30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 5 6 [7]

Autor Téma: [LOST] Průjezd na červenou, zastavení MP  (Přečteno 45256 krát)

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #90 kdy: 18 Května 2020, 21:14:15 »

Už jsem si dal bokem penízky na opičáky, ale objevila se malá naděje a jsem ještě více zvědavý co se bude dít dál :-)

Přikládám rozhodnutí SO2, kterým rozhodnutí ruší a vrací k SO1 :-)


Čistou verzi přikládám, rady a scénáře vítám :-)
« Poslední změna: 18 Května 2020, 21:16:24 od jokinen »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #91 kdy: 18 Května 2020, 21:33:20 »

Proti rozhodnutí SO2 podejte žádost o přezkum.
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #92 kdy: 19 Května 2020, 08:09:16 »

Proti rozhodnutí SO2 podejte žádost o přezkum.

Vám to asi je jasné, ale já jsem zmatený. SO2 rozhodl víceméně v můj prospěch,ne? Má podávat žádost o přezkum = správní žaloba? Nebo je ještě jiný přezkum? Díky
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 408
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #93 kdy: 19 Května 2020, 12:47:12 »

Žídost o přezkum rozhodnutí SO2 se podává komu? Znovu SO2?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #94 kdy: 19 Května 2020, 13:45:51 »

jokinen> SO2 rozhodl ve Váš prospěch, ale zatím řízení nezastavil. Proto je na místě pokračovat v obstrukčních technikách, jako je právě třeba žádost o přezkum (která je na rozdíl od správní žaloby zdarma).

Lafayette> Rozhoduje ministerstvo dopravy a já to podávám k SO2. Ale je asi skoro jedno, zda to podat k SO2 nebo k MD, oni si to rádi předají.
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #95 kdy: 19 Května 2020, 23:04:37 »

jokinen> SO2 rozhodl ve Váš prospěch, ale zatím řízení nezastavil. Proto je na místě pokračovat v obstrukčních technikách, jako je právě třeba žádost o přezkum (která je na rozdíl od správní žaloby zdarma).

Lafayette> Rozhoduje ministerstvo dopravy a já to podávám k SO2. Ale je asi skoro jedno, zda to podat k SO2 nebo k MD, oni si to rádi předají.

Tak to beru jako další krok, ale mě by hrozně zajímala reakce SO1, co tam ti kluci vymyslí...Chápu, že jediná jejich šance je opičák č.2, toho nějak povařím zaživa, ale co dál mohou udělat kromě outu a čekání na prekluzi?

IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #96 kdy: 19 Května 2020, 23:11:50 »

Necitujte bezprostředně předcházející příspěvek. Díky.

Další krok po čem? Mám za to, že u těch Brněnských mantáků je vcelku reálné, že by k přezkumu na MD poslali originál spisu a nenechali si jeho kopii, takže by až do rozhodnutí o přezkumu nemohli dělat vůbec nic.
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #97 kdy: 19 Května 2020, 23:14:46 »

Necitujte bezprostředně předcházející příspěvek. Díky.

Další krok po čem? Mám za to, že u těch Brněnských mantáků je vcelku reálné, že by k přezkumu na MD poslali originál spisu a nenechali si jeho kopii, takže by až do rozhodnutí o přezkumu nemohli dělat vůbec nic.

Tak dejme tomu, že budem hrát nějakou fair-play s JMK a necháme to na dalším kroku. Oni to vrátili na MMB, tak potom budu informovat, co kluci udelají tam. Je mi už ted líto toho opičáka. Stydím se za MP.
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #98 kdy: 02 Června 2020, 10:53:31 »

Máme tady pokračování ságy, očekávané pokračování - výslech opičáka č.2.

Jsme zvědavý, jak moc si tento nastuduje spis a záznamy, než tam půjde.

Přikládám pro úplnost :-)
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #99 kdy: 29 Června 2020, 16:38:27 »

Tak po nařízeném ústním jednání jen tak ze srandy vkládám přepis. Úvod (poučení) a závěr vynechávám, jinak je přepis doslovný. Je těžké pochopit skladbu vět toho měšťáka, ani SO mu nerozuměl :-)

Trošku mne zaujal závěr hned po skončení, kdy SO konstatuje, že Rozhodnutí tam už nechá z prvního kola, protože je přesvědčený, že jsem to byl já. Přito SO2 uvádí v rozhodnutí:


Ze správního spisu především není zřejmé, zda vozidlo, které projelo křižovatkou, aniž by respektovalo světelný signál „Stůj“, bylo vozidlo obviněného, kterého následně hlídka Městské policie zastavila. Přímo z videozáznamů založených ve spisu tato skutečnost totiž nevyplývá. Vzhledem k podrobnému rozboru záznamů ze služebního vozidla i městského kamerového systému správním orgánem I. stupně se varianta, že hlídka MP zastavila skutečně vozidlo, jehož řidič se dopustil předmětného přestupku, jeví jako pravděpodobná, nicméně to není postaveno najisto. Pro konstatování viny musí být skutkový stav zjištěn tak, aby o něm nebyly důvodné pochybnosti. 

K odstranění pochybností ohledně skutkového stavu pak bylo nejvhodnějším dostupným prostředkem provést výslech obou zasahujících strážníků jakožto svědků. Právě oni mohli nejsnáze dosvědčit, že vozidlo, které viděli projet křižovatkou na červenou je vozidlem obviněného. Zde odvolací správní orgán konstatuje, že svědecká výpověď strážníka, který ve věci byl vyslechnut, se jeví poněkud zmatečnou – už jen proto, že v několika bodech je v rozporu s videozáznamem ze služebního auta. Závěr, že ze subjektivního pohledu svědka se jednalo o správné vozidlo pak také není úplně přesvědčivý. Za této situace bylo extrémně žádoucí vyslechnout i druhého ze zasahujících strážníků, a to poté, až by jeho pracovní neschopnost pominula.


-> že bych zkusil ještě námitku podjatosti? :-)
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #100 kdy: 21 Července 2020, 15:16:54 »

Tak ca po měsíci SO1 vydal nové rozhodnutí, kde sice rozpitval všechny možné auta a jejich znaky, ale přito  statečně ignoroval námitky SO2...některé pasáže jsou hodně úsměvné :-)

hezké čtení a já jdu psát odvolání
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #101 kdy: 03 Srpna 2020, 15:52:15 »

Po odvolání, kde jsem poukazoval na to, že výslech druhého strážníka nepřinesl nic nového (což nepřinesl, naopak), JMK rozhodl ve prospěch SO1 a odvolání zamítl na základě kamery opičáka. Případ LOST, ale dobrá zkušenost pro mě :-)

Vkládám taky přehled kroků/dokumentů...to je to, co by mi na začátku pomohlo se v  tom průběhu vyznat. A hlavně si vryju do paměti: NIC neříkat. :-)

Díky všem za pomoc a rady, bylo to o fous :-)
« Poslední změna: 03 Srpna 2020, 15:54:23 od jokinen »
IP zaznamenána

OldSoldier

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 344
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #102 kdy: 04 Srpna 2020, 12:31:56 »

Škoda té nepodané žádosti o přezkum. S trochou štěstí by to tam mohlo celkem dlouho hnít. MD neoplývá zrovna velkou rychlostí. Vůbec nerozumím tomu, co znamená hrát "fair-play" s úředníkem. Oni "fair" určitě nehrají, tak není důvod jim to ulehčovat.




IP zaznamenána
Stran: 1 ... 5 6 [7]