30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Hlavně ekologicky...  (Přečteno 3891 krát)

cocomoon

  • Příspěvků: 1 002
    • Zobrazit profil
Re:Hlavně ekologicky...
« Odpověď #1 kdy: 04 Listopadu 2019, 09:39:28 »

Přesně tak. Pokud by šlo státu o ekologii, tak by zvýhodnil přihlášení novějšího auta než mám.
Bez ohledu na to jaké to ma E. Tj. klidně ať si koupím E2 pokud jsem předtím měl E1. Je to furt pokrok.
Jsou určitě rodiny, pro které je nereálné si koupit auto s E4 a víc.
A přesto auto potřebují, protože hlavně na vesnici je autobusová doprava téměr nepoužitelná.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 753
    • Zobrazit profil
Re:Hlavně ekologicky...
« Odpověď #2 kdy: 04 Listopadu 2019, 22:10:28 »

mám tu jedno E2, které je kvůli bursíkovnému neprodejné ( pořízeno před účinností )
a jedno E4 s DPF, které mi tedy také zůstane až do konce
chtěl jsem E2 nahradit E6TEMP, ale asi s ním ještě chvíli budu živit kytičky podél silnic  8)
IP zaznamenána

Enene

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Hlavně ekologicky...
« Odpověď #3 kdy: 05 Listopadu 2019, 13:53:01 »

Skoro se mi nechce věřit, že takto relativně objektivní článek vyšel na aktualne.cz
IP zaznamenána

Luban

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Hlavně ekologicky...
« Odpověď #4 kdy: 05 Listopadu 2019, 23:59:39 »

Mno.. Dopadne to tak jako kdysi v Itálii s daní z luxusních vozidel... Prostě si ty auta zaregistruju tam, kde to bude výhodnější...
IP zaznamenána

Enene

  • Příspěvků: 55
    • Zobrazit profil
Re:Hlavně ekologicky...
« Odpověď #5 kdy: 06 Listopadu 2019, 13:58:02 »

Těžko.

Snáze se do zahraničí přeregistruje luxusní vozidlo, protože majitel je pravděpodobně bohatý a má tedy více možností, jak to ošéfovat.

Kdežto tohle  míří spíše na chudší část populace, která bude auto těžko registrovat na nějakou fake zahraniční firmu....


Ostatně, Němci třeba takhle debilně odstupňovanou silniční daň mají už spoustu let, a že by si ve velkém registrovali auto v Čechách jsem si nevšiml.
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Hlavně ekologicky...
« Odpověď #6 kdy: 06 Listopadu 2019, 15:07:42 »

Ostatně, Němci třeba takhle debilně odstupňovanou silniční daň mají už spoustu let, a že by si ve velkém registrovali auto v Čechách jsem si nevšiml.

Nevim jak Nemci, ale Rakusane nesmi registrovat sva vozidla v zahranici (a takhle vychcane obchazet vyssi dane, zakonne pojisteni a NoVA). Taky je zakazano rakouskemu obcanovi dlouhodobe uzivat vozidlo, ktere je registrovane na cizince.

Funguje to i pro cizince: kdyz ma obcan jine krajiny trvalej pobyt v Rakousku, nesmi ridit dlouhodobe vozidlo registrovano v CR. Jestli se nemylim, ten limit je 3 mesice. Pak uz musi byt vozidlo preregistrovano do Rakouska a doplacena dan ze spotreby. Jeden kolega to chtel "precurat", prevedl sve auto na vlastnictvi sveho otce kterej ho registroval a pojistil v Polsku, a kolega jej klidne ridil dal v Rakousku. Poprve pri kontore Polizeit nerekl nic, podruhe uz dostal varovani, a potreti pokuta, vozidlo zabaveno, plus vyhosteni a zakaz vstupu na 5 let...
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 869
    • Zobrazit profil
Re:Hlavně ekologicky...
« Odpověď #7 kdy: 06 Listopadu 2019, 16:13:13 »

Poprve pri kontore Polizeit nerekl nic, podruhe uz dostal varovani, a potreti pokuta, vozidlo zabaveno, plus vyhosteni a zakaz vstupu na 5 let...

Jak ten Rakouskej pomahač přišel na to, že auto mezitím nebylo zpátky v PL...?
IP zaznamenána

SimSon

  • Příspěvků: 384
    • Zobrazit profil
Re:Hlavně ekologicky...
« Odpověď #8 kdy: 06 Listopadu 2019, 16:42:19 »

To neni dulezite, jestli s tim autem byl kazdej den spatky v PL. Mel trvalej pobyt v AT, tudiz nesmi trvale uzivat vuz s PL spz (a taky musi mit AT-ridicak, coz hned prozrazuje ze ma v AT trvalej pobyt)...
IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 690
    • Zobrazit profil
Re:Hlavně ekologicky...
« Odpověď #9 kdy: 06 Listopadu 2019, 19:48:41 »

A jak se tam definuje to "trvalé" užívání? On může užívat střídavě deset aut, z toho jedno zahraniční. To je taky zakázáno?
IP zaznamenána

Číkus

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 9 027
    • Zobrazit profil
Re:Hlavně ekologicky...
« Odpověď #10 kdy: 06 Listopadu 2019, 19:51:08 »

SimSon> Ač o rakouském právu vím kulové, přijde mi to nepravděpodobné. To jako když bydlím v Rakousku a přijede za mnou na návštěvu otec z Polska, mohu se projet jeho autem, ale když přijede znova, tak už nesmím?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Hlavně ekologicky...
« Odpověď #11 kdy: 06 Listopadu 2019, 21:33:18 »

Číkus:
A nebo možnosti obrany jsou, ale většina lidí o nich neví a nebo je ani nenapadne panu policajtovi odporovat..
..i když proti takovému flastru by se asi vyplatilo zabojovat..
..a nebo se kolega nedržel hesla že s policajty se nebavíme a uvařili ho na nějakou chytře položenou otázku stejně jako tady.
IP zaznamenána

Luban

  • Příspěvků: 102
    • Zobrazit profil
Re:Hlavně ekologicky...
« Odpověď #12 kdy: 07 Listopadu 2019, 14:32:32 »

Enene> nevim, jestli lze považovat cca 20-30k ročně za registraci v cizím státě na legitimní firmu, jako definici bohatosti. Nicméně souhlasím že nejvíce to pocítí chudší část obyvatelstva.
Odstupňovaná silniční daň vs daň z luxusního vozu v IT je něco jiného.

U nás platí limit 6 měsíců pro registraci. Nicméně dokazování u PO je věc druhá...

Více info https://europa.eu/youreurope/citizens/vehicles/registration/registration-abroad//czechia/index_cs.htm případně https://europa.eu/youreurope/citizens/vehicles/registration/registration-abroad/index_cs.htm
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána