30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: [1] 2 3 ... 7

Autor Téma: [LOST] Průjezd na červenou, zastavení MP  (Přečteno 45264 krát)

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
[LOST] Průjezd na červenou, zastavení MP
« kdy: 05 Listopadu 2019, 07:22:39 »

Zdravím všechny,
letos někdo s podobným autem kolem 21*00 projel červenou na Tomkovo náměstí v Brně. (jel  zvrchu z tunelu a oni auto vpravo uplne u kraje)
Po chvilce za mnou opice z MP, majáky, zastavil jsem.
Opice mě pouze požádala o doklady (ŘP, OP) a za chvilku přišel s druhou opicí a ptal se jestli jsem si vědom průjezdu červené.
Řekl jsem, že ne. Pak přišel pro ORV, to jsem mu taky dal a následně mi vše vrátil, že to pošle do správního a jeli dopryč.
Docela mě zarazilo, že nebyl žádnej papír s vyjádřením atd..? Je to normální?
Je tady někde sepsáno co teď bude?

Díky za radu, od MP jsem to ještě nezobal :D
« Poslední změna: 10 Února 2020, 06:32:25 od jokinen »
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #1 kdy: 05 Listopadu 2019, 08:00:21 »

Řekl bych, že to neměli natočené a jen to zkoušeli... Proto ani papír a nejspíš ani nic nebude..
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #2 kdy: 05 Listopadu 2019, 08:54:38 »

Řekl bych, že to neměli natočené a jen to zkoušeli... Proto ani papír a nejspíš ani nic nebude..

Já totiž nevím, jak široký úhel záběru mají jejich kamery v autě. Předpokládám, že to mají zapmnuté pořád..tzn. řidiče mají, nahrávku taky..jak kvalitní je, to už bychom se podívali později..:) Ale můžou to bez dalšího předat do správního řízení, když už mě zastavili?
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #3 kdy: 05 Listopadu 2019, 09:07:05 »

Nestahujte kalhoty, kdyz brod je jeste daleko. Nevime, jestli maji zaznam, prokazuje-li prestupek, zachycuje-li Vase auto od udajneho projeti az do zastaveni, chce-li se jim to vypisovat atd. Ted nema smysl spekulovat. Co smysl ma je najit si tady podobne pripady a nastudovat je.
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #4 kdy: 05 Listopadu 2019, 09:36:34 »

Nestahujte kalhoty, kdyz brod je jeste daleko. Nevime, jestli maji zaznam, prokazuje-li prestupek, zachycuje-li Vase auto od udajneho projeti az do zastaveni, chce-li se jim to vypisovat atd. Ted nema smysl spekulovat. Co smysl ma je najit si tady podobne pripady a nastudovat je.

Dělám co můžu, lecos jsem už studoval u rychlosti, ale správní řízení vs. MP je novum :D Momentálně jsem u toho, zda-li mu to MUSÍ poslat do datovky nebo mohou :-)))
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #5 kdy: 05 Listopadu 2019, 09:52:46 »

Dělám co můžu, lecos jsem už studoval u rychlosti, ale správní řízení vs. MP je novum :D Momentálně jsem u toho, zda-li mu to MUSÍ poslat do datovky nebo mohou :-)))
Nebude to vs MP, ale vs magistrát Brna, kam to opice možná pošlou. Pokud máte datovku jako fyzická osoba, tak musí doručovat do ní.
Ale pokud třeba přijdete nahlédnout do spisu nebo vyberete schránku a zareagujete na dopis, máte doručeno i bez datovky.
Dokud nic nepřijde, netřeba se znepokojovat.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 677
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #6 kdy: 05 Listopadu 2019, 10:11:07 »

Nestahujte kalhoty, kdyz brod je jeste daleko. Nevime, jestli maji zaznam, prokazuje-li prestupek, zachycuje-li Vase auto od udajneho projeti az do zastaveni, chce-li se jim to vypisovat atd. Ted nema smysl spekulovat. Co smysl ma je najit si tady podobne pripady a nastudovat je.

Dělám co můžu, lecos jsem už studoval u rychlosti, ale správní řízení vs. MP je novum :D Momentálně jsem u toho, zda-li mu to MUSÍ poslat do datovky nebo mohou :-)))


Tak to nejste daleko, ale i to málo je teď zbytečné řešit. Prostě na to zapomeňte a až, pokud vůbec, něco dorazí, to řešte.
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #7 kdy: 20 Ledna 2020, 12:56:51 »

Tak opičáci už to poslali, vkládám anonymní verzi..Zaujalo mě, že mě zastavili a nedali mi žádný papír...
Neměl by někdo radu co teď a jaká jsou rizika? Teď 3.5 a 5 bodů, pokud se nepletu,.
Pokud podám odpor, můžou tam napařit nějaké další náklady?
Nejsem v tom zběhlý :-)

Díky za rady
« Poslední změna: 20 Ledna 2020, 13:10:51 od jokinen »
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #8 kdy: 20 Ledna 2020, 13:11:26 »

Zas tak anonymní ta verze není :-)
Doporučuji vyexportovat do jpeg, v malování zamazat nebo vygumovat citlivé údaje a pak to sem dát buď jako jpeg, nebo pdf.


Stáhl jsem to, upravíme. Díky!!
IP zaznamenána

j0hn

  • Příspěvků: 268
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #9 kdy: 20 Ledna 2020, 13:28:39 »

Pokud podám odpor, můžou tam napařit nějaké další náklady?

Pokuta už vyšší být nemůže. V případě prohry se částka navýší o náhrady nákladů řízení - 1000 Kč.
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #10 kdy: 20 Ledna 2020, 13:55:37 »

Tak sand už teď to bude ok :-)
« Poslední změna: 20 Ledna 2020, 14:56:21 od jokinen »
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #11 kdy: 20 Ledna 2020, 14:57:43 »

Nerad to tu zasírám, když nemám nic konkrétního k tématu, ale anonymizace ani nyní není dostatečná - text tam stále je, byť je zakrytý efektním červeným proužkem. Za použití ctrl+c a ctr+v jej lze extrahovat.

Oh naopak...díky moc za ZV..Netušil jsem, že to i takto jde kopírovat :o

Pohraju si s tím´...

« Poslední změna: 21 Ledna 2020, 06:31:05 od jokinen »
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #12 kdy: 21 Ledna 2020, 06:30:43 »

1. akce v řízení - zahájení příkazem



Kdyby měl někdo radu, budu rád...
« Poslední změna: 03 Března 2020, 08:37:41 od jokinen »
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #13 kdy: 21 Ledna 2020, 06:32:24 »

Nestahujte kalhoty, kdyz brod je jeste daleko. Nevime, jestli maji zaznam, prokazuje-li prestupek, zachycuje-li Vase auto od udajneho projeti az do zastaveni, chce-li se jim to vypisovat atd. Ted nema smysl spekulovat. Co smysl ma je najit si tady podobne pripady a nastudovat je.

Můžu dotaz? Pokud nezachycuje auto po celou dobu, tak co lze tvrdit? Výměna řidiče?
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #14 kdy: 21 Ledna 2020, 06:40:52 »

Dělám co můžu, lecos jsem už studoval u rychlosti, ale správní řízení vs. MP je novum :D Momentálně jsem u toho, zda-li mu to MUSÍ poslat do datovky nebo mohou :-)))
Nebude to vs MP, ale vs magistrát Brna, kam to opice možná pošlou. Pokud máte datovku jako fyzická osoba, tak musí doručovat do ní.
Ale pokud třeba přijdete nahlédnout do spisu nebo vyberete schránku a zareagujete na dopis, máte doručeno i bez datovky.
Dokud nic nepřijde, netřeba se znepokojovat.

Ad níže - přišlo to...Lze se mrknout do spisu, pořídit kopii a pak následně podat odpor? Možná blbé dotazy, ale logika v těcvhto zákonech jaksi není moc.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3 ... 7