit, aby motorku dovezli na místo kde ji vzali nebo třeba do místa trvalého bydliště?

Také je zajímavá ta lhůta do 14 dnů od obdržení vyrozumění. To ji jako po marném uplynutí lhůty sešrotují?

Zajímavost: Vyrozumění je datováno na 14.08.2019, ale dopis byl odeslán 19.09.2019. Takže ukradenou motorku mají po drtivou většinu doby fízlové. Tak váhám, kdo více naplňuje pojem "zloděj". Zda neznámý pán v kapuci a nebo spíše fízl.
« Poslední změna: 06 Listopadu 2019, 22:58:03 od Číkus »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Ukradená a opět nalezená motorka
« Odpověď #1 kdy: 11 Listopadu 2019, 00:28:59 »

Nejprve tedy pošlu jen blanketní stížnost a přidám infožádost o zaslání kompletního spisu.

Má někdo nápad, jak je donutit dopravit motorku zpět na místo odkud ji ukradli?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Ukradená a opět nalezená motorka
« Odpověď #2 kdy: 20 Listopadu 2019, 21:36:40 »

20.11.2019 mi byl doručen dopis identický s dopisem z 06.11.2019 (navíc pouze jeden konec řádku). Možná by se nabízela stížnost, že plýtvají veřejnými penězi (na poštovném), když posílají identickou věc dvakrát.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Ukradená a opět nalezená motorka
« Odpověď #3 kdy: 05 Srpna 2020, 20:32:50 »

Doručena urgence.

Ani trochu se mi nelíbí, že bych měl na vlastní náklady přepravovat pravděpodobně nepojízdnou motorku z místa, kam ji fízlové bez mého svolení přemístili (není to krádež?). Samozřejmě je zde varianta, že bych je vyzval "ať motorku neprodleně vrátí na místo, ze kterého ji ukradli". Proč by ji vlastně nemohli vrátit podle § 80 TŘ? I to vymrčování předchozí domluvy po telefonu mi přijde ujeté.

Ale podíval jsem se na v urgenci zmiňovaný § 12 zák. 279/2003 Sb., zejména pak na druhou část prvního odstavce. Prozatím mne o mém právu se závazně vyjádřit k nejnižší ceně nepoučili. Druhý odstavec umožňuje prodat věc bez souhlasu obviněného, ... Obviněného?! Je vůbec ta motorka zajištěným majetkem ve smyslu tohoto zákona a lze ji prodat podle § 12? Necítím se býti obviněným (teda pokud mi do toho nehodí vidle § 1(7)) a nepředpokládám, že by o mém majetku měl rozhodovat obviněný z krádeže (pokud by byl někdo obviněn). Nebyla navíc motorka zajištěna za účelem provedení důkazu?

(povzdech: A to jsem doufal, že si vystačím se znalostí ZPPK, vyhlášky, SprŘ a PřesZ...)
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Ukradená a opět nalezená motorka
« Odpověď #4 kdy: 03 Června 2021, 21:32:30 »

Doručena urgence 02.

Co jim na to napsat? Třeba něco takového?

Motorku vraťte tam, kde jste ji ukradli. Konkrétní termín vrácení je nezbytné předem domluvit s majitelem.

A ano, motocykl může být prodán, za 50000 Kč je váš. Ale náklady na evidenčku, přepis a podobné kraviny si platíte sami.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:Ukradená a opět nalezená motorka
« Odpověď #5 kdy: 04 Června 2021, 04:18:23 »



... Proč by ji vlastně nemohli vrátit podle § 80 TŘ?
...
Předpokládal bych, že podle toho paragrafu 80 musí postupovat nebo rozhodovat jen o věcech vydaných nebo odňatých, což jsou předchozí paragrafy 78 a 79. Motorka je ale věc nalezená, nikdo ji nevydal ani neodňal podle paragrafů 78 a 79.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Ukradená a opět nalezená motorka
« Odpověď #6 kdy: 06 Ledna 2022, 21:34:07 »

06.01.2022 doručeno usnesení. Motorka se prodá.

To jsou věci. Já jsem měl za to, že motorka se neumí prodat, že motorku může legálně prodat majitel (příp. jeho zmocněnec) a nebo nelegálně ten, kdo ji třeba ukradl.

Zajímavé je jejich mozkové myšlení:
1. Věc, která byla vydána nebo odňata může být prodána.
2. Motorka nebyla vydána nebo odňata, přesto může být prodána.
3. U věci, která byla vydána nebo odňata, proběhne rozhodnutí o vrácení věci.
4. Motorka nebyla vydána nebo odňata, neproběhne rozhodnutí o vrácení věci.

Co těm kurvám zlodějským napsat? Už by tu motorku mohli také pomalu vrátit.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Ukradená a opět nalezená motorka
« Odpověď #7 kdy: 07 Ledna 2022, 00:23:20 »

Tak pokud uskladneni ztraci  na hodnote, to je pomerne lzive tvrzeni, nebo ho mimoradne spatne skladuji.

Patrne je nutne podat stiznost s odkladnym ucinke a doptat se podle jakeho ustanoveni, protoze  tam neni pouceni, krome lhuty.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Ukradená a opět nalezená motorka
« Odpověď #8 kdy: 10 Ledna 2022, 01:34:07 »

asi jim pošlu něco takového:

Podávám stížnost proti usnesení č.j. KRPB-173097-43/TČ-2019-060214.

Motocykl se neprodá, neboť motocykl se neumí prodat. Rozhodně jej také v této situaci neprodáte vy, neboť vám nepatří a jak jste ve svých chytrých hlavičkách sami vymysleli, motocykl nebyl vydán ani odňat, nemůžete jej ani prodat podle § 80 odst. 1 trestního řádu.

Pokud skutečně toužíte motocykl prodat, musíte si jej nejprve ode mne koupit. Motocykl vám rád prodám za 50 000 Kč, přičemž náklady na přepis (správní poplatek, evidenční kontrola, případně další náklady spojené s prodejem) hradíte vy.

Jestliže však o koupi motocyklu nemáte zájem, pak jej vraťte na místo, kde jste jej nalezli (to je nějaký eufemismus pro ukradli?), neboť jste neměli žádné právo se jej zmocnit. A začněte šetřit na proplacení případných škod, které jste na motocyklu způsobili při jeho ukradení, při jeho nevhodném skladování (sami tvrdíte, že úschovou ztrácí na hodnotě), případně jiným způsobem. Pronájem motocyklu vám samozřejmě naúčtuji také. O způsobu potrestání konkrétních policistů si přeji být vyrozuměn.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Ukradená a opět nalezená motorka
« Odpověď #9 kdy: 04 Února 2022, 22:06:28 »

Doručeno usnesení od městské státní zastupíče.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Ukradená a opět nalezená motorka
« Odpověď #10 kdy: 11 Dubna 2022, 23:12:00 »

Doručeno další usnesení od městské státní zastupíče.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Ukradená a opět nalezená motorka
« Odpověď #11 kdy: 12 Dubna 2022, 09:37:54 »

Fízl v usnesení na str. 2 nahoře prohlásil, že není pochyb o tom, že jste vlastníkem zmíněného motocyklu.
No tak bych jim ty pochyby předložil a motocykl prodal nějakému kamarádovi. Kopii kupní smlouvy jim může poslat kamarád s výzvou k vydání věci. Odhaduji, že byste toho kamaráda mohl na základě plné moci i zastupovat při vydávání věci, již jako zmocněnec....
Pozor na povinnost ohlásit změnu vlastníka registru vozidel do 10 prac. dnů  - šlo by např. odstoupení od smlouvy z vaší strany 9. den z důvodu porušení nějaké smluvní povinnosti. Kamarád by to pouze opomněl sdělit fízlovi.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Ukradená a opět nalezená motorka
« Odpověď #12 kdy: 12 Dubna 2022, 10:51:00 »

Ale to není špatný nápad, prodám motorku Blondi.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 651
    • Zobrazit profil
Re:Ukradená a opět nalezená motorka
« Odpověď #13 kdy: 12 Dubna 2022, 12:56:11 »

....kupní cenu stanovte na 49.900 Kč a k předání došlo společně s podpisem smlouvy. Ať má fízl o čem přemejšlet.....
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 023
    • Zobrazit profil
Re:Ukradená a opět nalezená motorka
« Odpověď #14 kdy: 18 Srpna 2022, 01:16:17 »

16.08.2022 doručeno usnesení PČR.

Kurvy zlodějské měly tu drzost můj motocykl prodat. Váhám nad dalším postupem:

0. Měly ty kurvy vůbec právo můj majetek prodat?
1. Podat stížnost? Blanketní?
2. Zkusit nahlédnout do spisu u MV, zjistit kupujícího a jet si ukradený motocykl vyzvednout? (třeba za asistence policie :-) )
3. Prodal jsem v mezičase motocykl Blondi?
IP zaznamenána