30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Zónové čištění a nepojízdné vozidlo  (Přečteno 4442 krát)

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
[WIN] Zónové čištění a nepojízdné vozidlo
« kdy: 06 Listopadu 2019, 20:07:09 »

Ahoj,

zítra máme zónové čištění a já jsem zjistil, že naše druhé auto má totálně vymlácenou baterii. Bohužel teď skutečně nemám čas, ani možnost to nějak řešit.
Existuje proti tomu nějaká obrana? Už se u nás neodtahuje, jen se dávají pokuty, prý od 500 výš..
Napadlo nás dát na auto papír, který by upřimně popisoval situaci, ale to bychom jen spoléhali na dobrosrdečnost lokální MP..

Napadá mě v zásadě několik variant, jak by se toto mohlo obhájit. Prostě na Policii, či u SO říct pravdu a doložit to třeba fakturou za nabití baterku. Ale nevím, jestli toto má vysokou šanci na úspěch.. Chtěl bych mít 100% jistotu, jinak si zítra výrazně přivstanu a budu shánět novou baterku k zapůjčení.

Díky
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zónové čištění a nepojízdné vozidlo
« Odpověď #1 kdy: 06 Listopadu 2019, 20:26:04 »

Pokud je nutná 100% jistota, tak nepomůže nic. Máte ale 100% jistotu, že zítra nezaspíte a stihnete včas baterku sehnat?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Zónové čištění a nepojízdné vozidlo
« Odpověď #2 kdy: 06 Listopadu 2019, 20:34:00 »

Možnost sehnat nechat sehnat náhradní baterku máme, ale bude to znamenat velkou nepříjemnost  ;D Ale co se dá dělat.

Když jsem se ptal na 100% variantu tak jsem myslel něco ve stylu "No ale to světlo svítilo, když jsem s tím vyjížděl." nebo odmítnutí výpovědi v případě záboru.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zónové čištění a nepojízdné vozidlo
« Odpověď #3 kdy: 06 Listopadu 2019, 20:42:32 »

Je poměrně slušná šance, že případné odvolání shnije u Krajského úřadu Středočeského kraje.
IP zaznamenána

sennheiser

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 906
    • Zobrazit profil
Re:Zónové čištění a nepojízdné vozidlo
« Odpověď #4 kdy: 06 Listopadu 2019, 20:51:53 »

Mslím, že nastartovat pomocí startovacích kabelů a popojet o ulici vedle bude menší opruz než pak řešit něco s MP a SO..
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zónové čištění a nepojízdné vozidlo
« Odpověď #5 kdy: 06 Listopadu 2019, 20:53:13 »

Nebo požádat obecní opičáky aby pomohli s odtlačením nepojízdného vozu.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Zónové čištění a nepojízdné vozidlo
« Odpověď #6 kdy: 07 Listopadu 2019, 09:10:11 »

Doporučuji za cca 600,- koupit kabely. Jednak to vyřeší stávající problém, jednak je to v hodnotě případné pokuty, jednak si je můžete nechat v autě pro případ potřeby.

Ad. Číkus: Jak městapo nesnáším, tak tady v Olomouci jsem viděl foto, kde opravdu přes kabely pomáhali startovat. Co mě na tom zarazilo nejvíc bylo, kolika lidem to VADILO??!! Konečně ty opice udělaly něco užitečného a lidi zase remcaj.. (jo, já vím, to budou vždycky..)
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Zónové čištění a nepojízdné vozidlo
« Odpověď #7 kdy: 07 Listopadu 2019, 09:51:13 »

Ano, to je takové laciné modré PR. Někde si za tím účelem dokonce MP pořídí booster, pak jednou za rok někomu pomůžou (navíc je to často zinscenované, na místě už čeká fotograf z radničního plátku ...).

Realitě mnohem víc odpovídá případ, který též prolétnul médii - strážníci si při zevlování vytloukli baterii a dobrákovi, který jim auto přes kabely nahodil, poděkovali tím, že mu za cosi dali pokudu (ale protože jim pomohl, tak to bylo kamarádsky jen za 3 kila ...).
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Zónové čištění a nepojízdné vozidlo
« Odpověď #8 kdy: 07 Listopadu 2019, 09:54:43 »

V Praze cca 8 let dozadu MP dokonce pomáhala nějakým pseudoteréňákem vytahovat auta, co nemohla vyjet z parkovacích míst. Často to bylo v ZPS a kupodivu docela tolerovali, že tam nepojízdné auto stálo i po vypršení zaplaceného parkování..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Keach

  • Příspěvků: 43
    • Zobrazit profil
Re:Zónové čištění a nepojízdné vozidlo
« Odpověď #9 kdy: 07 Listopadu 2019, 10:13:45 »

Já řešil kdysi něco podobného. Neměl jsem řidičák (oprávnění). Ráno jsem dostal vynadáno od dělníka. Pak přišel policajt (obecní), vysvětlil jsem mu situaci. Dva chlápci mi pomohli auto odtlačit na již uklizenou část parkoviště a bez pokuty. Ovšem jestli je pro vás výměna baterie, případně nabíječka nebo kabely nepříjemnost, tohle bude asi větší. :-D
IP zaznamenána

Sk1X1

  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
Re:Zónové čištění a nepojízdné vozidlo
« Odpověď #10 kdy: 07 Listopadu 2019, 11:41:56 »

OFFTOPIC: Ačkoliv moc pozitivních zkušeností nemam, tak když jsem v Plzni potřeboval nahodit auto (stálo dlouho a baterka se vytloukla), tak jsem prostě zavolal na MP a ty poslali dva od nich, co mi auto normálně nahodili přes kabely. A fotograf u toho teda nebyl :-)

A k tématu, když je u nás blokový čistění, tak soused s nepojízdným autem prostě hodil do auta za okno trojhúhelník a oni ho nechali. Na druhou stranu tam to auto stálo už při rozdávání značek zákazu zastavení, takže ho nejspíš měli vyfocený na stejným místě.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Zónové čištění a nepojízdné vozidlo
« Odpověď #11 kdy: 07 Listopadu 2019, 11:43:28 »

johncreek> Jak to dopadlo?
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 471
    • Zobrazit profil
Re:Zónové čištění a nepojízdné vozidlo
« Odpověď #12 kdy: 16 Září 2020, 11:48:54 »

johncreek> Jak to dopadlo?

Sorry za nedoplnění. Dopadlo to tak, že ten polovrak jsme nerozchodili, nicméně provozovatelka oznámila na MP, že by to ráda odstranila, ale prostě nemůže a oni že OK a že jim to je prostě jedno. Že máme dát za okno trojúhelník a oni to řešit nebudou. A neřešili.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.