30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Stran: 1 ... 4 5 [6] 7

Autor Téma: [LOST] Průjezd na červenou, zastavení MP  (Přečteno 45265 krát)

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #75 kdy: 03 Března 2020, 11:10:08 »

Pokud otázka stojí tak, zda obviněný (či dokonce obecněji účastník řízení) má právo na provedení každého důkazu, k jehož provedení SO podnikl nějaké kroky (např. předvolal svědka, opatřil nějaké podklady atp.), tak nemá. Budete-li na provedení tohoto důkazu trvat, máte ale podle § 52 SprŘ přinejmenším právo na to, aby SO přezkoumatelným způsobem vysvětlil (nejpozději v odůvodnění rozhodnutí), proč provedení takového důkazu nebylo potřeba ke zjištění stavu věci, což se mu nebude dělat úplně snadno, když o provedení tohoto důkazy původně sám usiloval.

Pokud SO nebude chtít druhého poloopa vyslýchat, bude nějak reagovat na to, že vy to navrhujete, a pochopí, co se od něj očekává, nejspíš z něj vypadne něco takového, že by mu z dané množiny svědků stačila výpověď libovolného (a předvolal všechny asi proto, aby maximalizoval šanci, že aspoň jeden přijde), další výslech by už nic nového k věci nepřinesl. To podle okolností může a nemusí projít, každopádně čím zmatenější a pochybnější výslech jednoho ze svědků, tím méně je takový postup udržitelný.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #76 kdy: 03 Března 2020, 11:39:48 »

Asi je rozdíl, jka to čtu od vás obou, že jeden myslí notifikaci o samotném doručení a druhý doručení zprávy samotné (tj. s přiloženým pdf).
Tam se to zřejmě láme = pouhá notifikace není doručení, ale pokud je v příloze zpráva samotná, tak je doručeno. Je to tak?

Samozřejmě jsem se vyjadřoval k (Portálem občana nešťastně pojmenované) notifikaci, kterou jste zveřejnil a která obsahovala přílohy. Ona to není notifikace, ale spíše přeposlání datové zprávy e-mailem, bohužel ji Portál občana jako notifikaci označuje. Jejím odesláním z DS dochází k formálnímu doručení DZ.

Pokud byste si nechal posílat z DS obyčejnou (skutečnou) notifikaci (tj. pouze informaci o odesílateli a předmětu zprávy), doručením mailu nedojde k formálnímu doručení DZ.
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #77 kdy: 05 Března 2020, 09:28:00 »

4.3.2020 vydáno Rozhondutí o vině, zábavné čtení. Hřeje mě u srdce, že se tím zabývali docela slušnou část pracovní doby. Přikládám.
Dokonce mi SO1 snížil o celých 100,-Kč pokutu oproti příkazu :-)
(pominu-li fakt, že tam je 1000Kč za správko)

Dál označil moje auto (Passat Kombi za SUV) :-) Nevypořádal se nijak s tím, že svěděk1 se omluvil  (údajně) a nepřišel, ani s tím, že opice nedodržela zákon (poučení) a ani s těmi rozpory ve výpovědi Svědka2 vs. kamerový záznam.

PS1: poměrně zábavně se SO1 zabývá výší sankce

PS2: pokud by přestupek zjistila PČR? tak skutečný pachatel zcela jistě ihned zastaví a flastr zalepí, ale opičákům ne :-)

Každý tip pro odvolání si cením :-)
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #78 kdy: 05 Března 2020, 10:16:50 »

Ještě koukám do toho rozhodnutí a nebylo by dobré také namítat, že MP nemůže oznamovat přestupky správnímu orgánu? Viz. příspěvek matadora "KDO" v tomto vláknu..? https://www.30kmh.cz/index.php?topic=8990.15;topicseen
EDIT: Plus - viděl jste ten záznam z městského kamerového systému..? Neprokazuje zastavení "správného" vozidla..?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #79 kdy: 05 Března 2020, 11:01:24 »

Ten výslech poloopicajta je vyloženě komedie. Registrační značku jsem neviděl, ale registrační značku jsem viděl. Nemám důvod zastavovat jiné auto, to by bylo jaksi fujvároš.

Určování času úředníkem způsobem přiložením kurzoru myši na okno zastaveného videozáznamu je kreativní. Rozpor v časech sice úředník nevysvětluje, ale zato se naučil nové cizí slovo - chronometr - tak se tím musí patřičně pochlubit.

Ale jako nejzajímavější mi přijde, že jste se měl dopustit přestupku proti pořádku ve státní správě.
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #80 kdy: 05 Března 2020, 11:16:36 »

OT: Dodnes jsem si myslel, že podstatou chronometru je, že udává čas zcela přesně. Teprve díky MMB jsem se dozvěděl, že pár sekund nehraje roli.

Nicméně pokud je ze záznamu patrný pokus o brzdění, může to dost pomoci - řidič začal brzdit, ale když zjistil, že se mu nepodaří bezpečně zastavit, pokračoval v jízdě.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #81 kdy: 05 Března 2020, 11:30:58 »

kdo> Asi to klouzalo. Svědčí o tom i skutečnost, že řidič troubil, aby ostatní upozornil na nebezpečí.
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #82 kdy: 09 Března 2020, 07:03:40 »

Ještě koukám do toho rozhodnutí a nebylo by dobré také namítat, že MP nemůže oznamovat přestupky správnímu orgánu? Viz. příspěvek matadora "KDO" v tomto vláknu..? https://www.30kmh.cz/index.php?topic=8990.15;topicseen
EDIT: Plus - viděl jste ten záznam z městského kamerového systému..? Neprokazuje zastavení "správného" vozidla..?

Při dal jsem odstavec, na který jste dokazoval :-) Díky

Video se objevilo: https://1url.cz/hze90

Od času 0,35min je tam něco vidět..Můžu to zvětšit.

IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #83 kdy: 26 Března 2020, 09:43:11 »

Tak tohle je WIN.
Tak zpět, ku*va :) JMK mi dal zapravdu a řízení zrušil, ale jen řízení o poskytnutí informací o probíhajícím řízení. Ne celé řízení o přestupku :(  Tak sorry za dezinfomaci a uvidíme jak se s tím JMK vypořádá dále...:-)
« Poslední změna: 26 Března 2020, 10:00:10 od jokinen »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #84 kdy: 26 Března 2020, 10:36:43 »

A co že tedy JMK zrušil? Možná by stálo za zvážení přezkumné řízení. :-)
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #85 kdy: 26 Března 2020, 11:34:18 »

Vkládám blind verzi..teď jsme to zakřikl a předčasně jsem se radoval, než jsem si uvědomil, že to je jinak..Takže odvolání běží a stížnost na opice nevyřízená. :)

IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #86 kdy: 07 Dubna 2020, 08:23:39 »

Jen pro pobavení a úplnost vkládám odpověď ředitele MP ke stížnosti na ty dva opičáky. Pokračuje totální ignorace znění zákona.

(2) Strážník je povinen poučit osoby o jejich právech, provádí-li podle tohoto zákona zákrok nebo úkon spojený se zásahem do jejich práv nebo svobod, pokud to povaha a okolnosti zákroku nebo úkonu dovolují; v opačném případě je poučí okamžitě, jakmile to okolnosti dovolí.

(1) Úřední osoba, která v úmyslu způsobit jinému škodu nebo jinou závažnou újmu anebo opatřit sobě nebo jinému neoprávněný prospěch
a) vykonává svou pravomoc způsobem odporujícím jinému právnímu předpisu,
b) překročí svou pravomoc, nebo
c) nesplní povinnost vyplývající z její pravomoci,
 
« Poslední změna: 07 Dubna 2020, 08:25:25 od jokinen »
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #87 kdy: 07 Dubna 2020, 10:13:01 »

Proti tomu rozhodnutí JMK podejte žádost o přezkum. Např. vysvětlete, proč se jedná o InfZ.
IP zaznamenána

jokinen

  • Příspěvků: 68
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #88 kdy: 28 Dubna 2020, 12:50:31 »

Nemají kluci na Jmk nějakou lhůtu pro vyřízení toho odovolání?
Broudám po netu např.: https://www.epravo.cz/top/clanky/obecne-ke-lhutam-pro-vydani-rozhodnuti-ve-spravnim-rizeni-101175.html

a nevidím nikde, kdy to musí vyřídit,....resp. mám dojem, že do 30ti dní...nebo to je teď díky Covidu taky možná jinak ?

Díky za komentář

PS: odvolání proti SO1 doručeno 19. 03.
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 8 974
    • Zobrazit profil
Re:Průjezd na červenou, zastavení MP
« Odpověď #89 kdy: 28 Dubna 2020, 14:27:07 »

Nemají kluci na Jmk nějakou lhůtu pro vyřízení toho odovolání?
Mají. Výročí vydání rozhodnutí SO1.
IP zaznamenána
Stran: 1 ... 4 5 [6] 7