30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Anketa

Co si myslet o výzvě?

Výzva je nějaký žert, něco takového by žádný skutečný správní orgán neodeslal.  => Ignorovat.
- 3 (50%)
Takováto výzva je vůči provozovateli neúčinná. => Ignorovat.
- 1 (16.7%)
Výhrůžka turbomodelem je jasná a pár chyb ve výzvě si SO obhájí. => Reagovat.
- 2 (33.3%)

Celkem hlasů: 6

Hlasování ukončeno: 30 Října 2019, 13:59:13


Autor Téma: Poučení ve výzvě  (Přečteno 1670 krát)

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Poučení ve výzvě
« kdy: 15 Října 2019, 14:58:21 »

Správní orgány jsou ve výzvách k úhradě určených částek čím dál vynalézavější. Je tohle poučení ještě v mezích zákona?

Citace
Zaplacením určené částky podle této výzvy správní orgán v souladu s § 125h odst. 5 zákona o silničním provozu věc odloží. U takto vyřešeného přestupku není provozovatel vozidla bodově postižen. Bude-li určená částka uhrazena po dni splatnosti, bude Vám částka vrácena. Neuhradíte-li určenou částku ve stanovené lhůtě, můžete ve stejné lhůtě, tj. do 15 dnů ode dne doručení výzvy, správnímu orgánu písemně sdělit údaje o totožnosti řidiče vozidla a to jméno, příjmení, datum narození a bydliště, adresu pro doručování v době spáchání přestupku - viz přiložený formulář. Správní orgán v souladu s § 125 odst.5 zákona o silničním provozu tímto činí nezbytné kroky ke zjištění pachatele uvedeného přestupku. Toto písemné sdělení se pak považuje za podání vysvětlení dle § 125h odst.6 zákona o silničním provozu.

1) Věta "Zaplacením určené částky podle této výzvy správní orgán v souladu s § 125h odst. 5 zákona o silničním provozu věc odloží." je pro mne nesrozumitelná. Má SO na mysli, že mi hodlá něco zaplatit a na základě úhrady provedené v můj prospěch věc odložit?
2) Věta "U takto vyřešeného přestupku není provozovatel vozidla bodově postižen." je jednoznačně nesmyslná/nadbytečná (adresátem výzvy je právnická osoba).
3) Větu "Správní orgán v souladu s § 125 odst.5 zákona o silničním provozu tímto činí nezbytné kroky ke zjištění pachatele uvedeného přestupku." kvituji s povděkem - SO předem upozorňuje na turbomodel. Zvláštní je, že ve výzvě zcela absentuje poučení ve smyslu § 125h(5) ZPPK ("V opačném případě obecní úřad s rozšířenou působností pokračuje v šetření přestupku.")
4) Jak si ale mám vyložit větu "Toto písemné sdělení se pak považuje za podání vysvětlení dle § 125h odst.6 zákona o silničním provozu."? Copak podle § 125h ZPPK lze podávat vysvětlení? Jakékoli poučení stran podání vysvětlení samozřejmě chybí.

Co si mám o takové výzvě myslet?

IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Poučení ve výzvě
« Odpověď #1 kdy: 15 Října 2019, 15:42:59 »

4) Jak si ale mám vyložit větu "Toto písemné sdělení se pak považuje za podání vysvětlení dle § 125h odst.6 zákona o silničním provozu."? Copak podle § 125h ZPPK lze podávat vysvětlení? Jakékoli poučení stran podání vysvětlení samozřejmě chybí.

Tohle je fajn.. poslal bych zpátky že chci udat řidiče, ale nevím co znamená podání vysvětlení.
IP zaznamenána