30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Přejíždění do jiného pruhu  (Přečteno 1859 krát)

Tomas50

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Přejíždění do jiného pruhu
« kdy: 01 Října 2019, 17:04:24 »

Dobrý den, mám tento problém:
Jel jsem po dvou pruhé silnici a potřeboval jsem přejít do levého pruhu. V zrcátku jsem viděl, že mám pár centimetrů za mnou jiné auto (bezpečná vzdálenost žádná). Dal jsem blinkr a plynule jsem přejížděl doleva. Najednou vidím, že "řidič" za mnou už v levém pruhu je (žádná plynulost, prostě to tam poslal).
Samozřejmě se začal vztekat, když do mě začal najíždět. Poté jsem viděl na semaforech, jak si fotí moje auto.

Chtěl bych se zeptat, co můžu očekávat, pokud mě tato "osoba" nahlásí, předpokládám, že záznam videa nemá (jinak by si mě nefotil) a kamery nejsou ani v okolí. Pokud mim od policie přijde předvolání k podání vysvětlení, jak nejlépe se můžu bránit? Bojím se, že policie to veme jako obyčejné nedání přednosti, ale to že dotyčný jel jako rádoby Schumacher je už zajímat nebude.

Děkuji.
IP zaznamenána

Jenyk

  • Příspěvků: 684
    • Zobrazit profil
Re:Přejíždění do jiného pruhu
« Odpověď #1 kdy: 01 Října 2019, 17:09:07 »

Zůstaňte v klidu. Pokud se ozve policie, ignorujte to. Pokud úřad, anonymizujte to a dejte sem. Nejspíš nic nepřijde. Mezitím tu ale studujte - začněte tady https://www.30kmh.cz/index.php?topic=2160.0 a potom pokračujte tady: https://www.30kmh.cz/index.php?topic=705.0
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Přejíždění do jiného pruhu
« Odpověď #2 kdy: 01 Října 2019, 19:18:28 »

Chtěl bych se zeptat, co můžu očekávat, pokud mě tato "osoba" nahlásí

Z toho nic nebude..
..asi to ani nenahlásí..
..i když to nahlásí tak to možná ani nebudou policajti řešit..
..spíš bych čekal že při tom nahlašování z něj policajti vytáhnou aby se přiznal k nějakému svému přestupku a rovnou mu dají pokutičku a budou spokojení..
..a když by to někdo začal řešit tak bude stačit nevypovídat.

Když by náhodou k tomu ještě něco přišlo tak nám o tom napište.
IP zaznamenána

Tomas50

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Přejíždění do jiného pruhu
« Odpověď #3 kdy: 02 Října 2019, 08:34:41 »

Dobře, děkuji.
Zatím jsem si pročetl sdílené odkazy.
IP zaznamenána