30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Řidičům vrátí peníze a vymažou body. Strážníci z Dubí u Teplic rozdávali......  (Přečteno 2963 krát)

zdesu

  • Příspěvků: 321
    • Zobrazit profil

Řidičům vrátí peníze a vymažou body. Strážníci z Dubí u Teplic rozdávali u ‚sousedů‘ neoprávněně pokuty Řidičům vrátí peníze a vymažou body.
Bezmála stovce řidičů bude muset město Dubí u Teplic kvůli chybě vracet peníze z pokut za rychlou jízdu. Městští strážníci totiž začali ve vedlejší vesnici měřit rychlost o šest dní dřív, než podle smlouvy měli. Celkem jde o zhruba sto tisíc korun.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/dubi-teplice-radary-pokuty-vraceni-penez_2002040702_jak
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 868
    • Zobrazit profil

Moment, on ten radar není kvůli bezpečnosti? U toho snad dříější meření nevadí ne...?
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil

btw existuje nějaký výmaz starých záznamů z karty řidiče? Jde to vůbec, jako třeba rejstřík trestů, případně jak? (kromě toho, že přestupek nebyl přestupek, protože to způsobila chyba atd)

Na to, že jsem si početl počet záznamů x let starých v mé aktuální kauze, je mi jasné, že se o to bude mašinerie opírat.

lc
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

Námitky lze podat proti jakémukoli záznamu v registru řidičů.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil

Námitky lze podat proti jakémukoli záznamu v registru řidičů.

ok, ale funguje to u starých věcí, které tam jsou co do počtu a samozřejmě jako bič? Tedy např. překročení rychlosti o 12km před 10 roky, šťouchanec starý 16 let, za nepozornost (neoficiální verze byla faktická technická závada, ale nechtěl jsem mít problém s pojistkou) atd

lc
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

Podle § 123 ZPPK tam žádné časové omezení není. Ani objektivní lhůta (do jaké doby od zapsání záznamu) ani subjektivní lhůta (do jaké doby od chvíle, kdy se řidič o záznamu dozvěděl) pro podání námitek stanovena není.

V praxi se např. při záchraně ŘO (po obdržení informace o vybodování) běžně podávají námitky proti několik let starým záznamům. Nikdy jsem neslyšel o tom, že by nějaký SO odmítl námitku řešit s odůvodněním, že je záznam příliš starý (ani by pro to neměl oporu v zákoně), přičemž námitky už jsem podával i u záznamů starších 6 let.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil

Tazatel měl spíše na mysli to, že přestupek prostě bude smazán jako zahlazený, tedy nerozporuje jeho udělení, ale že je v kartě "moc dlouho".
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil

Zahlazení přestupků není nijak upraveno, takže se domnívám, že jej provést nelze. Snad jedině použít analogii s trestním právem, podle nějž provádí soud zahlazení na žádost. Bylo by zajímavé zkusit podat obdobnou žádost o zahlazení starších přestupků (např. formou námitek podle § 123f ZPPK), ale nic než zábavu bych si od toho nesliboval. Vyzkoušet na sobě to nemohu, neboť jsem vzorný řidič a moje karta řidiče je prázdná jako pohled městského strážníka, není tedy co zahlazovat.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil

Zahlazení přestupků není nijak upraveno, takže se domnívám, že jej provést nelze. Snad jedině použít analogii s trestním právem, podle nějž provádí soud zahlazení na žádost. Bylo by zajímavé zkusit podat obdobnou žádost o zahlazení starších přestupků (např. formou námitek podle § 123f ZPPK), ale nic než zábavu bych si od toho nesliboval. Vyzkoušet na sobě to nemohu, neboť jsem vzorný řidič a moje karta řidiče je prázdná jako pohled městského strážníka, není tedy co zahlazovat.

Ano, myslel jsem, aby to zmizlo-tedy stalo se, před 20 lety jsem byl greenhorn a neprotestoval tak, jako teď (i tak nejsem profík na boj s úřední hydrou). Ale když jsem to teď viděl v aktuální kauze, že řidič má x záznamů v kartě (a vím, že jsou starší než 5 let), je mi jasné, že to vždy vytáhnou. Tak jsem myslel, jestli to lze odpálkovat jako časem zmiznou tresty z rejstříku trestů.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil

lc81: Teoreticky proti vám úřad staré přestupky (ty kde jste pak měl aspoň rok bez přestupku) použít nesmí.
Když úřad proti vám vytáhne 20 let starý přestupek tak je to bod do odvolání.

Problém je když úřad ty přestupky vidí a navýší vám za ně sankci, ale okecá to něčím jiným a souvislost s přestupky mu nedokážete.
IP zaznamenána

lc81

  • Příspěvků: 739
    • Zobrazit profil

lc81: Teoreticky proti vám úřad staré přestupky (ty kde jste pak měl aspoň rok bez přestupku) použít nesmí.
Když úřad proti vám vytáhne 20 let starý přestupek tak je to bod do odvolání.

Problém je když úřad ty přestupky vidí a navýší vám za ně sankci, ale okecá to něčím jiným a souvislost s přestupky mu nedokážete.

No jasně, ale když to nehraje roli, proč se to tedy píše do těch canců, že? Pokud se to nezohlední, vůbec se to tam nemusí psát...
IP zaznamenána