30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Boj s pojistovnou?  (Přečteno 8718 krát)

Fogyn

  • Příspěvků: 839
    • Zobrazit profil
Re:Boj s pojistovnou?
« Odpověď #15 kdy: 17 Února 2020, 11:47:59 »

Kde to je přesně zakotveno nevím, mně pojišťovna tvrdila 30 dní. Taky by mě zajímalo jak v tomto případě využít/nevyužít náhradní vůz když jsem nesouhlasil se srážkou z ceny opravy (dohromady asi 30 tis, pojišťovna uznala 26500, že "mám doložit použití origo dílů u běžných oprav" a dvakrát to řešil s poj. odvoláním (2x30 dnů), po které mi auto stálo v servisu, protože nebylo vyplacené...
IP zaznamenána

Jujing

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Boj s pojistovnou?
« Odpověď #16 kdy: 25 Února 2020, 11:39:43 »

Na půjčení auta nárok máte, po dobu nezbytně nutnou, s čím jsem se setkal bylo 5 dní. Asi by šlo natáhnout kvůli objednání běžně nedostupných dílů, musí se vyjádřit servis. Pozor, kdyby šlo o totálku, tam jak ji likvidátor uzná, tak nárok ztrácíte.
S půjčením je to ještě tak, že některé pojišťovny mají vlastní auta a svůj ceník, jak máte něco dražšího, zaplatí jen to podle něj a případné navýšení platíte sám.
Přijde mi, že tohle snížení je u pojišťoven celkem běžná praxe (případně zaplacení opravy bez DPH), mám v okolí dva lidi, co opravu zaplatili komplet ze svého a pojišťovně poslali předžalobní výzvu a neměli problém.
toto není pravda viz například zde: https://www.opojisteni.cz/spektrum/pojistovna-neproplatila-nahradni-vuz-ustavni-soud-se-ridice-zastal/c:14958/
IP zaznamenána

asmodeus

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 630
    • Zobrazit profil
Re:Boj s pojistovnou?
« Odpověď #17 kdy: 03 Března 2020, 18:19:04 »

Zajímavé!
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Boj s pojistovnou?
« Odpověď #18 kdy: 30 Března 2020, 08:30:49 »

PLS nekdo nejaky vzor predzalobni vyzvy, ktera by se dala pouzit na pojistovnu? Nachazim pouze na sluzby, faktury atp. Tak jsem to nejak ohnul nize, lze takle? Dekuji

Předžalobní upomínka

Dlužník: …………
Adresa: …………


V Praze dne ……………

Věc: Poslední upomínka před podáním žaloby

Tímto se na Vás obracím ve věci Vašeho dluhu ve …… Kč (slovy: ……………… korun českých), který vznikl na základě ……………….. (dále jako „Dluh“).

S ohledem na shora uvedené skutečnosti jsem připraven domáhat se svého nároku na zaplacení Dluhu soudní cestou.
Vyzývám Vás proto, abyste ve lhůtě do …… uhradili výše uvedený Dluh , a to bezhotovostním převodem na bankovní účet, č.ú. ……………., vedený u ……….. banky.

V případě, že dojde k zaplacení celého Dluhu podle předchozího odstavce, nebudu požadovat proplacení úroků z prodlení
Tato výzva je předžalobní výzvou k plnění ve smyslu ust. § 142a odst. 1 zákona č. 99/1963 Sb., občanský soudní řád, ve znění pozdějších předpisů.


S pozdravem
« Poslední změna: 30 Března 2020, 11:17:04 od FOMP »
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Boj s pojistovnou?
« Odpověď #19 kdy: 25 Května 2020, 14:30:34 »

Neporadi prosim nekdo se zakonem, kdyz zamestnanec firmy nejakou podanou informaci poskodi zakaznika, kteremu tim vznikne nejaka skoda, kdyz se ji ridi, kde to hledat?

Kdyz zamestnanec poskodi zamestnavatele to jsem nasel.
IP zaznamenána

lerion

  • Příspěvků: 847
    • Zobrazit profil
Re:Boj s pojistovnou?
« Odpověď #20 kdy: 25 Května 2020, 15:11:07 »

Vsak ze zakaznikova pohledu tu skodu zavinil zamestnancuv zamestnavatel, ne? Tedy bude chtit odskodneni pp zamestnavateli a ten to pak muze pripadne vymahat na zamestnanci (dle platnych zakonu).
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 642
    • Zobrazit profil
Re:Boj s pojistovnou?
« Odpověď #21 kdy: 25 Května 2020, 15:37:43 »

Jak uvedl předřečník - jedná se téměř vždy o škodu způsobenou "zaměstnavatelem". I v případě, kdy zaměstnance jedná v rozporu s nějakou interní směrnicí, případně v rozporu s přímými pokyny zaměstnavatele, pak je rozhodující, zda-li jeho činností bylo plnění pracovních úkolů. Takže dvířka, kdy se nejedná o škodu, kterou způsobil přímo "zaměstnavatel", jsou tak úzká, že mě napadá pouze klasická scéna - "... u nás na OPBH jsme takový případ měli....", kdy odbornou radu klientovi, například k projednání záležitosti poskytuje, uklízečka.
IP zaznamenána

FOMP

  • Příspěvků: 433
    • Zobrazit profil
Re:Boj s pojistovnou?
« Odpověď #23 kdy: 01 Července 2020, 08:09:54 »

double lost  :(
IP zaznamenána