30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 7

Autor Téma: [LOST] Průjezd na červenou, zastavení MP  (Přečteno 45257 krát)

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #30 kdy: 26 Ledna 2020, 21:02:20 »

Však také ještě neproběhlo správní řízení. Pro inspiraci si pročtěte co nejvíce již ukončených případů.

Studoval jsem tady co se jen lehce blizilo stejne situaci, ale moc mi to nedalo, resp. si dokážu představit, ze po odporu bude ústní jednání, kde všichni budou tvrdit to svoje a na základě výpovědi  těch dvou mestaku dostanu flastr. :) a ze by se mi chtělo s tím k soudu, to se říct nedá teda.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #31 kdy: 26 Ledna 2020, 22:25:15 »

Z příkazu: "v nepřímém úmyslu dopustil přestupku proti pořádku ve státní správě" To psal který retardovaný parazit z MMB?

Také to mohlo třeba klouzat nebo mohly selhat brzdy.
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #32 kdy: 27 Ledna 2020, 05:27:56 »

No ono jich tam moc normálních není :) Jinak dle videa to na to všechny tady ty možnosti neuhraju, to byl mega kiks...:) Tady ty obraty jsou všude možně ve spíše, ale není to asi nic vyloženě vadného, nebo?
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #33 kdy: 27 Ledna 2020, 08:05:43 »

Jeden dotaz bych měl: nemůže mít MP kvalitnější záznam, než ten který je uveden ve spisu?
Po zahájení správního řízení se bduou snažit najít další důkazy, tak by mě zajímalo kde....

Díky za rady
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #34 kdy: 27 Ledna 2020, 20:48:03 »

proto jsem psal, že lépe nevypovídat
důkazy o vině mají dodat oni
to že tomu tak v praxi nebývá je již jiná pohádka

čili aktuálně neházet flintu do žita !
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #35 kdy: 06 Února 2020, 10:25:12 »

Update: po podaném odporu přišlo nařízení ústního jednání. Přikládám i sem. Někdo nějaký tip? :-(

Poslal bych jim žádost o:
žádám o poskytnutí informace o řízení vedeném pod výše uvedenou sp. zn., a to konkrétně jaké důkazy plánuje správní orgán provést během ústního jednání dne....

Něco dalšího by se dalo využít?

Nemusí být někde uvedevo výslovně, že bylo zahájeno správní řízení?

Díky
« Poslední změna: 06 Února 2020, 10:56:06 od jokinen »
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #36 kdy: 06 Února 2020, 11:14:06 »

Správní řízení bylo zahájeno Příkazem, tohle je vyrozumění o pokračování toho řízení.
Píše se tam, že byl přivolán svědek (předpokládám zasahující poloopice). Pokud to nemáte daleko, nebylo by špatné nahlédnout do spisu a pořídit úplnou kopii (vč. inkriminovaného videa), abyste měl možnost připravit si na pana svědka zvídavé otázky (např. zda po celou dobu udržel vizuální kontakt se sledovaným vozidlem). Určitě by bylo vhodné být výslechu svědka přítomen, samotné Vaše vyjádření by následně bylo vhodné podat písemně ve lhůtě, kterou Vám k tomu správní orgán jistě poskytne.

Ed.: Koukám, že jste již nahlédnout byl. Je nepravděpodobné, že by správní orgán měl video v lepší kvalitě, než Vám jej přehrál při nahlédnutí do spisu (ovšem aby bylo možné s naprostou určitostí říci, co na něm je či není vidět by to chtělo mít jeho kopii, ne nahrané z monitoru).
« Poslední změna: 06 Února 2020, 11:22:09 od plešoun »
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #37 kdy: 06 Února 2020, 11:21:38 »

Správní řízení bylo zahájeno Příkazem, tohle je vyrozumění o pokračování toho řízení.
Píše se tam, že byl přivolán svědek (předpokládám zasahující poloopice). Pokud to nemáte daleko, nebylo by špatné nahlédnout do spisu a pořídit úplnou kopii (vč. inkriminovaného videa), abyste měl možnost připravit si na pana svědka zvídavé otázky. Určitě by bylo vhodné být výslechu svědka přítomen, samotné Vaše vyjádření by následně bylo vhodné podat písemně ve lhůtě, kterou Vám k tomu správní orgán jistě poskytne.

Spis jsem vkládal sem, video i kopii mám..ty otázky mě moc nenapadají :-) Co by mě ale teď zajímalo: bude ústní jednání, kde bude opičák/ci a já jim budu moci dávat otázky. Dle videa např. jak mohou vědět, že nezastavili jiné vozidlo, když dle kamerových záznamů nebylo celou dobu v dohledu a byla tam i jiná auta. On mi něco odpoví, já si to nahraju, na otázky ze strany správního orgánu neodpovím a následně se  tomu vyjádřím? Moc mi totiž není jasné, co se tam bude dít :)) Díky za rady
!!!
IP zaznamenána

plešoun

  • Příspěvků: 193
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #38 kdy: 06 Února 2020, 11:48:00 »

Zhruba tak nějak to bude. Nahrávat byste měl nepřetržitě a ideálně dvěma nezávislými zařízeními již od samotného vstupu do budovy, pro případ že by tam byli svědci před Vámi a dostávali instrukce od správního orgánu, z toho stejného důvodu by nebylo špatné být tam o něco dříve (možná jsem paranoidní, ale v ukončených případech jsem toto zahlédl).
Připravit si pevný seznam otázek dopředu není úplně možné, je třeba sledovat vývoj situace a reagovat podle toho. Tady mě napadá např. značka a typ vozu, jakou mělo barvu, kolik v něm sedělo lidí, co měli na sobě, jaké byly povětrnostní podmínky, zda se řidič snažil před křižovatkou zastavit nebo ne, zda byl udržen vizuální kontakt mezi mp a sledovaným vozidlem, jakou rychlostí jelo sledované vozidlo, jaká byla hustota provozu, jakou rychlostí jelo vozidlo mp při honění (které trvalo neúměrně dlouho tomu, že vozidlo jež mělo projet na červenou nejelo nijak zvlášť rychle a bez majáků nemohlo tak rychle prokličkovat hustou dopravou) atp. Chce to směřovat výslech tak, aby vyvstaly rozpory mezi videem a výpovědí svědka, a pokud bude svědků více, tak i najít rozpory mezi jejich výpověďmi.
(A samozřejmě se u toho nějak stupidně neprokecnout, typu "když jste mě viděli projet na červenou" nebo tak, zkrátka nedat jim nic co by mohli použít proti Vám.)
« Poslední změna: 06 Února 2020, 11:53:23 od plešoun »
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 300
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #39 kdy: 06 Února 2020, 14:39:36 »

Ještě tou nepadlo, že pokud bude opičáků více, tak je vyslýchat jednotlivě a nedat jim prostor pro konzultaci/synchronizaci odpovědí. Pak je snadné najít rozpory v jejich výpovědích. Dále si říkám, že by bylo dobré otestovat nějak jejich fenomenální paměť (pamatují si naprosto přesně co se stalo při rutinní kontrole dva roky zpátky a podobně).
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #40 kdy: 07 Února 2020, 06:28:20 »

Ještě tou nepadlo, že pokud bude opičáků více, tak je vyslýchat jednotlivě a nedat jim prostor pro konzultaci/synchronizaci odpovědí. Pak je snadné najít rozpory v jejich výpovědích. Dále si říkám, že by bylo dobré otestovat nějak jejich fenomenální paměť (pamatují si naprosto přesně co se stalo při rutinní kontrole dva roky zpátky a podobně).

Já měl za to, že to řídí správní orgán, o to můžu požádat? Já tam nidky nebyl :)))
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #41 kdy: 14 Února 2020, 13:02:27 »

Zatím bez vyjádření, Új je nařízeno na konec února.
Přikládám žádost o informace jen tak pro info, jak to tady u nich vypadá.
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #42 kdy: 21 Února 2020, 12:39:52 »

DNES velké překvapení. 11.2.2020 jsem žádal o poskytnutí informací viz. výše - jaké důkazy (a osoby) bude SO provádět během ústního jendání.
SO mi 13.2.2020 poslal Sdělení viz. příspěvek výše, kde uvádí co vše tedy bude provádět. Nic konkrétního, ale ok, odpověděl.

A dnes (21.02.2020) mi přišlo od stejného SO (jiný referent) Rozhodnutí - zamítnutí (přiloženo), kde obsáhle vysvětlují, že mi poskytnutí informací je nepřípsutné :o

Nedá se z toho něco vytěžit? Jak může správní orgán jednou odpovědět sdělením a jednou zamítnutím žádosti?

Slepou verzi opět přikládám

Někdo nějaké nápady?
IP zaznamenána

Tez

  • Příspěvků: 244
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #43 kdy: 21 Února 2020, 12:54:20 »

Nedá se z toho něco vytěžit?
Můžete podat odvolání a aspoň je trochu zaměstnat.

Jak může správní orgán jednou odpovědět sdělením a jednou zamítnutím žádosti?
Jak vidíte, tak celkem snadno :)
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #44 kdy: 24 Února 2020, 08:39:19 »

Nedá se z toho něco vytěžit?
Můžete podat odvolání a aspoň je trochu zaměstnat.

To je sice nice to have, ale ne jaksi úplně cílem ultimátním :-)

Jak může správní orgán jednou odpovědět sdělením a jednou zamítnutím žádosti?
Jak vidíte, tak celkem snadno :)

Ach jo..co s tím ale?

Někdo nějaké tipy? Ústní jednání je zítra :-(
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 7