30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rychlost <20 dorucovanie  (Přečteno 1608 krát)

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Rychlost <20 dorucovanie
« kdy: 09 Října 2019, 10:08:12 »

Cau,

konzultujem len pre istotu - dlho som mal od uradov pokoj, tak som z toho trochu vypadol. Dorazilo mi predvolanie k podaniu vysvetlenia vo veci 125c.1.f4

Kto si uz nepamata, ako to mam s dorucovanim, kratke zhrnutie:
- slovak s prechodnym pobytom v CR, na ktorom sa nezdrzuje a neprebera postu (neexistuje schranka)
- auto registrovane na ten prechodny pobyt
- v zakladnych registroch je spraveny zaznam, ze mi maju dorucovat do SR

A tak sa aj tento krat stalo, uspesne dorucili predvolanie k podaniu vysvetlenia. V tejto chvili netusim, ci ma povazuju za priestupcu, alebo provozovatele a z predvolania to explicitne nevyplyva. Nic ine pred tym nedorazilo, ani SprDel (mozno dorucovali fikciou na prechodny pobyt - ale vdaka zaznamu v ZR by nemali mat dorucene, nie?)

Moja otazka je - mozem tazit z toho, ze dodnes zakonne nedorucili sprdelnu vyzvu, alebo sme este pred nou a mozu to zahojit/odoslat po tom, co im na to predvolanie hodim bobek?

Diky
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost <20 dorucovanie
« Odpověď #1 kdy: 09 Října 2019, 15:29:50 »

V tejto chvili netusim, ci ma povazuju za priestupcu, alebo provozovatele a z predvolania to explicitne nevyplyva.

Když to je §125c a ne §125f tak se řeší přestupek řidiče a ne bývalý SprDel (přestupek provozovatele).

Moja otazka je - mozem tazit z toho, ze dodnes zakonne nedorucili sprdelnu vyzvu, alebo sme este pred nou a mozu to zahojit/odoslat po tom, co im na to predvolanie hodim bobek?

Můžete.. jestli došlo k tomu že nemají doručenou odpustkovou výzvu a myslí si že mají tak bych podání vysvětlení ignoroval a počkal až zahájí SprDel řízení.
IP zaznamenána