30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Odkud plati znacka vyhrazeneho parkovani  (Přečteno 13678 krát)

coach

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:Odkud plati znacka vyhrazeneho parkovani
« Odpověď #15 kdy: 19 Listopadu 2019, 13:11:32 »

Malá aktualizace:
Proběhlo nahlédnutí do spisu. Zároveň jsem zjistil, proč jsem veden jako řidič - při podepisování převzetí vozidla po odtahu jsem si nevšiml, že podepisuji i oznámení o podezření přestupku, kde jsem byl uveden jako řidič, nikoliv jako provozovatel, jak jsem MP avizoval.
Ve výsledku to na věci nic nemění, protože budu chtít věc dotáhnout k rozhodnutí a pokud dojde ke kladnému rozhodnutí v můj prospěch, budu žádat zpět peníze za odtah.
Jinak co se týče příkazu, byl podán odpor a nyní čekám na další kroky správního orgánu.
IP zaznamenána

coach

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:Odkud plati znacka vyhrazeneho parkovani
« Odpověď #16 kdy: 14 Dubna 2020, 21:43:13 »

Zdravim po delsi dobe a prikladam mensi aktualizaci stavu a prosim o pomoc pripadne mistni bijce...
Po podani odporu prislo predvolani k ustnimu jednani, na ustni jednani jsem se dostavil v uvedenem case a datu, problem byl, ze jednani bylo zruseno, urednice na urade nebyla. Byl jsem odveden k vedouci, ktera zjistila, ze dopis o zruseni jednani byl odeslan pozde a k dnesnimu dni ho jeste posta nezacala ani dorucovat. Po me zadosti o vydani potvrzeni, ze jsem se dostavil, ale jednani neprobehlo a mem oznameni, ze zvazim moznost nahrady me pani vedouci poslala na chodbu a nasledne me prevzala jina urednice a odvedla do sve kancelare. Zde aniz by se predstavil zapocala ustni jednani, na me upozorneni, ze nema spis reagovala, ze se vyjadrim a nasledne me puvodni urednice obeznami s rozhodnutim. Po zadosti o nahlednuti do spisu mi bylo sdeleno, ze spis neni momentalne dostupny, po nekolikere urgenci byl nakonec spis nalezen a predan k nahlednuti- vady zjistene pri prvnim nahlizeni zde pretrvavaly. Nasledne na zaklade otazky, zda provadi urednice stale ustni jednani, nebo nahlizeni do spisu bylo oznameno, ze jednani bylo zruseno, pote opet ne, atd. S urednici jsme se nepohodli a koncilo to az zavolanim vedouci. Vice bych nyni nerad odkryval. Mam kompletni zvukovy zaznam z jednani s danou urednici (a nasledne i s dostavivsi se vedouci, ktera mi do zvukoveho zaznamu rekla, ze vlastne nemusim ani chodit na ustni jednani, ale muzu sve namitky poslat postou) a jejimi nestandardnimi kroky. Rad bych poprosil mistni ochotne bijce, zda by mi poradili s nasledujicim postupem proti urednici potazmo uradu. Zaznam ma cca 1.5 hod (z toho cca 10-15min urednice vyrizuje v prubehu jednani hovor s jinou osobou na telefonu). Pokud by se nasel nekdo ochotny poradit ohledne postupu, rad popisi situaci detailneji a poskytnu i zaznam jednani. Predem dekuji vsem a omlouvam se, ze pisi bez diakritiky, ale text pisi na telefonu.

Odesláno z mého ONEPLUS A6013 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

solaris

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 687
    • Zobrazit profil
Re:Odkud plati znacka vyhrazeneho parkovani
« Odpověď #17 kdy: 14 Dubna 2020, 22:27:59 »

Co jste si s té návštěvy úřadu odnesl na papíře? Máte protokol o nahlížení do spisu? Máte protokol o ústním jednání? Nebo Vám na papíře nedali vůbec nic?
IP zaznamenána

coach

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:Odkud plati znacka vyhrazeneho parkovani
« Odpověď #18 kdy: 14 Dubna 2020, 22:42:18 »

Mam uredni zaznam o nahlizeni do spisu, taktez uredni zaznam, ve kterem mam uvedeno, ze bylo zahajeno ustni jednani bez toho aby osoba vedouci jednani byla seznamena se spisem a mela ho k dispozici, dale mam protokol o ustnim jednani kde je uvedeno, ze o zruseni jednani jsem se dozvedel az po nahlednuti do spisu. Ale co me doted stve je jednani urednice a jeji chovani.

Odesláno z mého ONEPLUS A6013 pomocí Tapatalk
« Poslední změna: 14 Dubna 2020, 23:27:05 od coach »
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Odkud plati znacka vyhrazeneho parkovani
« Odpověď #19 kdy: 15 Dubna 2020, 01:32:04 »

K jednotlivým nepravidelnostem:

* že chtěli vést jednání bez spisu - to asi vadí nejmíň, vyvolává to sice pochybnost o kompetentnosti a příčetnosti úřednice, ale ozval jste se, spis našli, problém vyřešen

* že to ad hoc přehodili na jinou úřednici - ověřil jste ve spisu, jestli byla jako oprávněná určena, je ve spisu záznam dle § 15 SprŘ?

* že se konalo zrušené jednání - to je nejzajímavější, jednání bylo zrušeno, bylo vám to oznámeno (nestihlo se to poštou, ale oznámili vám to osobně na místě) - takže jestli se SO dodatečně rozhodl ÚJ přesto konat, formálně vás měl znovu předvolat, a měla by být zachována lhůta na přípravu - otázka ale je, jestli to je vada, jestli jste s tím náhodou nesouhlasil, a i kdybyste nesouhlasil, jestli to vadí, když jste s ḱonáním ÚJ původně počítal, kvůli tomu tam přišel ...
IP zaznamenána

coach

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:Odkud plati znacka vyhrazeneho parkovani
« Odpověď #20 kdy: 15 Dubna 2020, 08:15:32 »



K jednotlivým nepravidelnostem:

* že chtěli vést jednání bez spisu...

* že to ad hoc přehodili na jinou úřednici...

* že se konalo zrušené jednání ...

Ad 1, urednice zacala jednani citaci prikazu a domnenkou, ze jsem zrejme podal odpor, kdyz jsem byl predvolan, po tom co jsem ji upozornil, ze nema spis mi sdelila, ze to nevadi, ze se vyjadrim a nasledne me puvodne urcena urednice bude kontaktovat

Ad2, O tom, ze by pripad a jednani prevzala jina urednice neni ve spise zadna zminka, pri nahlizebi do spisu pouze zjisteno zalozeni odporu a predvolani oproti puvodnimu spisu. Tuto urednici vybrala vedouci v case, kdy jsem se dostavil a chtel potvrdit, ze jsem se dostavil a jednani bylo zruseno bez toho abych o tom byl informovan.

Ad3, Formalne me nikdo znovu nepredvolal.

Celkove to pro me bylo prvni ustni jednani, vedeno v tomto duchu a abych rekl pravdu, nebyl jsem vubec na tuto moznost pripraven (podklady pro uj jsem mel, nicmene zpusob jakym jednala urednice byl prinejmensim prapodivny).

Nahravku celeho jednani s urednici bez zkraceni a anonymizovani jsem umistil na cloud, v pripade ochoty poslechu poskytnu rad odkaz.


Odesláno z mého ONEPLUS A6013 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

Caroprd111

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 978
    • Zobrazit profil
Re:Odkud plati znacka vyhrazeneho parkovani
« Odpověď #21 kdy: 15 Dubna 2020, 09:09:24 »

Poprosím o ten odkaz na audiozáznam, díky.
IP zaznamenána

coach

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:Odkud plati znacka vyhrazeneho parkovani
« Odpověď #22 kdy: 15 Dubna 2020, 13:48:13 »

Poprosím o ten odkaz na audiozáznam, díky.
Odeslano do zpravy.

Odesláno z mého ONEPLUS A6013 pomocí Tapatalk

IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:Odkud plati znacka vyhrazeneho parkovani
« Odpověď #23 kdy: 17 Dubna 2020, 10:41:37 »

Ad 1 - Není stanoveno, co přesně má být obsahem ÚJ. Je to jen forma, nově už ani není v přestupkovém řízení povinná - takže pokud jej nařídil SO (a ne jen na žádost obviněného), tak je to SO, který by měl vědět, proč ho nařizoval, co tam chtěl dělat. Obsahem ÚJ může být mnoho různých úkonů, většinu lze nějakým způsobem činit i mimo ÚJ - např. se na ÚJ dají provádět důkazy, je to oboustranný informační kanál (účastník může být poučen, informován o řízení, nahlížet do spisu, cokoliv SO sdělovat), účastník může uplatňovat nejrůznější práva (navrhovat důkazy, vyjádřit se k věci, udělit PM zástupci, namítat podjatost, podat stížnost, podat nějakou procesní žádost). Ve vašem případě zřejmě úřad těžce improvizoval, ale jestli sám úředník vlastně to ÚJ nepotřeboval (což by mělo platit o skoro každém řízení, které začalo vydáním příkazu), tak konání ÚJ formou, že dostane obviněný prostor na vyjádření a případně uplatnění dalších práv, úředník to zapíše a tím to končí, není to vyloženě vadný postup. Chybou v takovém případě zřejmě bylo vůbec ÚJ nařizovat, nikoliv ta improvizace na místě.

Ad 2 - záznam o určení OÚO by měl být ve spisu od začátku, někdy třeba hned na deskách. Praxe je různá, někde mají pro jistotu všude celou osádku příslušného oddělení, někde jen konkrétního referenta + vedoucího, někde na formální určování OÚO kašlou úplně (a odvolávají se na nějaký interní předpis, podle kterého věci přidělujou), někde nemají ani ten předpis. Pokud ve vašem případě ve spisu určení OÚO úplně chybí, je to vada, a v kombinaci s těmi události kolem zrušeného a pak přesto improvizovaně konaného ÚJ by to možná nemusela být úplně nepodstatná vada.
IP zaznamenána

coach

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
Re:Odkud plati znacka vyhrazeneho parkovani
« Odpověď #24 kdy: 13 Července 2021, 21:23:28 »

Mam zde lehke aktualizace - WIN:
9/2020 - predvolan k ustnimu jednani-omluva
6/2021 - usneseni o zastaveni rizeni, odpovednost zanikla 10/2020

Chtel bych pozadat, kam se obratit s pozadavkem na vraceni poplatku za odtah - MP nebo magistrat? Predpokladam, ze si s tim vytrou pozadi, jelikoz jsem rizeni nevyhral, ale rad bych to hnal pripadne vyse, jelikoz znaceni je tam vskutku unikatni a ja, dle meho, parkoval mimo vyhrazene stani .

Odesláno z mého ONEPLUS A6013 pomocí Tapatalk
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Odkud plati znacka vyhrazeneho parkovani
« Odpověď #25 kdy: 14 Července 2021, 18:12:44 »

Asi mělo být při platbě za odtah vydáno nějaké potvrzení o platbě, kde by měl být uveden příjemce platby.
IP zaznamenána

coach

  • Příspěvků: 47
    • Zobrazit profil
[WIN] Odkud plati znacka vyhrazeneho parkovani
« Odpověď #26 kdy: 15 Července 2021, 14:31:46 »

Asi mělo být při platbě za odtah vydáno nějaké potvrzení o platbě, kde by měl být uveden příjemce platby.
Vozidlo bylo odtaženo na parkoviště MP, na příkaz MP. Platba byla poukázána na účet - jak jsem zjistil z webu, účet je Statutárního města Prostějov, převodem.
Tudíž jestli žádat po MP, která nařídila odtah a u níž bylo vozidlo po sepsání vyzvednuto s tím, že mi bylo dáno číslo účtu a částka, která na něj má být poukázána, nebo žádat po Prostějovu, jakožto zřizovateli MP a vlastníku účtu.
« Poslední změna: 15 Července 2021, 17:37:51 od coach »
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Odkud plati znacka vyhrazeneho parkovani
« Odpověď #27 kdy: 15 Července 2021, 21:18:48 »

Po městu, když se platilo jemu.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 306
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Odkud plati znacka vyhrazeneho parkovani
« Odpověď #28 kdy: 16 Července 2021, 00:26:53 »

Město a MP jsou tentýž subjekt - existuje jediná právnická osoba (chcete-li, jediné IČO), má jeden majetek. Kdyby došlo na soukromoprávní žalobu, bude žalovaným město, ne MP. (Aby to nebylo tak jednoduché, jednotlivé orgány, které město zřizuje, typu MP, úřadu, zastupitelstva, rady, starosty atp., sice nemají vlastní subjektivitu, nevlastní oddělený majetek, ale pokud vystupují jako vykonavatel veřejné správy, je důležité, o který orgán jde - v tomto smyslu není město jeden celek, různé orgány mají různé pravomoci a povinnosti.)

Dostat jednou zaplacené peníze za odtah může být docela drama - podle pekelného řadu platí: Co peklo schvátí, to už nenavrátí. Především, že zanikla odpovědnost řidiče resp. provozovatele za nějaký potenciální přestupek vůbec neznamená, že by odtah původně nařízený na náklady provozovatele měl bez dalšího někdo automaticky provozovateli kompenzovat. Taky je potřeba vědět, v jakém přesně režimu odtah proběhl - např. pokud ho nařídila PČR či MP, je tam město jen v roli správce komunikace, který to vykonal (tj. nikoliv toho, kdo o tom rozhodl), a na vás bude prokázat, že to rozhodnutí bylo nezákonné.
IP zaznamenána

alo.is

  • Příspěvků: 795
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Odkud plati znacka vyhrazeneho parkovani
« Odpověď #29 kdy: 16 Července 2021, 04:27:46 »

Je to bohužel jen takové poloviční win, když byl zaplacen odtah a řízení zastaveno z procesních důvodů kvůli promlčení přestupku. Pokud by bylo řízení zastaveno z materiálních důvodů, tedy že se přestupek nestal, byla by situace jiná. A tady asi ta šance byla, ale to by se musel zvolit jiný přístup k řízení, aktivně prokazovat, že se přestupek nestal a nenechat to promlčet. S takovým rozhodnutím v ruce by mohlo být vrácení poplatku za odtah i reálné.
« Poslední změna: 16 Července 2021, 04:36:10 od alo.is »
IP zaznamenána